Stor Perde Temizliği Pratik İpuçları

Author

Categories

Share

Stor Perde Temizliği Pratik İpuçları

stor-perde-temizlik-1

Evinizde ya da ofisinizde stor perde kullanıyorsanız, makalemizden stor perde temizliği hakkında pratik ipuçlarını bulabilirsiniz. Stor perde temizliği için bilinmesi gerekenler… Birçok ev tekstili markasının stor perde ürün koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz. Kendini temizleyen stor perde türlerini de göreceksiniz. Perde temizliğine vakit ayıramayanlar ve stor perde temizliğini bilmeyenler için kendini temizleyen stor perdeleri kullanılabilir. Taç markasının kendini temizleyen stor perdeleri ilk günkü gibi temiz durur. Stor perdeler kimine göre daha zahmetli ve zor temizlenir. Taç Inova serisinde bu dert yok.

stor-perde-temizlik

Son teknoloji apresi sayesinde stor perde, lekelerin üzerinde birikmesine izin vermiyor. Sıvı lekeler, yemek buharı, kışın is gibi kirler artık perdenize yanaşamayacak! Özellikle mutfak ve çocuk odasındaki stor perdelerde kirlenme riski daha yüksek. Miniklerin yaramazlıkları sonucu ev için yaşanan bazı kazalar nedeni ile stor perdeleriniz kirlenebilir. Taç stor perdeler dediğimiz gibi kendini temizliyor size sorun bırakmıyor. Titiz ev hanımlarının favorisi bu perdeler her gün kendini yeniliyor. Bu perdeler kendini yalnızca ışık ile temizleyebiliyor. Pencere önünün açık ve ışık alıyor olması gerekli.

stor-perde-temizligi-pratik-ipuclari-1

Hele bir de açık renk stor perde kullanıyor iseniz temizliği için daha sık ve çok mesai harcamanız gerekir. Peki ya evinizde ya da ofisinizde kendini temizleyebilen cinsten stor perdeleriniz yoksa? Klasik stor perde temizliği için pratik ipuçları burada… Polyester stor perdeleri nemli bir sünger ya da ıslak mendil ile düz bir zemin üzerinde silip temizleyebilirsiniz. Zebra ve stor perde kumaşları genellikle polyesterdir. Pamuk ve ketenli olanları da vardır. Perdenin kapladığı alan kadar boş bir yer açın. Kumaşın kırışmaması üst üste binmemesi şart. Temiz bir suyu ılıtın. Şampuan ve beyaz sabunu köpürterek suya karıştırın.

stor-perde-temizligi-pratik-ipuclari

Yumuşak ve temiz bir sünger bulun. Boru takımı ile birlikte stor perdenizi açtığınız boş alana dikkatli ve düzgünce yerleştirin. Boruyu açarak perdeyi ortaya çıkarın. Süngeri köpüklü suya batırıp sıkın. Kenarlara paralel olarak çok bastırıp hırpalamadan nazikçe silmeye başlayın. Arka yüzünü de aynı şekilde silin. Silme işlemi bittikten sonra buruşturmadan dikine bir şekilde boru takımı ve montaj ayaklarını yeniden takıp yerine asın. Stor perdeniz bu şekilde penceresinde kendi kendine kurur.

stor-perde-temizligi-pratik-ipuclari

Nemli mikrofiber temizleme bezleri de kullanılabilir. Silme ve kurulama için temiz bir havlu kumaştan bez de gerekebilir. Yukarıdan aşağı doğru yavaş hareketlerle silme işlemi yapılmalıdır. Süngeri kovaya batırıp sıkın ancak biraz da nemli kalsın ve özellikle üzerinde bir parça köpük de olsun. Çok sulu da olmamalı. Sulu silme işleminden sonra havlu bez ile her iki tarafı da güzelce ve yine hassas bir şekilde kurulayın. Kurulamadan da kaldırabilirsiniz ancak biraz deforme kırışma olabilir. Stor perde temizliği bitti!

Jaluzi perde temizliği

 

Stor Perde Temizliği Pratik İpuçları Resimleri

jaluzi temziligi

stor-perde-temizligistor-perdestor-perde-temizligi-ipuclaristor-perde-1stor-perde-temizligistor-perde

Author

Share

Önceki İçerikKilo Aldıran İlaçlar
Sonraki İçerikRahim Filmi