Tekirdağ Şarköy’de denizden 300 kiloluk canavar çıktı

Author

Categories

Share

İstavrit yakalamak için ağ atan balıkçılar, 300 kilo ağırlığında camgöz cinsi köpekbalığı yakaladı.

Marmara Denizi’nde istavrit yakalamak için ağ atan balıkçıların ağına 300 kilogram ağırlığında camgöz cinsi köpekbalığı takıldı. Ataşehir’de balıkçı tezgahında sergilenen köpek balığı vatandaşların ilgi odağı oldu.

Ataşehir’de faaliyet gösteren bir balıkçı firması çalışanları önceki gece istavrit avı için Marmara Denizi’ne açıldı. Silivri açıklarında ağlarını çeken balıkçılar, “Camgöz” cinsi köpekbalığını ağlarında görünce hayrete düştü. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından tekneye çıkarılan 300 kiloluk köpekbalığı şimdi Ataşehir’de bir balıkçıda sergileniyor. Vatandaşlar, sergilenen köpekbalığına yoğun ilgi gösteriyor. Yoldan geçerken hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmiyor.

İSTAVRİTE NİYET KÖPEKBALIĞINA KISMET

Balıkçı Hayati Gümüş, önceki gece istavrit avı için Marmara Denizi’ne açıldıkları sırada köpekbalığının ağlarına takıldığını ifade ederek “Çıkarmak için 2-3 saat uğraştık. Çünkü balık ölmemişti. Bu, “Camgöz” cinsi bir köpekbalığı. Tehlikelidir, baktığınızda jilet gibi dişleri var. Pek nadir bulunur. 300 kilo geliyor, 2,5 metre de boyu var” şeklinde konuştu. Köpekbalığını şu an da sergilediklerini ifade eden Gümüş, gelecek talepler doğrultusunda nasıl bir satış işlemi gerçekleştireceklerine karar vereceklerini belirtti. Gümüş, vatandaşların da köpekbalığına yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Şaşkın gözlerle köpekbalığına bakan vatandaşlar “Daha önce böyle yakından hiç görmemiştim. Filmlerde görmüştüm ama bu hayvan şu an çok korkunç görünüyor. Ama yine de filmdekiler daha korkunç” şeklinde konuştu.

KEDİ YAVRULARI BALIK PEŞİNDE

Dev köpekbalığının sergilendiği balıkçının sevimli misafirleri 3 kedi yavrusu dikkat çekti.Balıkçının çatısında pusuya yatan kedi yavruları kendilerin besleyen balıkçının hareketlerini izledi.Verilen balığı yakalamak için birbirleri ile yarışan sevimli kediler yakaladıkları balıkları afiyetle yediler.

Author

Share