Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde Kadınlar Plajı Büyük ilgi Görüyor

Author

Categories

Share

Kadınlar plajda güneşlenmenin ve denize girmenin keyfini çıkartıyor. 

TEKİRDAĞ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, 7 yıldır kadınlara özel plaj büyük ilgi görüyor. 10 yaşındaki büyük erkek çocuklarının da giremediği plajda, kadınlar, çevresi brandayla kapalı özel plajda güneşlenmenin ve denize girmenin keyfini çıkartıyor.

Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı CHP’li İbrahim Uyan, 7 yıl önce kadınlardan gelen istek üzerine başlattığı ‘Kadınlar plajı’ uygulamasını bu yıl da sürdürdü. Yazlıklar mevkiindeki plajın çevresine ise betondan iskele yapıldı. Kadınlar, büyük bölümünün çevresi mavi renkte branda ile kapatılan plajda rahatça ücretsiz denize girip güneşlenebiliyor. Plajın güvenliğini de bir kadın zabıta memuru sağlıyor.

Günlük yaklaşık 500 kadının geldiği bu plajın çevresine de plajın kadınlara ait olduğu belirtilen tabelalar konuldu. Kurallar gereği de plaja gelen kadınların 10 yaş üstü erkek çocukları da plaja alınmıyor. Çocuklar, annelerini plaj yakınlarında bekliyor. Bu özel plaja tesettürlü kadınlar da yoğun ilgi gösteriyor.

Plaja gelip, denize girip güneşlenen kadınlar, kendileri için özel olan bu yerden oldukça memnun olduklarını belirtiler.

Author

Share