Tesettür Gelinlik Modelleri

Author

Categories

Share

Tesettür Gelinlik Modelleri

 

Tesettür gelinlik modelleri muhafazakâr ailelerin genç kızlarının evliliklerinde özellikle seçtikleri modellerden olmaktadır. Tesettür gelinlik modellerinin diğer gelinlik modellerinden farkı vücudun tüm kısımlarını kapatan ve saçları da tamamen içine alan bir tarz olmasıdır. Bu tür bir tasarımda en çok dikkat çeken bölüm tesettür gelin başı modelleri olmaktadır. Çünkü tesettür gelinlik modellerinin tamamlayıcı tesettür gelin başı modelleri olmaktadır. Kapalı tip gelin başı modelleri gelinliklerin tamamlayıcısı olurken gelinliklerin tasarımlarında da vücudun hatlarını belli etmeyecek tarzda kesimlerden oluştuğu dikkat çekici olmaktadır. Tesettür gelinlik modelleri 2017 kategorisinde yer alan ünlü markaların seçenekleri mağaza vitrinlerinde veya web sitesi sayfalarında zengin seçenekler sunmaktadır. Özellikle türbanlı gelinlik modelleri söz konusu olduğunda gelin başı olarak ortaya çıkarılan tasarımlarda işlemeler ön planda yer aldığı görülmektedir.

Tesettür gelinlik modelleri olarak ön plana çıkan tasarımlardan olan;

• Bolerolu İşleme ağırlıklı saten tesettür gelinlik modelleri en belirgin ve en çok tercih edilen seçeneklerden olmaktadır.

• Dantel işleme ağırlıklı saten kumaş tarzı tesettür gelinlik modelleri özellikle genç kızların bu özel günlerindeki tercihlerinden olmaktadır.

• Sade işlemeli saten tesettür gelinlik tarzı işlemelerin tül üzerindeki belirgin motifleri ile kendini göstermektedir.

• Saten türbanlı tesettür gelinlik modelleri türbanlı tesettür kıyafet modellerini tercih eden genç kızların özel günlerinde de vazgeçmedikleri tercihlerindendir.

• Tüylerle süslenmiş tesettür gelinlik modelleri biraz daha teferruat isteyen genç kızların tercihi olmaktadır.

Gösterişli ve dikkat çekici özelliği ile tesettür gelinlik modelleri içinde en iddialı olanı diyebiliriz. Tesettür gelinlik modellerinde daha öncede belirtildiği gibi normal gelinlik modelleri arasındaki en belirgin fark vücut hatlarının tamamen kapatılmış olmasıdır. Bu nedenle vücutta dikkat çekici bir bölgenin olmayışı özellikle gelinliklerin işçiliğinde dikkat çekici farkların ortaya çıkışına neden olmuş durumdadır. İşte bunlara bir örnek olarak boncuk işlemeli tesettür gelinlik modelleri genç kızların özellikle nazardan sakınılması amaçlanarak bu tür tarzlar yaratılmıştır. Tesettür gelinlik tarzları yaratılırken özellikle vücut hatları belirgin olmamasına özen gösterilmektedir. Bu gibi gelinlik modellerinde en çok kabarık tüllerden oluşturulmuş tesettür gelinlik modelleri dikkat çekmektedir. Kabarık tüllerin bir araya getirilmesi ile yaratılan tarzda gösteriş bakımından daha özenli bir durum ortaya çıkarılmıştır. Genel yapı itibari ile gelinlik modelleri tek parça tülden oluşturulmaktadır.

Fakat tesettür gelinlik modelleri seçenekleri içinde ortaya çıkarılmış olan iki parçalı tesettür gelinlik modeli farklı bit tasarım olarak genç muhafazakâr bayanların tercihine sunulmaktadır. Gelinlik modelleri birbirinden güzel ve farklı yapıda ortaya çıkarılırken genç kızların en özel günlerinde kendilerini daha özel hissedebilmeleri için daha fazla uğraşı sarf edilerek tasarlanmaktadır. Bu tür tesettür giyim modelleri seçeneklerinde kapalı kıyafet tercih eden bayanların en çok önemsedikleri bölüm gelin başı olmaktadır. Bu konuda tesettür gelin başı 2017 modelleri en özel modelleri olarak kuaför salonlarında oluşturulmaktadır. Bunun için seçilen duvak ve türbanlar değişik bağlama stilleri ile gösterişli ve göz alıcı bir tasarım haline getirilmektedir. Gelinlik modelleri ve tesettür gelinlik modelleri içinde en çok dikkat çeken model kaftanlı tesettür gelinlik modeli olmaktadır.

Asaleti ve görsellik bakımından tüm tesettür gelinlik seçeneklerini gölgede bırakmaktadır. Gelinlik modeli ile birlikte kullanılan aksesuarlarda kendisi kadar özenle seçilmesi sonucu ortaya çıkarılan model tamamen farklı bir tasarım olmaktadır. Tesettür gelinlik modelleri süsleme ve tasarım bakımından özel tasarlanan koleksiyonlar olmaktadır. İncilerin daha çok kullanımı ile değerli taşların dantel üzerine en uygun şekilde yerleştirilmesi ile şık modeller yaratılmaktadır. Tesettür gelinlik modelleri gelin başı olarak kullanılan seçkin örnekleri ile dikkat çekmektedir. Bunlardan taçlı gelinlik modellerinde kullanılan kır çiçeği tasarımları gençlerin en sevdiği modellerdendir. Ayrıca taç ve incili aksesuarlar tesettür gelinlik modellerinde en çok tercih edilen aksesuarlardandır.

Kapalı kıyafet tarzlarında özellikle eşarpların üzerine dantelli file şapka kullanılması farklı bir görsellik yaratmaktadır. Tesettür gelinlik seçimlerinde özellikle türbanlı gelinlik modelleri en çok tercih edilen modeller olmaktadır. Türbanların özel tasarımlar ile şekiller oluşturulması tesettür gelinlik seçeneklerine ayrı bir hava katmaktadır. Gelin başı oluşumlarında saçlara verilen şekil ve duvakların inci ve diğer değerli taşlarla süslenmesine gayret edilmektedir. Bu tür tasarımlar gelinlerin en özel günlerinde yüz güzelliklerinin ön plana çıkmasına neden olmaktadır. Yapılan makyaj sayesinde cilt renginin gelinlik ile en uyumu sağlaması gelinlerin kendilerini daha rahat hissetmelerine neden olacaktır.

Tesettür Gelinlik Modelleri Resimleri

Author

Share

Önceki İçerikYüz Temizleme Ürünleri
Sonraki İçerikSaç Nasıl Uzatılır