Soğan Kokusu Nasıl Giderilir ? | Hanımların Dünyası

loading...

Soğan Kokusu Nasıl Giderilir ?

Soğan Kokusu Nasıl Giderilir ?

Ellere sinen o ağır soğan kokusu yemek yapan tüm bayanların (ve erkeklerin) ortak sorunudur. Ne kadar yıkarsanız yıkayın gitmemekte direnir adeta! Bazen bu durum o kadar sıkıntı yaratır ki kişiler yemek yapmaktan veya soğanlı yemekler yapmaktan soğuyabilirler.

Lezzetinin yanında kokusuyla da meşhur olan soğan özellikle sulu yemeklerin baş tacıdır. Ancak yemekte kullanmak için doğranırken gözleri yakmasının yanında kokusunu da sinsice ellerimize geçirir ve kolay kolay da yıkanarak çıkartılamaz.

Soğan Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Hanımların Dünyası” ekibi olarak soğan kokusundan kolayca kurtulmanız için bazı önerilerimizi aşağıda sizinle paylaşıyoruz:

  • Soğanları doğradıktan sonra ellerinizi bir tutam tuz ile ovalamanız kokuyu giderecektir.
  • Soğanları doğramadan önce bir yemek kaşığı sirke ile ellerinizi yıkarsanız soğan kokusunun ellerinize bulaşmasını engellemiş olursunuz.
  • Soğanları doğradıktan sonra ellerinizi bir miktar diş macunu ile ovaladıktan sonra yıkayarak soğan kokusundan kurtulabilirsiniz.

Önerilerimiz bunlar bayanlar. Soğan kokusunu temizlemek için kullandığınız yöntemleri yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb