Tığ İşi Yelek | Hanımların Dünyası

loading...

Tığ İşi Yelek

Tığ İşi Yelek

Tığ İşi Yelek

Tığ işi hakkında hiç bir fikriniz yoksa sitemize girdiğiniz zaman tığ işi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Birbirinden güzel tığ işi yelek modelleri bu sitede inceleyebilirsiniz. Bolero şeklinde bağlama modelli yelekler bu yıl kış aylarında bayanlarda çok kullanışlı olmaktadır. Çünkü kış aylarında bir badi ve kazak üzerine yelek giyerek şık olacaksınız. Ev hanımları evlerinde oldukça canları sıkılmaktadır. Tığ ile kolay yelek modelleri örebilirsiniz. Hem çocuklar için, hem de bayanlar için tığ işi yelekler vardır. Birbirinden güzel yelek modelleri ile karşılaşabilirsiniz. Tığ işi ile yelek örmek zor gibi görünse de aslında tahmin ettiğinizden de daha kolaydır. İki renkli hatta üç renkli yelek modelleri çocuklara ya da bebeklere çok yakışacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bayanların bu günlerde hobisi çoğunun tığ işi yapmak olmuştur.

Tığ işi ile yelek çok güzel örnekler meydana çıkmaktadır. Şişte daha çok tığ işinden daha güzel yelekler ortaya çıkmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Moda dünyasında ki örgü işlerinde hem insanlar tarafından çok dikkat çekici hem de çok kullanışlı olmaktadır. Bayanları yakından ilgilendiren örgü motifleri de bu sitede yer almaktadır. Birbirinden ilginç ve birbirinden değişik tığ işi yelek örgü modellerine sayfamızda en güzellerine yer verilmiştir. Her gün arayıp bulamadığınız harika tığ işi modelleri buradadır. Tığ işi yelekler diğer modellerden daha da dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Sitemizdeki galeriden incelediğiniz zaman kafanızda hiç bir soru işareti kalmayacaktır. Tığ işi yelek bilmeyenler için sitemizde galeriden bakabilirler. Tığ işinden baklava dilim olan modeli ve burgulu yelek modelleri bu sene daha çok tercih edilir.

Tığ işi yelek yapılış tarifi hem yazılı hem de resimli anlatımlarıyla buradadır. Kış aylarında şık olmak istiyorsanız o zaman mutlaka tığ işi yelekleri seçmelisiniz. Tığ işinden örülen yelekler daha şık, daha narin, daha kibar ve daha gösterişli olmaktadır. Genç kızlar çeyizlerine tığ işi yelek hazırlamak isterseniz tam beğeneceğiniz modeller sizleri bekliyor. Aynı zaman da farklı modeller arayanlar için de çok özel hazırladık. Burgulu modellerde ki yelekler çok beğenilir ve sürekli farklı renklerde örülür. Tığ işinden çıkan her motifler çok şık çıkmaktadır. Tığ işi yelek fikirleri almak isteyenlerin sitemize mutlaka deneyin. Şiş işinden yapılan yelekler pek güzel durmaz. Ayrıca tığ işinden yelekler yapacağınız zaman mutlaka kaliteli ipler seçmelisiniz. Aksi takdirde yeleğiniz eskir ve çabuk tüylenmeye de sebep olacaktır. İlk önce ne kadar isterseniz zincir çekebilirsiniz. Ne kadar çok zincir çekerseniz o kadar da daha geniş bir yelek olacaktır.

Bu yıl midye kabuğundaki yelek modeli bayanların favorisinde yer almıştır. Bayanlar şimdide midye kabuğu modelindeki tığ işi yeleği nasıl göründüğünü çok merak etmektedir. Bu model aynı zaman da hem şal hem de bir yelek modelidir. Gösterişli bir model olduğu gibi yapılışında da zorluk çekmeyeceksiniz. Resimlerde de zaten göreceksiniz. Lif ipiyle yaparsanız çok daha gösterişli ve çok daha değişik görünecektir. Trabzan modellerini üç defa çekmelisiniz. Bu modeli yapacak olan modeller asla zorlanmayacaklar. Beyaz lif ipini tercih ettiğiniz zaman her kıyafetinize uyum sağlayacaksınız. İstediğiniz kadar zincir çekip ve trabzan modeli ise üç kutucuk olmalıdır. Sekiz trabzan ve üç kutucuk şeklindeki bir model yapın. Çeyizlik için tığ işi yelek yaparak genç kızlar çeyizlerinde de saklayabilirler. Eğer isterseniz simli iplerde tercih edebilirsiniz. Ama simli ipli tercih ettiğiniz zaman ip şekli kalın olmalıdır. Yelek modellerindeki simli ipler çok şık duruş sağlar. Tığ işi yelek örgü yapacağınız zaman tığın üç numaralı olmalıdır. Üç numara tığ ile daha rahat örgü yapacaksınız.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb