Tarlusal Hakkında Duyulmayan Gerçekler

Author

Categories

Share

Tarlusal Hakkında Duyulmayan Gerçekler

Tarlusal kadın hormon ilaçlardan bir tanesidir. Diğer kadınsal hormonlardan da bir tanesi olmaktadır. Tarlusal adet düzensizliği için de birebirdir. Aynı zaman da anormal olan rahim kanamaları için de kullanılmaktadır. Yani rahimdeki etkilere karşı kullanılır. Tarlusal ilacı adet dönemi hariç normal zamanlarda kadınların karşılaştıkları rahim kanamaları olduğu zaman kullanılması gerekmektedir. Tarlusal ilacını kullanmak isteyenler mutlaka hekimine sorması gerekmektedir. Yoksa ciddi sorunlarla ve ciddi yan etkilerle karşılaşabilirler. Tarlusal ilacı hakkında bir çok merak edilen sorular da vardır. Bazı bayanlarda anormal vajinal kanamalar görülür. Bu kanamalar ile karşılaştığınız zaman tarlusal ilaç sayesinde tedavi edilebilir. Tarlusal hakkında duyulmayan gerçekler ilacın yan etkisi ise migren, görme bozukluğu ve damarlarda yol açan rahatsızlıkları oluşturur. Bu tarlusal ilaç çok kullanımında rahim ağzı kanseri riskini oluşturmaktadır. Ayrıca tarlusal ilacını kullanmadan önce rahatsızlıklarınız varsa ilacı içmemelisiniz. Gebelik hissi daha önce düşük yapmış olmak, memede tümör ve damarlarda pıhtılaşma varsa tarlusal ilacını kesinlikle kullanmamalısınız. Bunun gibi hastalıkları olan bayanlar tarlusal ilacını kullanmamaları gerektiğini bilmelidirler.

tarlusal-hakkinda-duyulmayan-gercekler

Tarlusal on iki tabletten oluşmakta ve sadece eczanelerde satılmaktadır. Tarlusal tabletinin dozunu doktorunuz ayarlamalıdırlar. Kafanıza göre tarlusal tablet doz kullanmayınız. Tarlusal tableti adet görmek için içmeniz gerekiyorsa o zaman doktorlar genelde beş gün ve günlük iki adet ya da üç adetten fazla tablet önermemektedir. Tarlusal tableti yalnızca yetişkin olan bayanlar kullanabilir. Tarlusal tablet kullanan bayanlar sitemizde yazdıkları yorumları da okuyabilirsiniz. Bazı bayanlar tarlusal hakkında duyulmayan gerçekler, ilacına alerjileri olabilir. Bu yüzden de alerjileri olup olmadığına doktor tarafından muayene edilerek anlaşılmaktadır. Doktor tarafından alerjinizin olmadığı anlaşıldığı zaman rahatlıkla tarlusal tableti kullanabilirsiniz. Adet ilişkili olmayan kanamaların çoğu kist belirtileri olmaktadır. Kistlerden meydana gelen kanamaların tedavisinde tarlusal tablet kullanılır. Rahimden oluşan kanamaların eğer adete bağlı değilse o zaman tarlusal tablet sayesinde hemen etki görerek kanamalar durdurulmaktadır. Tarlusal ilacı düzenli olarak beş gün boyunca kullandığınız zaman tedaviniz başarılı sonuçlanmış olacaktır. Ama adet günleriniz düzensizse ve kanamalar adete bağlıysa o zaman adet günleriniz uzun sürmektedir. Adet kanamaları uzun sürdüğü zaman tarlusal tableti kullanmayınız.

Tarlusal tablet sadece adet dışı bayanların başına gelen kanamalar içindir. Tarlusal tabletin yalnızca bir kürünü tüketmelisiniz. Sonrada adetiniz eğer gelmezse bu durumu doktorunuz ile görüşmenizde fayda vardır. Bilmeniz gereken başka bir bilgide tarlusal tableti kullandığınız zaman içinde göğüs kontrollerinizi de yapmalısınız. Çünkü bayanların çoğunda tarlusal tablet kullanımı süresince göğüslerin renginde değişiklik farketmiş olmaktadırlar. Ayrıca çok kilolu olan bayanlar, sigara ve alkol kullanan bayanlar tarlusal tableti kullanmaları sakıncalıdır. Tarlusal beş gramdır. Tarlusal ilaç reçetesiz satılmaz. Tarlusal ilacını ister yemeklerden sonra ya da ister yemeklerden önce alabilirsiniz. Ama tarlusal tableti mutlaka bol su ile içmelisiniz. Tarlusal tableti kullanan bayanların hemen, hemen hepsinde karın ağrısı, baş ağrısı ve dudaklarda uyuşukluk görülmektedir. Bu durum her bayanın başına gelebilen yan etkenler arasındadır. Tarlusal tablet kullanan bayanlar istedikleri sonuçları almış bulunmaktadırlar.

Tarlusal tablet günde iki defadan fazla kullanılmaz. Bunun nedeni de daha çok yan etkilere maruz kalmamış ve daha büyük bir sağlık problemleri ile karşılaşmamaları için günde iki ve ya üç defadan fazla tarlusal ilacı kullanmak olmaz. Tarlusal ilacı ilk defa kullanan bayanlarda kasık ağrısı da yapabilir. Ama hiç merak etmeyin tarlusal ilacını il defa kullandığınız için kasık ağrılarınızın olması gayet normaldir. Bu konuda hiç bir şüphe duymayın. Tarlusal tablet içtiğiniz gün boyunca hemen etkisini göreceksiniz. Tarlusal ilacınızı bilmeden hamile olduğunuz zaman kullandıysanız bebeğe hiç bir olumsuz etki yaratmaz. Yumurtalık döllendikten sonra ve döl yumurtaya asıldıysa artık hamile kaldığınız için bebeği düşürmek gibi bir sorun asla gerçekleşmez. Hamile kaldıktan sonra hiç bir ilaç bebeği kolay, kolay düşürmez. İstenmeyen gebelikler için ilaç kullanmanız asla doğru olmaz. Tarlusal hakkında duyulmayan gerçekler,tableti kullandıktan en az bir hafta sonra adetiniz gelmeye başlayacaktır. Yani on gün içinde adetiniz gelmeye başlayacaktır. Beş gün sonra tarlusal tablet hepsi bitmiş olması gerekir. Tarlusal tabletin içerisinde on iki adet bulunur. Doktorunuzun tavsiyesi ile iki ya da üç tane kullanacaksınız. On iki tane tarlusal tableti beş günden daha erken kesinlikle bitirmemelisiniz.

Author

Share