Sonbaharda Gidilebilecek Güzel Yerler

Author

Categories

Share

Sonbaharın kendine has havası ve romantik mevsim olarak bilinmesi, bu dönemde insanları sokağa çıkarıyor. Özellikle bazı yer ve mekanlar sonbaharda daha güzel ve anlamlı oluyor.

Sonbaharda Gidilmesi Gereken 5 Yer;

1-Büyükada
Büyükadaİstanbul’un eşsiz güzelliklerinden biri olan Büyükada, her mevsim güzel olmasına rağmen sonbaharda daha çok seviliyor. Sonbaharın romantik havası Büyükada’da hayat buluyor ve sevgililerin, evli çiftlerin mutlaka gitmek istediği yer oluyor.

2-Bozcaada
BozcaadaÇanakkale’ye bağlı olan Bozcada, sonbaharda tatil yapmak isteyen kişilerin mutlaka gitmesi gereken bir yer. Romantik atmosferi ile ada, sokakları, restoranları ve manzarası ile dikkat çekiyor.

3-Kapadokya
KapadokyaTürkiye’nin en güzel manzaralarından birine sahip olan Kapadokya, ülkenin mutlaka gezilip görülmesi gereken doğal güzelliklerinden biri. Yaz günlerinde fazla sıcak olan bölge sonbaharda rahatça gezilebilir.

4-Safranbolu

Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihi evleri, dar ve taş sokakları ile meşhur olan Safranbolu, sonbaharda daha güzel bir hal alıyor.

5-Assos
AssosKazdağları bol oksijenli havası, doğası ve mitolojik geçmişi ile Türkiye’deki gidilip görülmesi gereken yerlerden biri. Çanakkale’ye bağlı olan Assos güzellikleri ve kolay ulaşımı ile sonbaharda tatil yapılacak yerlerden.

Author

Share