Teninizin Bronzluğunu Kaybetmesini İstemiyorsanız Tıklayın | Hanımların Dünyası

loading...

Teninizin Bronzluğunu Kaybetmesini İstemiyorsanız Tıklayın

Teninizin Bronzluğunu Kaybetmesini İstemiyorsanız Tıklayın

Günlerce uzmanların tavsiyesine uyarak güneş korumalı kremlerle güneşlendiniz ve günler alsa sa sonunda istediğiniz ten rengine ulaştınız. Şimdi sıra bu güzel rengi korumaya geldi.

NEMLENDİRMEK

Güneş sonrası cildi nemlendirmek gibisi yok. Özellikle de güneş sonrası duşa girdiğinizde suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Çok sıcak su derinin kurumasına neden oluyor ve deri pul pul soyuluyor. Bu nedenle yaz aylarında ılık suyla duş almak gerekiyor. Bronzluğun uzun süre devam etmesi için nemlendirme de çok önemli. Cildinizin kurumaması için banyodan hemen sonra güneş sonrası bir ürünle vücudunuzu iyice nemlendirmelisiniz. Güneş sonrası losyonlar, vitamin maskeleri ve A,E,C vitamini bulunan, jojobalı ya da havuç yağlı kremler vücudun nem ihtiyacını karşılamak için ideal olan ürünler arasında yer alıyor.

DİKKAT!

Bronz teni temizlerken tonik gibi alkollü ürünler kullanmak yerine temizleme mendili ya da temizleme sütü kullanmalısınız.

BESLENMEK

Tatil sonrası bronzluğu korumanın en önemli yollarından biri de bolca taze sebze, salata ve meyve tüketmekten geçiyor. Özellikle içeriğinde beta karoten bulunan kayısı, havuç ve kırmızı biber bronzluğu korumaya yardımcı oluyor.

SU İÇMEK

Günde en az iki litre su içmek sadece sağlık için değil aynı zamanda cildin bronzluğunu korumada da etkili bir yöntem. Çünkü su içmek kan dolaşımını harekete geçiriyor ve bronzluk daha fazla ortaya çıkıyor.

BRONZLUĞU KORUMAK VE ARTTIRMAK İÇİN MASKE

İki havucu mutfak robotunda lapa haline getirin. Elde ettiğiniz lapayı yüzünüze uygulayın. On dakika sonra yıkayın. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yapacağınız uygulama cilt tonunuzda gözle görülür bir koyulaşma sağlayacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb