Sonbahar Yorgunluğu İle Başa Çıkma Yöntemleri

Author

Categories

Share

Mevsim geçişleri birçok insanı fazlası ile etkiler. Hele ki çalışan bir kişi iseniz sabah kalkıp, giyinmek, işe gitmek ve çalışma ortamındaki stresten dolayı birde mevsim yorgunluğu eklendiği zaman adeta bütün enerjinizin kaybolduğunu düşünürsünüz. Bundan dolayı da birçok hastalığa da davetiye çıkarabilirsiniz. Fakat sonbahar yorgunluğuna engel olmak aslında sizin elinizde. Sonbahar yorgunluğu ile başa çıkmak istiyorsanız sizlere için hazırladığımız önerileri uygulayabilirsiniz.

 

Sonbahar Yorgunluğu İle Başa Çıkma YöntemleriUykusuzluğa Dur Demek
Aslında yorgunluğun birçok nedeni olsa da herhangi bir hasatlığın yol açtığı yorgunluk yoksa en önemli nedeni uykusuzluktur. Uykunuzun yeterli ve kaliteli olmasına dikkat ediniz. Aksi halde uykusuzlukla beraber yorgunlukta sizin enerjinizi fazlası ile etkileyecektir.

Alkol ve Sigaradan Uzak Durunuz

Alkol ve sigara vücudun direncini azalttığı için yorgunluğa neden olabileceği gibi kolayca sonbahar hastalıklarına yakalanmanıza neden olmaktadır. Bundan dolayı alkol ve sigarayı bırakmak en doğrusudur. Bu konuda uzman yardımı almanızı öneririz.

Beslenmeye Dikkat

Beslenmede her zaman sağlıklı ve organik gıdalar tercih ediniz. Yorgunluğu önlemek için yumurta, kırmızı et, C vitamini açısından zengin sebze ve meyveler, almaya dikkat ediniz. Mutlaka her öğünü zamanında yemelisiniz. Fast food tarzı ve yağlı gıdalardan kaçının. Akşam da yatmadan en az 5-6 saat önce yemek yemeyi bitirmiş olmalısınız. Bununla beraber ceviz, fındık, badem, kuru kayısı, kuru üzüm gibi faydalı ürünleri ara öğünlerde tüketin deriz.

 

Author

Share