Spor Şık Akımı ile Alışılmadık Şıklık

Author

Categories

Share

Spor Şık Akımı ile Alışılmadık Şıklık


Günden güne değişen ve gelişen dünya içerisinde moda da kendi içinde sık sık değişime uğruyor. Her sezon farklı kurallar ortaya çıkarak eksi kuralları yerle bir ediyor. Eski moda kurallarına göre sportif parçaları şık parçalarla birlikte kullanmak son derece yanlış olsa da moda dünyası artık bu kurala aldırış etmiyor. Ortaya çıkan spor şık trendiyle artık farklı tarzlardaki parçaları birleştirerek bambaşka stiller yaratılabiliyor. Günlük giyim stili için oluşturulan kot pantolon ve tişört gibi basit parçalar akla gelse de spor şık akımında bu basit kombin daha da şıklaştırılıyor. Salaşlığın zariflikle buluştuğu bu akım gittiğiniz her yerde stilinizle imza bırakmanızı sağlıyor. Peki bu spor şıklığı yakalamak için hangi parçaları bir araya getirmeli? İşte birkaç püf noktasıyla spor şıklığın tadını gittiğiniz her yerde çıkarabilirsiniz.
Salaşlığı şıklıkla buluşturmak için yaz döneminde ortaya çıkan trendlerden yararlanmak mümkün. Son dönemdeki trendler birçok kombine uyum sağladığı için spor şıklığı yakalamak bir hayli kolaylaşıyor. Örneğin jogger pantolonlar, gömlek elbiseler, boyfrend jeanlar bu konuda oldukça kurtarıcı görevi görüyor.
İki farklı tarzı doğru bir şekilde bir araya getirerek oluşturabileceğiniz şıklığı aksesuarlar, çanta ve ayakkabılarla dengeleyebilirsiniz.
Şık olmak isterken rahatlığından da vazgeçmek istemeyenler için ideal bir trend olan spor şık stilini dilediğiniz gibi uyarlayabilirsiniz.

Özellikle uzun süren çalışma saatleri yüzünden şık giyinmek konusunda çekimser kalanlar için kurtarıcı olan bu trend ofis giyime katılan ufak spor parçalarla şıklığı yakalamak konusunda oldukça başarılı. Tek bir şık parçayla sportif bir kombin anında şıklaştırabilirsiniz. Spor ayakkabı, salaş bir tişört ve skinny pantolon kombininize şık bir blazer ceket kondurarak bu görünümü yakalamanız mümkün. Elbette şıklığı dengelemek için aksesuarlardan da yardım almanız gerekli. Yalnıca spor etkinliklerinde ya da spor salonunda giydiğiniz kıyafetleri günlük kombinlerinize de misafir etmenin vakti geldi. Spor yaparken kullandığınız salaş ve bol tişörtünüzü ispanyol paça şık bir pantolonla bütünleyebilir, şık mini şortunuzu ise sweatshirt ile tamamlayabilirsiniz.
Moda dergilerinde, ünlülerin kombinlerinde ve moda bloggerlarının paylaşımlarında sıkça rastladığınız spor şık trendini siz de dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. Podyumlardan sokaklara inen bu akımı uygulamak oldukça kolay. Modern ve trend bir görünüm yakalamak için beysbol kepleri gibi farklı detayları da kombinlerinize katabilirsiniz. Stiletto ve düz bir elbise kombinine katacağınız bu keplerle sıradışı ama son derece şık görünebilirsiniz. Elbette şık elbisenizi bir spor ayakkabı ve bomber ceketle tamamlayarak da bu stili yakalamanız mümkün.
Spor ayakkabılarınızı sadece elbiselerle değil mini etekleriniz, kısa şortlarınız, skinny pantolonlarınız ve hatta midi eteklerinizle bile kullanabilirsiniz.
Spor şık trendini köküne kadar kullanmak ve stilinizle dikkat çekmek istiyorsanız kolsuz ve salaş bir elbiseyi dolgu topuk sandalet, sportif tarzda baskılı bir bomber ceket ve sırt çantası ile kombinleyebilirsiniz. Üniversite ceketi diye de anılan letterman ceketleri şık elbiselerinizin üzerine giyebilirsiniz.
Kısacası sportif parçalarınızı yalnızca özel davetlerde giydiğiniz şık parçalarla birleştirebilir, yalnızca spor aktivilerinde giydiklerinizi ise ofis kombinlerinize adapte edebilirsiniz. Gardıroplarınızda bulunan farklı stilleri bir araya getirerek modern ve trend görünümü gittiğiniz her yerde yakalamak artık mümkün.

Spor Şık Akımı ile Alışılmadık Şıklık Resimleri

Author

Share

Önceki İçerikDiyet Listeleri
Sonraki İçerikEn İyi Pişik Kremi