Sonbaharda Hafta Sonu Gidilebilecek Tatil Yerleri | Hanımların Dünyası

loading...

Sonbaharda Hafta Sonu Gidilebilecek Tatil Yerleri

Sonbaharda Hafta Sonu Gidilebilecek Tatil Yerleri

Sonbaharda Hafta Sonu Gidilebilecek Tatil Yerleri

 

İstanbullular için sonbahar mevsiminde hafta sonu tatili için gidilebilecek en güzel tatil rotalarını araştırdık. Hem İstanbul’a yakın, hem nezih, hem de çok özel gezi durakları… Kartpostallardaki kadar güzel, sonbaharın tüm renklerini içinde barındıran bir doğa harikasıdır Abant. İstanbul’a sadece 3 saatlik bir mesafede. Turizm burada oldukça geliştir pek çok turistik mekan açıldı. Pansiyon, otel, bungalow, restoran, cafe her şey var. Huzur bulmak için birebir. İstanbul’a çok da uzak olmayan Çanakkale taraflarını seçerseniz, Saros Körfezi ve Kömür Limanı ılık havalarda dalış yapmak için ideal. Deniz altı ve üstünde keyif yapın. Yiyin için ve doğayla baş başa kalıp etrafı gezin. Çanakkale Ayvacık ilçesine bağlı ünlü turistik belde Assos da bu mevsimde oldukça dingin bir alternatif olabilir.sonbaharda-hafta-sonlari-gidilecek-tatil-mekani

Maşukiye İstanbul dere, İzmit ile Sapanca arasında kalıyor. Kartepe’de kayak yapabilir, etek uçlarındaki köyü ziyaret edebilir, doğal hayatla huzur bulabilirsiniz. Yeşil Vadi’de orman havası soluyun, alabalık yiyin, kahvaltı yapın ve oksijeni içinize çekin. Görsel şölene hazır olun. Sapanca Gölü’ne gitmeye karar verirseniz gölü seyredin ve Kırkpınar köyüne gelin. Villalarda konaklama imkanınız olsun. Restoranların manzarası enfes. Kahvaltı edin. Sazlıklarda yürüyüş yapın, belki gölde balık da tutarsınız. Şirin bahçelerden birinde oturup eşsiz manzara eşliğinde çayınızı yudumlayın. Bolu’da Yedi göller’i unutmak olmaz. Dağlar, tüneller, yollar, mola tesisleri, rengarenk bitki örtüsü, doğal havası ve turistik tesisleri ile burası bir yeryüzü cenneti. Dinlenin, gezin, dolaşın, fotoğraf çekin ve gözlerinizi kapatıp huzuru yaşayın. Tatil dönüşü yenilenmiş hissedeceksiniz.

Sarıyer’e 10 km uzaklıktaki Garipçe Köyü de İstanbulluların hafta sonu kaçamak yapabilecekleri sakin, dingiz, huzurlu bir yer. Metro ve otobüsle köye ulaşım sağlanabilir. Şehir içinde şehrin havasından uzakta ideal bir nokta. Rumeli kavağı ile Rumeli feneri arasında gizli kalmış bir cennet Garipçe. Birkaç restoran ve kahve var sadece. Deniz kıyısında huzurun sesini dinleyin, köyü gezin, dinlenin ve kahvenizi için. Şile Ağva da kuşkusuz en popüler hafta sonu kaçamak noktalarından biri. Onlarca otel, bungalow, restoranın yanı sıra gölde gezinti ve diğer etkinlikler harika.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb