Terazi Burcu Özellikleri

Author

Categories

Share

Gurubunuz : Hava

Uğurlu gününüz : Cuma

Uğurlu sayınız : 6

Uğurlu taşınız : Opal

Uğurlu renkleriniz : Açık pembe, açık mavi, turkuvaz

Uğurlu çiçekleriniz : Pembe krizantem, pembe gül

Uğurlu kokularınız : Gardenya, yasemin, orkide

Uğurlu müzik : Romantik parçalar

En belirgin özelliğiniz : Saygı

En büyük emeliniz : Mükemmel dostluk

En büyük hatanız : Kendini beğenme

En büyük arzunuz : Değerlerinizin anlaşılması

Burcun karakteristik özellikleri

Herhangi bir konuda karar vermeden önce bütün şartları dengeye getirmeye çalışırlar. Olaylardaki etkenlerin olması gereken oranlarını tartarlar. Bu yüzden onları tanımlayan sözcük ‘tartarım’dır. Teraziler güçlü bir adalet duygusuna sahiptirler. Abartılı bir hareketleri yoktur. Fakat yakın dostlarının vefasızlıkları onları çok etkiler. Nazik ve yumuşak sözlerle insanlarla iletişim kurarlar. Fakat istemedikleri bir konuda ısrar edilirse sabır ve kibarlılıklarını yitirebilirler. Çevresinde olup bitenler için çok meraklı insanlardır. Başkalarının yaşantısına girmeye bayılırlar. Çok istedikleri güzel şeylere başka arkadaşları sahip olduğu zaman kıskançlık duyguları ortaya çıkar hatta ayni şeylere sahip olmak için hileli yollara başvurabilir. Kendilerini geliştirmiş teraziler ise çıkarları için ilkelerinden taviz vermezler. Yalnızlığı sevmezler. Her zaman güzel dengeli ve uyumlu bir dünya ararlar. Kötü gerçeklerle karşı karşıya kalınca kaçış yolları ararlar.

Terazi-terazi: Her iki taraf da yaşama ve hayatın zevklerine düşkündür. Özgürlükçü bir bakış açısına sahip oldukları için birbirlerinin bireysel özgürlüklerine daima saygı duyarlar.

Terazi-koç: bu iki tip olumsuz taraflarını dizginlemeyi becerirlerse çok uyumlu olacaklardır. Özellikle Koç burcu ikili ilişkilerde sadakat problemi vardır. Kolay kolay bağlanmaktan hoşlanmaz.

Terazi-boğa: Terazi burcu sadık ve uyumlu bir partnerdir. Boğa burcunun güven duygusunu fazlasıyla tatmin eder. Birbirlerini iyi anlarlar . Keyifli ve hareketli bir yaşamları olur. Her iki taraf da seksüel yönden arzulu ve duygusaldır. Eğer kişiliklerinde çok zıt oldukları noktalar yoksa uyumlu bir şekilde ilişkileri devam eder.

Terazi-ikizler: Terazi detaycıdır ve en ufak ayrıntıları bile kolayca fark eder. Bakımlı, hoş ve güzel insanlardan hoşlanır. Bu nedenle İkizler burcunun göz zevkine de hitap etmeyi bilmeniz gerekir. İkizler de, terazi kadar seçicidir. Her iki taraf da seksüel yönden arzulu ve tutkuludur. Yeniliklerden hoşlanır.

Terazi-yengeç: Yengeç’in bazı duygusal değişimlerini, Terazi insanının fark etmesi zordur. Seksüel açıdan Yengeç oldukça arzulu ve tutkuludur. Yengeç burcunun bu yönden de teraziyle anlaşması ve uyumlu olması zordur.

Terazi-aslan: Aslan burcu, karşı tarafın bu gizemli yönünden etkilenir. Aslan erkeğinin gururu ön plana çıkarsa baskıcı bir tutum izleyebilir. Fakat terazi burcu, aslanın bu yönünü de dengeleyebilecektir

Terazi-başak: Terazi ince ruhlu ve anlayışlıdır. İyi bir sevgilinin yanı sıra iyi bir dinleyici ve iyi bir dost da olacaktır. Fakat duygularını kolay kolay belli etmez. Dolayısıyla başak, terazinin bu gizemli yönünden etkilenir. Başağın, terazi insanını elinde tutabilmesi için duygu ve düşüncelerini yumuşak bir dille ifade etmesi gerekmektedir.

Terazi-akrep: Akrep insanı, teraziyi mutlu etmek için tüm hünerlerini gösterecektir. Eğer terazi, akrebin ona hükmetmesinden rahatsızlık duymaz ve ipleri onun eline verirse mükemmel ve uyumlu bir ilişkileri olabilir.

Terazi-yay: Bu iki tip birbirlerinden fazlasıyla etkilenir. Seksüel açıdan her iki taraf da romantik ve arzuludur.

Terazi-oğlak: Oğlak kişilik özellikleri olarak dışa dönük, hareketli ve değişiklikten hoşlanan teraziyi anlamakta zorluk çeker. Bu durum onların hayata bakış açılarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Seksüel anlamda da beklentileri birbirlerininkinden farklıdır.

Terazi-kova: Terazi sadık ve uyumlu bir partnerdir. Kova burcu ise zeki, duygusal, sevecen ve neşelidir. Her ikisi de değişik insanlarla tanışmaktan ve değişik ortamlarda bulunmaktan keyif alırlar. Kova her girdiği ortama kolayca ayak uydurabilir ve dost canlısıdır.

Terazi-balık: Terazi insanı zarif, duygusal, sevecen ve romantiktir. Karşı tarafa nasıl hitap etmesi gerektiğini iyi bilir. Diğer taraftan da bazı konularda oldukça kararsızdır. Terazi burcu sadık ve uyumlu bir partnerdir. Balık ise romantik, duygusal ve hayalperesttir. Terazinin realist yapısına karşın Balık hayalcidir

 

Author

Share