Taşıma Su İle Değirmen Dönmez

Author

Categories

Share

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez

tasima-su-ile-degirmen-donmez

Taşıma su ile değirmen dönmez diye birisine hitapta bulunulduğunda bilinmelidir ki yapılan işin yanlış olduğu ima edildiği anlaşılmalıdır. Çünkü kelimeleri gerçek anlamı ile ele alacak olursak gerçekten bir değirmeni düşündüğünüzde çarkın devasa taşları döndürebilmesi için küçük bir miktarda elde olan su ile dönmeyeceği bir gerçektir. Hayatı da buna benzetmelisiniz. Çünkü yaşam alanları içinde olmasını istediğiniz ve düzenli yaşam sürmeniz için elinizdekilerin bu yaşamı idame ettirmeniz için yeterli seviyede olması gerekli olan bir olgu olmaktadır. Oluşan bu olgu kendi emeğiniz ve alın terinizle elde edilerek yine değeri bilinecek şekilde değerlendirilmelidir.

tasima-su-ile-degirmen-donmez-derler-3

Ele muhtaç olan ele tenezzül eder anlayışı hiçbir zaman unutulmamalıdır. Taşıma su ile değirmen dönmez anlayışını bugün yeni yetişen bir kişiye karşı kullandığınızda belki ilk aşamada ne olduğunu anlayamazsa da zaman içinde ne anlama geldiği zihninde çağrışım yapacaktır. Taşıma su ile değirmen dönmez diye günümüzde hazır nimetlerle yaşayan insanlar için daha çok kullanılmaktadır. Çünkü bu tip insanlar hep başkalarından elde ettikleri ile hayatlarını idame ettirirken zaman içinde destek bulamadıklarında sıkıntı yaşadıkları bir gerçektir. Bu konuda anlam bakımından değirmen ortamında gerçekleşen ve süreklilik arz eden bir hareketin insan yaşantısında da olduğu zaman süreklilik arz eden bir idame ettirilen düzenli ve düzgün yaşam olmaktadır.

tasima-su-ile-degirmen-donmez-2

Bu taşıma su ile değirmen dönmez tabiri başkalarına bağlı bilgi ve becerisi olmayan olsa da kullanmayı beceremeyen insanlar için kullanıldığında daha etkili bir anlam kazanmaktadır. Taşıma su ile değirmen dönmez çünkü devamı olmayan bilginin sonucu da başarısızlık olacaktır. Bilgi birikimi olmayan bir kişi yalnız yaşam konusunda tamamen hüsranla sonlanan bir hayat süreceği bir gerçektir. Bu konuda sadece yalnız yaşam ele alınmamakta bunu bir aile yaşamı olarak da düşünebilirsiniz. Ailede gerekli tüm gereksinimleri başkalarından elde eden ve bu şekilde hayatını sürdüren bir insan topluluğunu düşündüğünüzde nelerin yolunda gideceğini az çok tahmin edebilirsiniz.

tasima-su-ile-degirmen-donmez-derler-2

İşte en basit olarak açıklanabilen bu Taşıma su ile değirmen dönmez söylemi aslında ilk söylendiğinde ne anlam gelindiğini kendisi ortaya koymaktadır. Taşıma su ile değirmen dönmez diye birisine karşı seslenişte bulunduğunuzdan aslında o kişiye yanlış yolda ilerlediğini belirterek yeteneklerini kendisi için kullandığında ve kazançlarını kendi çabaları ile elde ettiğinde baha başarılı olacağını belirtmek istenmektedir. Süreklilik gerektiren faaliyetlerde anlık olaylar ve devamı olmayan çabalar kesintiye uğrayan kazançlar olacaktır. Bu kazançların devamı olmadığı için günümüzde gerekli ihtiyaçlara cevap veremeyeceği için sonuç olumsuz olarak ortaya çıkacaktır. Taşıma su ile değirmen dönmez.

tasima-su-ile-degirmen-donmez-3

Bu anlayışı hayatın her alanında kullanmak mümkündür. Belli bir eğitim kurumunda çalışan zeki öğrenciler ile bu öğrencilerin sırtından geçinen hazırcı öğrenciler için, kamu sektöründe çalışanların beceriksizlikleri yüzünden başkalarının yaptıklarından sebeplenen kişiler için ve belirli bir yaşa gelmiş aile fertlerinin babalarının gelirinden faydalanarak hayatlarını sürdürenler için kullanılabilmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi eğer kişiler bir işin devamını getirmeden başkalarının verdiklerinden geçimlerini sağladıkları süre içinde zorluklarla karşılaşmaları kaçınılmaz sonu beraberinde getirmektedir. Sahip olunan becerileri hayatın her alanına yayarak başarılı olunacağını asla unutmamak gereklidir. Bilinledir ki Taşıma su ile değirmen dönmez.

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Resimleri

tasima-su-ile-degirmen-donmez-derler-1tasima-su-ile-degirmen-donmez-derlertasima-su-ile-degirmen-donmez-derlertasima-su-ile-degirmen-donmez

Author

Share

Önceki İçerikBruno Reklamı
Sonraki İçerikHamilelik Testi Ne Zaman Yapılır