Sonbahar'da Dış Mekan Düğünü için Fikirler | Hanımların Dünyası

loading...

Sonbahar’da Dış Mekan Düğünü için Fikirler

Sonbahar’da Dış Mekan Düğünü için Fikirler

Sonbahar mevsiminde düğün yapacak çiftler için sonbahar dış mekan düğünü nasıl hazırlanır konusunda sizler küçük bilgiler vereceğiz. Bu mevsimde de en romantik düğün mekanı için önereceğimiz bazı fikirler çok işinize yarayacak.

Fener ve Mumlar ile Sıcak bir Atmosfer

Sonbahar mevsimi bilindiği üzere biraz serin ve esintili olmaktadır. İşte böyle havalardan dış mekan düğününde kullanacağınız fener ve mumlar çok işinize yarayacak. Muhteşem şekilde tasarlanmış fener ve mumları gelin ve damat masasının etrafına, yürüyüş yoluna ya da masanızın üzerine süsleme yapabilirsiniz. Oldukça romantik bir hava estirecek olan fener ve mumlar sonbahar dış mekan düğünü için çok yakışacak olan detaylardır. Hatta yemek masalarının üzerine de bir kaç tane mum ya da bir fener konulabilir. Bunların dışında gelin ve damat masasını ahşap masadan kullanabilir, kütük şeklinde mumluklar’da tercih edilebilir.

Sonbahar'da Dış Mekan Düğünü için Fikirler - Fenerler Mumlar

Uçuşan Sonbahar Yaprakları

Sonbaharı en iyi hatırlatan detaylardan biri de solmuş, sararan yapraklardır. İşte sonbahar dış mekan süslemesinde de sararmış yapraklardan kullanabilirsiniz. Kızıl ve sarı renklerden oluşan yapraklar masanızı etrafına saçılabilir. Davetlilerinde masalarında yaprak serpilebilir. Bunun dışında davetiye’de ya da ikram tabaklarında yaprak desenleri tercih edilebilir.

Sonbahar'da Dış Mekan Düğünü için Fikirler - Kurumuş Yapraklar

Ağırbaşlı Sonbahar Çiçekleri

Sonbahar düğün konseptine uygun gelin çiçeği de elbette önemlidir. Tam bir romantik bir sonbahar düğünü için gelin çiçeği beğenecekseniz tercih olarak çuha çiçeği, bahçe menekşesi, portakal nergisi olabilir. Yani çiçek rengi seçimi olarak kızıl, turuncu, sarı, mor, kırmızı renkler olabilir. Hatta her detay önemli benim için diyorsanız sonbaharda açan çiçeklerden oluşan gelin çiçeği yaptırabilirsiniz. Damatta yaka çiçeğini aynı tonlarda tercih edebilir.

Sonbahar'da Dış Mekan Düğünü için Fikirler - Sonbahar Çiçekleri

İştah Açıcı, Lezzetli Atıştırmalıklar

Düğünde davetlileri küçük atıştırmalıklarla mutlu edebilirsiniz. Bunun için elbette ağır yemekler servis etmek yerine daha hafif atıştırmalıklar kullanmak doğru olabilir. Örneğin; güzel bir kuru yemiş tabağı, kanepeler, küçük kuru pastalar ve içecekler kullanabilirsiniz. Bunun dışında ikramlık böreklerde hoş olabilir.

Sonbahar'da Dış Mekan Düğünü için Fikirler - Atıştırmalıklar

Yaratıcı Sonbahar Detayları

Düğününüzde yaratıcı fikirlere önem verenlerdenseniz, düğün pastanızı farklı tarzda lezzetlendirebilirsiniz. Sonbahar meyvelerinden oluşan süslemeler yapabilirsiniz. Bunun dışında her masada bal kabağı konularak farklı bir konsept olabilir.

Sonbahar'da Dış Mekan Düğünü için Fikirler - Detaylar Süslemeler

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb