Suna Dumankaya Selülit Önerileri | Hanımların Dünyası

loading...

Suna Dumankaya Selülit Önerileri

Suna Dumankaya Selülit Önerileri

Selülit sanılanın aksine kilo ile alakalı bir sorun olmadığından zayıflama ile selülit tedavisi mümkün değildir. Selülit cilt hücreleri ile ilgili bir dermatolojik problemdir. Selülitten kurtulmak için cildi yenileyici tedaviler aranmalıdır. Bu tedaviler arasında çeşitli yenileyici çaylar, kürler ve maskeler bulunmaktadır.

Bitki bilim ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın selülitle mücadele konusundaki önerilerini ve tariflerini bu yazımızda ele aldık.

Spor destekli özel çaylar ile yaklaşık iki haftada selülitlerden kurtulmak mümkündür. Çaydaki yağ yakıcı maddelerin etkisi ile iki haftalık süreçte rahat bir şekilde fazla kilolardan kurtulmanız da mümkün.

Selülit Çayı

Suna Dumankaya Selülit Çayı Nasıl Yapılır?

Malzemeler: Papatya, Rezene, Anason, Sinameki, Biberiye, Funda yaprağı ve Kuşburnu eşit miktarlarda alınmalıdır.

Selülit çayının hazırlanışı: Geniş bir kapta bütün malzemeler harmanlayın. Çay karışımınızı cam bir kavanozda hava almayacak şekilde muhafaza edin. 500 gram kaynamış suya bir tutam karışım atarak 15 dakika demlenmeye bırakmanız yeterlidir. Tatlandırmak isterseniz şeker yerine doğal bal kullanmanız daha iyi olacaktır. Sabahları tok karna bir fincan içmelisiniz.

Suna Dumankaya’ dan Selülit Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeleri: Bir su bardağı susam yağı, 10 adet dövülmüş aspirin, 30 gr. Kâfur, yarım su bardağı limon suyu, 10 damla biberiye, 5 damla servi ağacı yağı, 10 damla öküzgözü esansı

Selülit Kürü Hazırlanışı: Bir kapta tüm malzemeleri karıştırın. Selülitli bölgelerinize uygulayın ve streç filme sararak iki saat bekletin. İki saat sonra filmi açarak bölgeyi temizleyin. Uygulamadan sonra egzersiz yapmanız ya da dans etmeniz etkisini hızlandıracaktır. Etkisini 2 haftada belli eder, düzenli olarak uygulamaya devam etmelisiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb