Tesettürlü Bir Bayan Nasıl Makyaj Yapmalı | Hanımların Dünyası

loading...

Tesettürlü Bir Bayan Nasıl Makyaj Yapmalı

Tesettürlü Bir Bayan Nasıl Makyaj Yapmalı

Tesettürlü Bir Bayan Nasıl Makyaj Yapmalı

Tesettürde makyajın yeri, tesettürlü bir bayan nasıl makyaj yapmalı ve ya makyaj yapmanın inceliklerinin neler olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız. İslam dininde kadınların özellikle kendisine nikah düşen erkeklerin yanında çekici ve ya gösterişli olması, olduğundan daha güzel ve alımlı görünmesi uygun olmaz. Hadis-i Şerif’lere göre bir kadının süsü mahremi olmaktadır. Fakat eşine karşı makyaj ve benzeri süsleri kullanmasında bir sakınca yoktur. Mamafih günümüz modern çağda tesettürlü olsun ve ya olmasın, makyaj yapmak yaşam standardı haline gelmiş durumdadır. Dinimize göre ise bu durum her ne kadar da hoş görünmese dahi bizim burada anlatmaya çalıştığımız konu, tesettürlü bir bayan eğer makyaj yapıyorsa ve vazgeçemiyorsa bunu hangi sınırlar içerisinde yapması gerektiği konusu oldukça merak konusudur.

Günümüzde günlük makyaj yüzünüzde istenmeyen sivilce, siyah nokta ya da benzeri rahatsızlık veren lekeler var ise bunları kapatmak için doğal yüz makyajı uygulamanız yeterli olur. Cildinizin kusursuz görünmesi için makyaj yapmadan önce yüzünüzü iyice yıkayıp nemlendirici uygulayınız. Kapatıcı özellikli fondöteninizi fırça yardımı ile yüzünüze uygulayınız. Göz çevresi için aynı tonlarda kapatıcı kullanırsanız cildiniz için daha sağlıklı olacaktır. Fondöteninizi sabitlemek için yine aynı tonlarda pudra uygulamalısınız. Tesettürlü bayanların far kullanmamasını tavsiye ediyoruz. Eğer ki, kullanmayı düşündüğünüz ürünün cildinize en yakın tonları tercih etmelisiniz çünkü far kullanımı makyajınızı daha çok ön plana çıkaracağı için doğallıktan uzak, dikkat çekici olmaktadır. Kirpiklerinize rimeli hafifçe sürünüz. İnce bir eyeliner ile göz makyajınızı tamamlamalısınız. Allığı yüz tipinize uygun tonlarda, abartısız bir şekilde uygulanmasında sakınca yoktur. Doğal tonlarda bir ruj veya nemlendirici kullanarak makyajınızı doğallaştırınız. Bu şekilde uygulanan makyaj, abartıdan çok uzak, doğal ve oldukça sade bir görünüm sergilemenizi sağlamaktadır.

Özel günlerinizde de tavsiye edeceğimiz makyaj şekli ise; yine abartısız, doğal tonlara yakın makyaj şekilleridir. Biraz önce okuduğunuz önerilerimize ek olarak değiştirmeniz gereken sadece ruj ve eyeliner kalınlığı olmalıdır. Sıcak tonlarda ruj ve daha kalın uygulanmış eyeliner ile gerek doğal, gerekse de daha şık bir görünüme sahip olursunuz. Önerilerimizi uyguladığınız zaman kendinizi daha iyi hissedeceğinize inanıyoruz. Tabii ki bizim en önemli tavsiyemiz ise makyajdan uzak doğal halinizde kalmanızdır. Çünkü bazen sadece gülümsemeniz yeterli olur, bilmelisiniz ki tebessüm en güzel makyajı ifade eder. Tesettürlü bir bayan nasıl makyaj yapmalı, Kapalı bayanların makyaj yapması doğru olmaz. İslami olarak açıklamaları pek çok kaynakta bulunuyor. Genel olarak ise kapalı kadınların bazı özel günlerde tercih ettiği güzelliğin ile bakımın kontrol altında tutulması adına çoğu tesettürlü kadında makyaj yapma tercihinde bulunuyor. Fakat makyaj yapılırken mutlaka tesettür kıyafetlerinize uyumlu olması sizlerin daha güzel görünmesine de en iyi şekilde yardımcı olur. Bilhassada kapalı bayanların göze batmadan doğal ile bir o kadar da alımlı görünmesi adına mutlaka baskın makyaj yerine hafif makyaj seçeneklerine yönelmesi daha güzel görünmesine de yardımcı olur.

İşte sizin için seçmiş olduğumuz tesettürlü bayanlar için makyaj tüyoları; Renkli Far Gözlerinizin ortaya çıkması ile kapalı kıyafetlerinizin şıklığını ortaya tam olarak koyabilmesi adına renkli far yoluna başvurmanız doğru olur. Günümüzde baktığımız da ise birçok kapalı bayan far kullanmaktan kaçınmalısınız. Fakat koyu olmamak şartıyla açık ve canlı renklerin tercih edilmesi kapalı bayanlarında güzel görünmesine neden olacak en büyük etkenler arasında yer alır. Eyeliner Gözlerinin dikkat çekici olabilmesi için mutlaka göz kapağı üzerine eyeliner çekilmelidir. Kapalı bayan kıyafetlerin de ortaya çıkmasına neden olur. Makyaj, kadınların daha bakımlı görünmesine neden olan bir ihtiyaçken makyajı doğru bir şekilde yapmakta güzel görünmenize yardımcıdır. Hafif Ruj ile Dudak Kalemi Dudağınızın rengine yakın tonlarda ruj ile dudak kalemi seçmeniz daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

 Tesettürlü Bir Bayan Nasıl Makyaj Yapmalı Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb