Sözde Ne Giyilir | Hanımların Dünyası

loading...

Sözde Ne Giyilir

Sözde Ne Giyilir

Sözde Ne Giyilir

 

Söz merasimi genç kızların ve genç erkeklerin en fazla heyecan yaşadıkları durumdur. Bu anlar hayatları boyunca hatırlanır. En iyi şekilde hatırlamak için kıyafete de özen göstermek gerekecektir. Söz merasiminde nişandaki kadar şık ve gösterişli olmanıza gerek yok. Nitekim evde ya da bir restaurantta gerçekleşecek olan söz merasiminde giyilecek olan kıyafet sizi şık olmaktan çok hanım hanımcık göstermeli. Bu nedenle aşırı kısa ve dar kıyafetlerden olduğu kadar uzun abiyelerden de uzak durmanız en doğrusu. Evde Söz Merasimi Yapacağız Ne Giymeliyim? Evde yapılan sözde ne giyilir? Senenin moda renklerini takip ederken, kumaşlara ve kıyafetlere de dikkat etmenizde fayda var. Zira evde yapılacak bir söz merasiminde hanım hanımcık bir görüntü bırakmalısınız. Bunu sağlayabileceğiniz en iyi renk tonu pudra pembesidir. Pudra tonlarını her renk ile kombinleyebilirsiniz ama en iyi siyah ve beyaz ile durduğunu da bilin isterim. Ayakkabı tercihleriniz ev içinde olacağınız ve masumiyetinizi ortaya çıkarmanız gerektiği için daha çok babet ve tüllü olmalı. Makyaj yine hafif ve abartısız olmalı.

Söz Merasiminde Tüllü Kıyafetler Giyilir mi? Özellikle söz merasimlerinde tüllü kıyafetler giymenizde fayda var. Çünkü tüller sevimli ve şık bir görüntü sağlar. Özellikle etek kısmınızda kullanmanızda bir sakınca yok. Hatta aynı tülden babetlerinize de koyarsanız mükemmel olur. Saçlarınızı asla topuz yapmayın. Böyle bir kıyafet ile saçlar oyuncak bebeklerde olduğu gibi bukleli olmalı. Hatta saçınızda şık ve incili bir toka kullanabilirsiniz. Aynı incilerden çantanıza da iliştirebilirsiniz. Söz kıyafetiniz kısa ise balon etek tarzı bir kıyafet olabilir. Siz ağır ve hanımefendi bir görüntü sağlamak istiyorsanız açık koyu kombinlerde kalem etek kullanabilirsiniz. Bu tarzlarda ayakkabı olarak çivi topuk stiletto veya platform tercih edebilirsiniz. Ayakkabı renginiz açık bir ton olmalı. Saçlar yine açık veya tepeden atkuyruğu modeli olabilir.

Restaurantta Söz Merasimim Var Ne Giymeliyim? Dışarıda bir mekanda yapılacak olan söz merasimlerinde giyilecek olan kıyafet daha gösterişli olmalı. Restaurantta sözde ne giyilir? Mekan sözlerinde takı konusunda çok aşırıya kaçmamanızı özellikle tavsiye ederim. Kıyafet olarak şık bir elbise sizi hem iyi gösterecek hem de geceyi daha özel kılacaktır. Böyle zamanlarda özellikle simli koyu renk bir elbise tercih etmenizde bir sakınca yok. Özellikle şık bir mekana gidecekseniz ve arkasından bunu kutlamayı düşünüyorsanız kıyafetinizin biraz gösterişli olmasında bir sakınca yok. Tam da zamanı diyerek bahar kokan tiril tiril saten kumaştan canlı renklere sahip ve uçuş uçuş bir abiye son derece zarif duracaktır. Böyle bir kıyafetin altına giyeceğiniz ayakkabı mutlaka yüksek topuklu olmalı. Sade ve natürel olmasında fayda var. Çanta tercihiniz daha çok avuç içinize sığabilecek tarzda portföy bir çanta olabilir.

Akrabamın Söz Merasiminde Ne Giymeliyim? Yakın bir akrabanızın söz merasimi ise mutlaka şık olmalısınız. En azından günü kurtaracak misafirlik kıyafetlerden birini deneyebilirsiniz. Ama şık olmak için tek parça şık bir elbise tercih edebilirsiniz. İki parça bir kıyafet giyecekseniz büstiyer kısmının canlı renklerden veya sadece beyazdan olması ilk tercih. Ama modaya uymak istiyorsanız 2017 moda renklerinden gök mavisi veya pudra tonlarını tercih edebilirsiniz. Alt parça mutlaka kumaş olmalı. Denim ya da tayt türü sizi görünmek istediğinizden farklı bir yöne çekecektir. Sigaret bir pantolon veya bir kalem etek enseden toplanmış saçlar veya tam ortada sıkı bir atkuyruğu. Bu modeli çok fazla kullandığımı biliyorum ama kombinleri en şık gösteren saç modeli atkuyruğu. Ayrıca da 2017 sade ve şık modasının baş tacı.

Söz Merasiminde Hangi Mevsimde Ne Giyilir? Sözde ne giyilir? Hangi mevsimde iseniz tercihleriniz de o yönde olmalı. Genellikle Bahar aylarında yapılan söz merasimlerinde size ömür boyu Baharı hissettirecek bir kıyafet tercih etmelisiniz. Tıpkı yukarıda yazdığım gibi. Ama kışın yapılacak merasimlerde daha çok kaşmir kumaştan dikilmiş tek parça kıyafetler ya da açık renk tonlarında kalın keten kumaşlar kullanılabilir. Bu modeller ile de yine tül kullanabilir kendinizi olduğunuzdan daha ağır ve cool gösterebilirsiniz. Kışın ayakkabı tercihleri yaza oranla daha fazla. Bu nedenle mini giyecekseniz dizine kadar çıkan uzun deri çizmeler sizi muhteşem gösterecektir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb