Streç Film Sararak Zayıflama Mümkün Mü

Author

Categories

Share

Streç Film Sararak Zayıflama Mümkün Mü?

 

Streç film ile zayıflama yöntemi son zamanlarda baya popüler bir hal aldı. Streç Film Sararak Zayıflama Mümkün Mü? Adlı yazımızda sizlere detayları belirteceğiz. Uygulayan kişilerin olumlu yorumları ve kısa süre içerisinde kilo verdirmesi üzerine bize de streç film ile zayıflama yöntemi ile alakalı bilgileri size sunmak kalıyor. Kilolardan yana problem yaşayan ve bir an önce kilo vermek isteyen kişilerin kesinlikle uygulaması gereken bir yöntem olan streç film ile zayıflama yöntemi kısa süre içerisinde size kilo verdirmektedir. Pek çok ünlünün de kullanmış olduğu bu yöntem sayesinde vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırarak kilo verdirmektedir. Streç sararak zayıflama tekniğini dilerseniz göbek, bacak veyahut bölgesel zayıflamayı düşündüğünüz bölgelere uygulayabilirsiniz. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken tek şey bol su tüketilir. Kadınlar arasında oldukça yaygın olarak kullanılan streç film ile zayıflama yöntemi yağlı olan bölgelere sarılarak uygulanmakta ve yağlı olan bölge zamanla terleyerek yağ yakımını hızlandırmaya yardımcıdır. Bilhassa spor esnasında kullanıldığında yağ yakımı çok daha fazla artıyor. Aşırı terleme olacağından dolayı su tüketmeyi unutmayınız. Açıkçası pek çok uzman streç film ya da yağ yakımını hızlandırarak aşırı terleten hiçbir şeyi tavsiye etmemektedir. Çünkü ter vücudun soğutma sistemi ile hava almadan aşırı terlemek sağlığı bozuyor.

Streç Film Sararak Zayıflama Mümkün Mü? Ve ya zararları nedir? diyecek olursanız bunları sıralayalım. Streç film yağlı olan bölgeye sarıldığında kısa zaman sonra inanılmaz bir şekilde terleme yaptırmaktadır. Terleme sonucunda çok fazla su kaybı yaşanmaktadır. Streç film ile yağlı bölge kapatıldığında bölge hava almadığından dolayı cilt gözenekleri kapanmaktadır. Zamanla deride hassaslaşma yaşanıyor. Vücut hava almayacağı için cilt hastalıklarına olanak tanır. Özellikle streç flim sarıldığı zaman vücut da belirtilen sürenin dışında tutmamanız gerekiyor. Eğer ki, mümkün olduğu kadar ve azamiye çıkmadan uyguladığınızda bu kadar zararı olmaz. Bu işlemin te sakıncası strecin vücutta çok fazla kalması bazı sıkıntılara sebep olabilir. Fakat bunu sağlıklı bir şekle çevirmekte sizin elinizde olacaktır.

Zayıflama işleminde etkisini görürken de selülitlerden kurtulmak isterseniz yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

• Kakao yağı

• Deniz tuzu

• E vitamini yağı Yukarıda belirttiğimiz malzemelerden e vitamini yağı ile 10 dakika boyunca zayıflamak ya da selülitli olan bölgeye masaj yapınız. Uygulanan mesaj sonrasında ise strece sarıp 120 dakika bekletmelisiniz. Daha sonrasında deniz tuzu yardımıyla peeling yaparak bölgeyi ovalamanız gerekmektedir. Banyo sonrasında bir nemlendirici sürmeyi de unutmamalısınız.

Kısa sürede gerek bölgesel zayıflama gerekse de selülitlerden kurtulursunuz. Streç flim sararak hem selülit hem de kilolardan kurtulmanız mümkündür.

• Kekik yağı ( 10 damla )

• Biberiye yağı ( 3-4 damla )

• Portakal yağı ( 1 çay kaşığı )

• Susam yağı ( 1 çay kaşığı )

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz ürünleri bir cezve içerisine ölçülerinde koyup karıştırınız. Ocakta kaynama noktasına gelene kadar ısıtılmalı ve sonrasında kavanoza aktarınız. Banyo esnasında bu karışın ile selülitli bölgeleri çok fazla bastırmadan kese uygulayın. Bu aşamadan sonra streç film ile bölgeyi sarıp 15-ile 20 dakika kadar bekleyip her iki dakikada bir selülit olan bölgeye baskı uygulayın. Akabininde streç filmi çıkartın ve duş alınız. Kısa sürede selülitlerinizden kurtulursunuz.

Evlerde, iş yerlerinde, atölyelerde çok farklı amaçlarda kullanılan bir yardımcı ambalaj ürünlerindendir. Streç filmi genellikle gıdaları koruyabilmek amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle günümüzde yanlış beslenme sorunları giderek artıyor. Son zamanlarda yanlış beslenme sekilleri beraberinde fazla kiloları getirmektedir. Sonrasında bu kilolar sıkıntı oluşturuyor ve bireyler bu kilolardan kurtulma yolları aramaktadırlar. İnsanlar farklı yöntemler deneyerek zayıflamaya çalışıyorlar. Diyetisyenler, kalorisiz beslenme taktikleri, spor merkezleri, diyet yiyecek ile içecekler hayatın belli başlı parçaları haline gelmiştir. İnsanoğlu genellikle kolay ama hızlı çözüme ulaşma dürtüsü ile hareket etmektedir. Son günlerde Streç Film Sararak Zayıflama Mümkün Mü? sıkça duyulan bir yöntemdir. Parklarda yürüyüş yapan bayanlarda, spor merkezlerinde spor yapanlarda ve vücutlarına streç sararak dolaşan kişileri görmek alışılagelmiş bir durum haline geliyor. Streç film kullanıldığı zaman havayla temas işlemi kesilmektedir. Hava ile teması kestiği için dışarıdan fizyolojik her etkiye kapalı olurlar.

Zayıflama yöntemi olarak ise son zamanlarda özellikle bayanlarda sıkça duyulur. Streç filmin, udunun belirlenmiş bölgelerine sarılarak ve bu şekilde hareket halinde olarak kilo verileceği ileri sürülür. Bu konuya biyolojik olay ile açıklama getirilebilmekte bir bakıma hemen hemen her çocuğun fen bilgisi derslerinde yaptığı bitkilerdeki terleme deneyine benzetilir. Bu deney bitkilerin bir yaprağını sararak toprağa verilen suyun terleme yöntemiyle ile dışarıya atıldığını ortaya koyuluyor. Streç filminde bel, karın ve ya vücudun herhangi bir bölgesine sarılıp spor yaparak zayıflanabileceği toplumda tartışılır. Streç filmi vücuda sarmadan önce çeşitli vitamin yağları ve soyulmayı engelleyen kremler sürmenin bu etkiyi arttıracağı öneriliyor. Bu yöntem ile insan vücudunda ki suyun atılabildiği görülür. Fakat yalnızca vücuttaki suyu atmak kilo vermek için yeterli midir bu da ayrı bir tartışmaya sebebiyet verir.

Author

Share