Süt Diyeti Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Süt Diyeti Nasıl Yapılır

Süt Diyeti Nasıl Yapılır

Süt Diyeti Nasıl Yapılır

Kalsiyum açısından zengin olan süt ve süt ürünlerinin kemikleri ve vücudu nasıl güçlendirdiğini biliyor musunuz? Bunun yanı sıra süt diyeti ile haftada dört kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? Süt diyeti nasıl yapılır ve  nasıl zayıflanır? Süt diyeti herkesin başarı ile sonuçlandırmasının zor olduğu bir diyet türüdür. Zira bu diyeti yaptığınız günler boyunca size önerilen gıdaların dışında gıda tüketemezsiniz. Dolayısı ile süt diyeti yapayım derken demir eksikliğine yol açabilir ve halsiz kalabilirsiniz. Bu nedenle dirençli olduğunuzdan emin olun. Özellikle genç hanımların ve ünlülerin yöneldiği protein diyetini başka gıdalar ile yapmanız da mümkün. Bunun yanı sıra süt de tüketirseniz metabolizmanız hızlı çalışacak ve zayıflamanız daha kolay olacaktır. Süt Diyeti Uygulama Şekli Nasıldır? Süt diyetini uygularken yemeklerden bir saat önce iki ya da üç su bardağı süt içmelisiniz. Böylelikle midenizde yiyeceklere çok fazla yer kalmayacağı gibi yediklerinizi yakmanız da oldukça kolay olacaktır. Böylece cildinizin de değiştiğini ve zamanla pürüzsüzleştiğini fark edeceksiniz. Yemeğe başlamadan önce bir bardak su içmelisiniz.

Bunların yanı sıra düzenli olarak sporunuzu da yapmalısınız. Her gün değişen besin listesinde sizin de severek yiyeceğiniz gıdalar mevcut. Dört günlük diyet listesinin birinci gününe bir bardak süt veya bir kase yoğurt ile başlıyorsunuz. Tercihen ev yoğurdu daha uygundur. Bunun yanında bir muz, şekersiz olmak kaydı ile bir fincan çay veya kahve. Öğlen yemeği için bir kase mısır gevreği, bir bardak süt, 200 gr peynir. Akşama ise kızarmış yumurta ve cacık. Akşamdan sonra bir armut, bir kase yoğurt veya bir bardak süt takviye olarak alınabilir. Süt Diyeti Üç ve Dördüncü Günü Süt diyeti nasıl yapılır? Üçüncü gününde ve dördüncü gününde kahvaltıda iki muz yiyebilirsiniz. Bir bardak ılık süt veya bir kase yoğurt yanında tüketilmeli. Ara öğünlere üçüncü günü başlıyoruz. Ara öğünde üç bardak su içilmeli. Öğlen iki muz ve bir bardak ılık süt. İsterseniz sütü çilekli milkshake olarak da içebilirsiniz. Bu arada süt içmeyi sevmiyorsanız çeşitli meyveler ile içebilirsiniz. Akşam yemeği de yine aynı. İki muz ve bir bardak ılık süt. Bu diyeti sadece dört gün uyguluyorsunuz.

Doktorunuz başka bir gıda önermedikçe farklı gıdalar tüketmemeniz önerilir. Bu diyeti başarılı bir şekilde uygularsanız dört günde dört kilo verirsiniz. Süt Diyeti Farklı Nasıl Uygulanır Eğer diyet yapmak için bedeniniz müsait değilse, süt diyetini farklı yöntemler ile de yapabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz liste acil olarak kilo vermesi gerekenler için hazırlanmış sıkı bir diyet listesidir. Fakat bu kadar acelem yok diyorsanız yapamız gereken oldukça basit. Sadece günde bir kilo kadar yağsız süt ve iki litre suyunuzu tüketin. Bunun yanı sıra sabahları yarım saat yürüyüş ve haftada iki gün plates yapmanız bir ya da bir buçuk ay gibi kısa bir süre içinde sizi istediğiniz forma kavuşturacaktır. Tüm bunları yaparken bolca dinlenin ve aklınıza çikolata ve hamur işi getirmemek için bol bol kitap okuyun. Sütü bu uygulamada iki türlü tüketebilirsiniz. Vücudunuzda halsizlik ve kansızlığa yol açmak istemiyorsanız birincisini önermiyoruz. Çünkü ilk yedi gün boyunca sadece süt tüketiyorsunuz. Diğerinde ise her yemekten kırk dakika önce süt tüketmektir.

Bu yöntem bağırsakların rahat çalışması için gereklidir. Normalde diyet yapmayanların bile bu uygulamayı yapması gerekiyor. Özellikle kronik kabızlık sorunu olanların. Peki süt diyeti yaparken hangi sütü tüketmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Süt Diyeti Yaparken Hangi Tür Sütü Tüketmeliyim Süt diyeti nasıl yapılır? Ne tür süt tüketmeli? Süt diyeti nasıl yapılır tüketeceğiniz sütün nasıl pastörize edildiği çok önemli. Bu nedenle kesinlikle UHV işlem görmüş sütlerden tüketmemelisiniz. Çünkü UHV yani ultraviyole ışınları ile mikrobu öldürülmüş olan sütlerin aynı zamanda vitaminleri de öldürülmüş demektir. Bir süre sonra, siz kalsiyum aldığınızı düşünürken vücudunuz vitaminsizlikten halsiz düşecektir. Bu nedenle mümkün olduğunca günlük süt tüketmeye özen gösterin. Yine de süt diyeti yapmak istiyorsanız öncelikle bir diyetisyene danışmanızda ve bazı kan testleri yaptırmanızda fayda var. Çünkü vücudunuzun böyle ağır bir diyete yeterli olup olmadığını ancak diyetisyeniniz belirleyebilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb