Soğuk Lipoliz | Hanımların Dünyası

loading...

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz İle Zayıfla

soguk-lipoliz-1

Günümüzde her yaştan kadın ve erkek çeşitli diyetler, egzersizler ya da operasyonlarla incelmeyi ya da kilo kaybetmeyi denemektedir. Herhangi bir hormonal bozukluğun ya da fizyolojik engelin olmadığı durumlarda sağlıklı beslenme ve uygun egzersizleri düzenli uygulamak kilo vermek için yeterlidir. Ancak bazı durumlarda ne kadar kilo verirseniz verin bazı bölgelerde biriken yağlardan kurtulmak mümkün olmaz. Bu gibi durumlarda egzersizle eritilemeyen yağlar çeşitli cerrahi operasyonlarla alınabilir. Ancak bu tip cerrahi operasyonlar bir çok kişi için uygun olmamakla birlikte, yüksek maliyetli ve riskli operasyonlardır. Teknolojinin gelişimi bölgesel zayıflama alanında da bir çok yeniliğin ortaya çıkmasını sağladı. Artık günümüzde bölgesel yağlanmanın önüne geçebilecek için herhangi bir cerrahi operasyon içermeyen yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en yaygın olanlarından biri de soğuk lipoliz yöntemidir.

soguk-lipoliz

Soğuk lipoliz üst ve alt karın bölgesine, göbeğe, sırt bölgesine, kollara, bacak ve basen bölgesine uygulanabilmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasının dayandığı temel ilke vücutta biriken yağların, önce ısıtılıp sonra soğutularak bu hücreleri programlanmış hücre ölümü sürecine sokarak kristalleşmelerini ve bu şekilde vücuttan atılmalarına sağlamaktır. Teknolojinin gelişmesi ile lipoliz yönteminde de çeşitli yenilikler geliştirilmektedir. Günümüzde soğuk lipoliz yöntemi vakumlu ve vakumsuz olarak uygulanabilmektedir. Vakumlu soğuk lipoliz uygulamasında yağ yakımının amaçlandığı bölgeye vakum uygulanarak ısıtma ve soğutma işleminin daha etkili yapılması amaçlanmaktadır. Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır Soğuk lipoliz uygulamasında öncelikle uygulamanın yapılacağı bölgedeki cilt dokusunun korunması amacıyla derinin ısı değişiminden etkilenmesini engelleyecek koruyucu materayalden yapılan ped ile cilt kaplanır. Soğuk lipoliz aletinin başlığı bu bölgeye vakumlu ya da vakumsuz olarak tutulur. Bu alet istenilen bölgeyi yaklaşık on dakika kadar kırk iki dereceye kadar ısıtır. Onuncu dakikadan itibaren uygulama bitene kadar bölge eksi beş dereceye kadar soğutulur.

soguk-lipoliz-3

Burada amaç istenilen bölgede biriken yağ hücrelerinin dermatolojide apaptoz olarak da bilinen programlanmış hücre ölümü sürecine girmesidir. Bu sürece girip ölen yağ hücreleri vücudun inflamatuvar sistemi ile vücuttan atılır. Soğuk lipoliz tamamen ağrısız bir yöntemdir. Soğuk Lipoliz Uygulaması Ne Kadar Sürede ve Kaç Seans Yapılır Soğuk lipoliz uygulamasının süresinde en önemli etken bölgede biriken yağ miktarıdır. Beş dakika boyunca kırk beş dereceye kadar ısıtılan bölge biriken yağın miktarına göre yaklaşık yirmi ile altmış dakika arasında eksi beş dereceye kadar soğutulur. Yani operasyonun süresi en fazla bir saattir. Soğuk lipoliz uygulaması tek seans uygulanmaktadır. Soğuk Lipoliz ile Ne Kadar İncelme Sağlanır Öncelikle unutulmamalıdır ki her tür operasyonun ya da diyetin sonucu kişiye göre fark gösterebilmektedir. Yapılan çalışmalar soğuk lipoliz uygulamasıyla biriken yağ tabakasının yaklaşık olarak yüzde yirmisi ile yüzde kırkının kaybedilebileceğini göstermektedir. Bu uygulamanın sonuçlarını görebilmek yaklaşık olarak üç haftalık bir süreç gerektirir. Bu süreçte sağlıklı beslenme ve bol su tüketimi yağların vücuttan atımını kolaylaştıracaktır.

soguk-lipoliz

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb