Stor Perde Nasıl Yıkanır

Author

Categories

Share

Stor Perde Nasıl Yıkanır?

 

Stor perde nasıl yıkanır? Bu konuda öncelikle stor perde kullanışı hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Açılışı, takılması ve çalışma prensipleri hakkında az bir bilgiye sahip olmanız bile bu konuda daha bilinçli davranmanızı sağlayacaktır. Stor perde günümüzde yaygın olarak kullanımı sürdürülürken her perde için usta bulma yerine kendinizin takıp çıkarması hayatınızda daha pratik zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Stor Perde Nasıl Takılır? Stor perde nasıl yıkanır? Konusunda zorluk çekmek istemiyorsanız öncelikle takılması ve sökülmesi konusunda pratik bilgiler edinilmesi gerekmektedir. Almış olduğunuz stor perde parçaları tam olduğundan emin olmalısınız. Stor Perde Montaj Parçaları Nelerdir?

• Dübel

• Tırnaklı sabitleme demirleri (en az üç adet)

• Sabitleme cıvataları

• Korniş üzerine takılacaksa korniş içi sabitleme parçaları Stor Perde Takılma Sırası Nasıldır? Öncelikle stor perdenizi ambalajından çıkararak herhangi bir eksiğinin veya deformasyonunun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sonrasında çalışma makarasını ve sarma makarasının rahat çalışır durumda olduğunu kontrol etmelisiniz. Korniş üzerine takılacaksa korniş sabitleme parçalarını kanallara yerleştirerek dengeli mesafelerde tırnaklı monte aparatlarını bu parçalar ile birleştireniz. Stor perde mekanizmasını dengeli bir şekilde bu tırnaklı sabitleme aparatlarına bastırmak sureti ilşe oturmasını sağlayınız. Bunun ardında fazla kuvvet uygulamadan aşağıya doğru çekiniz. Sağlam olduğuna emin olduktan sonra makarayı kullanarak tam olarak açınız ve tekrar sarınız. Eğer duvara yan olarak montelenmek isterseniz tırnaklı sabitleme aparatlarını belirli aralıklar ile duvara monte leyin ve aynı şekilde bastırmak sureti ile tırnakların oturmasını sağlayın.

Stor Perde Yıkama İşlemi Nasıl Yapılmalı? Stor perde nasıl yıkanır? Bütün kurulum aşamasının ardından artık kendiniz stor perdenizi yerinden sökerek temizliğini yapabilirsiniz. Kullanışı kolay olduğu kadar temizliği de o kadar zahmetli olabilecek bir durum ortaya koysa da zamanla kolay olduğu anlaşılacaktır. İlk bakışta acaba söktükten sonra nasıl takarım endişesi olabileceği göz önünde tutularak gerekli, basamaklar yukarıda sıralanmıştır. Stor perde yıkama işlemi için öncelikle düz bir zemin belirlemeniz gerekmektedir. Söktüğünüz stor perdenizi balkona veya banyonuzda geniş düz zemin olması durumunda banyonuza serebilirsiniz. Mekanizmanın içine su girmesi çalışma sistemine herhangi bir engel oluşturmayacaktır. Yere düz zemine serdiğiniz stor perdenizde herhangi bir iz oluşturacak set veya kalıntı üzerine gelmemesine özen göstermelisiniz. Çünkü elde edilen mamul açısındasın kırışıklıklar ve kıvrımlar kolay düzeltilememektedir. Bir kova içinde hazırladığınız deterjanlı suya yumuşak yapıda bir bez ve sünger batırarak stor perde desenlerine yumuşak dokunuşlar uygulayarak sürmelisiniz. Kullanacağınız deterjan ve temizlik malzemelerinin asit içermemesine özen göstermelisiniz.

Stor perde nasıl yıkanır? Konusunda geliştirilen yöntemlerden olan buharlı temizlik istemi daha kullanışlı olmasının yanında maliyeti biraz yüksek olmaktadır. En kullanışlı yöntem süngerle yapacağınız temizlik olacaktır. Kullanacağınız deterjanın renklere zarar vermemesi için çamaşır suyu veya diğer çözücü maddeler içermemesine özen gösteriniz. Yere yatırdığınız stor perdenizde eğer desen mevcut ise bez veya süngeri desenlere paralel sürtünme hareketi yapmasını sağlayın. Deterjanlı su ile iyice sildikten sonra durulama işlemini aynı şekilde kova içindeki temiz suyu sünger ve bezle stor perdenize sürmek sureti ile durulayınız. Son aşama olarak pamuklu bir kumaştan elde edeceğiniz bez ile silmiş olduğunuz stor perdenizi kurulayınız. Kurulama işleminden sonra mekanizma yukarıda kalacak şekilde yerine asmadan nemli olmayan bir ortama asmak sureti ile eğer su kaçmış bölümler var ise kurumasını ve suyunun akmasını sağlayın.

Stor perde nasıl yıkanır? Bu konuda dökme su kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü alt ve üst mekanizma içinde metal akşamların içinde kalacak su paslanma ve korozyon oluşumuna neden olabilecektir. Eğer bu tür bir yıkama yapmak istiyorsanız dış mekânda yapmalısınız. Yıkama işleminden sonra güneşli bir esinti elde etmelisiniz. Hava akımı sayesinde mekanizma içindeki suların kuruması sağlanmalı. Bütün bu işlemlerden sonra stor perde nasıl yıkanır? Konusunda gerekli tüm detayları elden geçirmiş olursunuz. Stor perde montelenme işlemini yaptıktan sonra birkaç kez açıp kapatarak mekanizmada ki ıslaklığı yok edebilirsiniz.

Author

Share

Önceki İçerikEn İyi Fondöten Hangisi
Sonraki İçerikRamazan Diyeti