Tesettür Kap Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

Tesettür Kap Modelleri

Tesettür Kap Modelleri

Tesettür Kap Modelleri

 

 

Günümüzde özelliklede tesettür giyime olan talebin artmasıyla beraber tekstilciler bu konuda geniş ürün seçeneğinin sunulmasını sağlıyorlar. Bu artış sebebiyle artık her kesimden, her beden ölçüsüne sahip ve her bütçeden bayan için uygun olacak tesettür giyim ürünleri bulunabilmektedir. Tesettür giyim ürünleri arasında öne çıkan tesettür kap modelleri ferace ve pardesüyü uzun olduğu için giyemeyen bayanların tercihi olmaktadır. Tesettür kap modelleri çok çeşitlidir ve her beden ölçüsünden ve her yaştan bayana uyacak çeşitliliği barındırmaktadır. Bununla birlikte, kap seçilirken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kullanılan kumaşın kaliteli olması, giyilecek mevsime uygun olması gelir.

Bunun dışında rahat ve bol olarak tercih edilmesi de sürekli giyilecek olan bu dış kıyafet ürünlerinin uzun süre rahat bir şekilde kullanılmasına yarar sağlar. Öte yandan, hem mağazalardan hem de internet üzerinden satın alınabilecek tesettür kap modelleri uygun fiyat seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. İnternet üzerinden satışlarda sunulan detaylı ölçü tabloları sayesinde beden ölçüleri ile uyumlu olan ürünü almak oldukça kolaydır. Hem kaliteli, hem de daha hesaplı ürün almak isteyenlerin ise sezon sonunu beklemeleri, alacakları tesettür kap modellerini sezon sonu ürünleriyle daha uygun fiyata almaları önerilmektedir. Bunun yanı sıra, koyu renkli kıyafetlerle kombin yapılabilecek koyu renkli bir kap ve açık renkli kıyafetlerle kombin yapılabilecek açık renkli bir kap edinilmesi kıyafet seçiminde uyumlu renkler kullanılmasına fayda sağlayacaktır.

Eski dönemler de kadınlar birçok kıyafet üretilmekteydi fakat üretilen kıyafetler tesettürlü bayanlar için çok da uygun olmayan kıyafetlerdi. Gelişen teknoloji ve ilerleyen zamanla birlikte tesettür üzerine birçok modeller üretilmeye başlandı. Önceden tesettürlü bayanlar üzerlerine pardesü adı verilen ev kıyafetlerini kapatacak şekilde bir dış kıyafeti giyinirlerdi. Bu pardesü adı verilen kıyafet yer kadar uzanan kolları uzun olan ve oldukça bol olan bir kıyafetti. Fakat zamanla padesüler modernleştirilen tesettür kap modası tesettürlü bayanlar da oluşmaya başladı. Bu sayede tesettürlü bayanların dışarı kıyafeti olarak adlandırılan birçok üstleri olmaya başladı. Tesettür kap modelleri pardesülere göre bilekten bir karış yukarı da olan tesettürlü bayanların dış kıyafet olarak giydikleri elbiselere verilen adlardır. Bunların çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bu modellerden kısaca bahsedecek olursak eğer şu cümleleri belirtmek mümkün olacaktır.

Son zamanlar da kap modelleri arasın da en çok rövaşta olan pileli kap modelleridir. Pileli kap modelleri tesettürlü bayanlar tarafından oldukça ilgi çekmeye başlamıştır. Kimi kaplar arkadan pileli kimi kapların tümü pileli olmak üzere bir sürü çeşitleri bulunmaktadır. Bunun dışın da kap modellerin de üstü pelerinli olan kap modelleri, önden fermuarlı veya düğmeli olan kap modelleri bulunmaktadır. Artan tesettür kıyafetleriyle birlikte tesettüre duyulan ilgi de bir hayli artış göstermektedir. Eskiye oranla tesettür kaplarında çeşitlilik bir hayli fazladır. Bu tesettür giyim ürünü tesettür giyiminde dış kıyafet giymeyi tercih eden tesettürlü bayanlar için pardesü ve feraceye alternatif olarak üretilmektedir.

Dış kıyafet denilince belirtmek istenilen ev içerisinde giyilen elbise yada etek ve bluz üzerine dışarı çıkarken giyilen ve özellikle vücut hatlarını kapatması amaçlanan kıyafetlere denmektedir. Bunu en güzel şekilde sağlayan vücut hatlarını belli etmeyecek bollukta giyilen ferace veya pardesülerdir. Fakat ferace ve pardesü çok uzun olduğu için bazı tesettürlü bayanlar tarafından rahat giyilemediği gerekçesiyle kullanılmıyor. İşte tam da bu talebe uygun olarak üretilen tesettür kap ürünü daha kısa olduğu için bu bayanlara sunulabilecek güzel bir alternatifle bulunuyor. Her bedene uygun olarak üretilen kaplar her kesimden tesettürlü bayanın kullanabileceği çeşitliliktedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb