Sonbaharda Metabolizmanızı Hızlandıracak Diyet | Hanımların Dünyası

loading...

Sonbaharda Metabolizmanızı Hızlandıracak Diyet

Sonbaharda Metabolizmanızı Hızlandıracak Diyet

Sonbaharda yorgunluğunuzu atacağınız, bununla beraber sağlıklı beslenip, kilo almayacağınız bir mevsim geçirmek istiyorsanız sizler için metabolizmanızı hızlandıracak diyet önerimiz olacak.

Kahvaltı yapınız: Güne en zinde başlamanın birinci yolu kahvaltıdır. Her uzmanın da üzerinde ısrarla durduğu konu kahvaltıdır. Kilo problemi olan kişilerde de en önemlisi öğün kahvaltıdır.

Kahvaltı Sonrası Ara Atıştırmalıklar: Ara atıştırmaların amacı ana öğünlerde fazla yemeyi engellemek ve acıktığınızda daha fazla yemek yemeği önlemektir. Bu ara atıştırmalıklar da kuru yemişler, meyveler ya da kalorisi düşük bisküviler tercih edilebilir.

Hareket Ediniz: Hareket etmek için kendinize mutlaka zaman ayırınız. Örneğin; akşam yürüyüşleri, evde her gün devam edeceğiniz hareketler, merdiven kullanmak gibi hareket edeceğiniz ortamlar oluşturunuz.

Sonbaharda Bitkisel Çaylar: Sonbahar ayında hem metabolizmanızı çalıştıracak hem de hastalıklara karşı direncinizi artıracaksınız. Bu çaylar arasında yeşil, çay, ıhlamur, adaçayı, melisa çayı ve papatya çayıdır. Bu çayları günde bir defa da olsa içmenizi öneririz. Bunlarında dışında tatlı isteklerinizde hamur işi ve şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar tercih edip tek porsiyon yiyebilirsiniz. Mutlaka uykunuzu düzenli almaya dikkat ediniz.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb