Taşıyıcı Annelik Hakkında Önemli Bilgiler

Author

Categories

Share

Sağlık sorunları nedeni ile anne olamayan bayanlar son zamanlarda taşıyıcı anne bulmayı tercih ediyorlar. Türkiye’de suç değil ama doğumun ve işlemin Türkiye sınırları içinde yapılması yasak. Bu yüzden Türkiye’de ki aileler taşıyıcı anne için komşu ülkeleri tercih ediyor. Özellikle Gürcistan ve KKTC’de taşıyıcı annelik çok yaygın. Bazı araştırmalar sonucu Gürcistan’da taşıyıcı anne fiyatları 30.000 Dolar gibi bir fiyattan başladığı belirtiliyor. Ayrıcı taşıyıcı anneliği profesyonel olarak sağlayan kliniklerde yurtdışında mevcut.

Sizde yorumlarınızı, bildiklerinizi ve sorularınızı bu başlık altında ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Taşıyıcı Anne Nasıl Olunur?

Taşıyıcı annelik sağlığı, genetik yapısı ve diğer tüm detaylı tahliller sonucu onay verilir. Anne olmak isten kadının yumurtaları ile babanın spermleri tüp bebek şeklinde döllenir ve embriyo taşıyıcı annenin rahimine yerleştirilir. Yapılan tüm araştırmalar sonucunda bebek doğduktan sonra DNA’nın tamamen biyolojik anne ve babasına ait olduğu, taşıyı anne ile genetik bağının olmadığı kanıtlanmıştır.

Taşıyıcı Annelik Kararı için Dikkat Etmeniz Gerekenler

Taşıyıcı Anne Seçimi: Öncelikle taşıyıcı annenin sağlık, fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı olması gerekiyor. Detaylı bir sağlık taraması sonucunda taşıyıcı annenin AIDS,  hepatit benzeri bulaşıcı hastalıkları olmadığından emin olmak gerekiyor. Ayrıca taşıyıcı annenin düzenli beslenmesi, sigara ve alkol gibi alışkanlıklarının olmaması gerekmektedir. Taşıyıcı annenin doğuma kadar doktor gözetiminde olması gerekiyor ve hamilelikte bebeğe bağlanmaması doğumda zaman geçmeden bebeği biyolojik anne ve babasına teslim etmesi sağlanmalı.

Hastane’de Doğum Süreci Nasıl İşliyor

Yurdışında taşıyıcı annelik için özel olarak çalışan hastane ve klinikler mevcut. Bebeğin doğum sırasında hastane, kimlik, pasaport gibi tüm resmi kayıtlarında taşıyıcı annenin değil biyolojik annesinin ismi geçmektedir.

Taşıyıcı Annelik Hakkında Önemli Bilgiler (2)

Etiketler: taşıyıcı anne fiyatları, taşıyıcı anne fiyatları Gürcistan, taşıyıcı anne fiyatları KKTC, taşıyıcı anne klinikleri, taşıyıcı anne Türkiye, Türk taşıyıcı anne, Gürcü taşıyıcı anne, Yabancı taşıyıcı anne, Fiyatlar, taşıyıcı anne fiyatları 2015, taşıyıcı anne fiyatları 2016, taşıyıcı anne yorumları, taşıyıcı anne adayları, taşıyıcı annelik yapanlar, taşıyıcı annelik nedir? taşıyıcı anne Kıbrıs, Kıbrıs’ta taşıyıcı anne,

Author

Share