Sodamatik | Hanımların Dünyası

loading...

Sodamatik

Sodamatik

Sodamatik Nedir

sodamatik-kullanimi-guzelmi

Sodamatik çamaşır yıkama konusunda bu güne kadar denemiş olduğunuz bir çok deterjanı rafa kaldırmanızı sağlayacak bir deterjan türü olarak vazgeçemeyeceğiniz temizlik oluşumunu sizlere sunmaktadır. Kullandığınız çamaşır deterjanları beraberinde kireç çözücü ve diğer beyazlatıcı etki yaratacak destekleyici temizleyicileri kullanmayı gerektirirken sodamatik bütün bu alışkanlıkları bir kenara bırakarak sadece tek deterjan kullanarak kireç çözücü etkisini, beyazlatıcı etkisini ve en önemlisi kir çıkarma etkisini maksimum düzeyde sizlere sunarak yeni alışkanlıklar edinmenize yardımcı olmaktadır. Bu güne kadar kullandığınız deterjan türleri içeriğindeki kimyasal temizleyiciler çamaşırlarınıza ve sizlere bir çok yan etkiyi de beraberinde getirirken sodamatik tamamen doğal yapısı ile ve doğal bileşenleri ile size beklemediğiniz yüksek performans sunarak şaşırtıcı temizlik imkanı sunmaktadır.

sodamatik-nasil

Ayrıca sodamatik kullandığınız makinada kireçlenme olayı tamamen ortadan kalkmaktadır. Çünkü içeriğinde bulunan bileşimlerden biriside kireç çözücü etki yaratarak bu konuda çözüm ortaya çıkarmaktadır. Sodamatik kullanırken ayrıca bir deterjana hiç gerek kalmadan makinenizin deterjan gözüne suyun sertlik durumuna göre yarım veya tam ölçek sodamatik koyarak çamaşırlarınızı yıpratmadan temizleme imkanı sunmaktadır. Çamaşırlarınız ayrıca makineden çıktığında eski zamanlarda duymuş olduğunuz deterjan kokusundan da uzak kalarak sadece içeriğindeki parfüm kokusunu etkisini hissedeceksiniz. Şehir şebekesi olarak kullandığınız suların içeriğinde bulunan kalsiyum ,magnezyum ve demir iyonları suların sertlik derecesini belirleyen faktörler olmaktadır.

sodamatik-neden-kullanilir

Sodamatik içeriğindeki kireç önleyici etki çamaşırların daha iyi bir temizliğe kavuşmasını sağlarken rezistans ve diğer çalışan makine parçalarında bu sayede koruma altına alınarak daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Çünkü makine çalıştığı süre içinde suyu ısıtmak için kullanılan rezistans ısındığında suda buluna sertlik derecesini belirleyen iyonlar ayrışarak rezistansa yapışarak yıpranmasına neden olmakta iken sodamatik kullanımlarında kireç etkisi daha da aza indirilerek her türlü koruma etki ortaya çıkarak hem çamaşırlar hem de makine ömrü uzatılmaktadır. Sodamatik kullanımlarında dikkat etmeniz gereken hususlar olarak; Sodamatik kullanarak yapacağınız yıkamalarda çok kirli yağ tabakası oluşan iş elbiselerinin yıka işlemlerinde öncelikle
yapılması gereken .

sodamatik-neden-kullanmaliyim

Önceden renkli olanlarını bir saat beyazlar is üç saat önceden sıcak suda bekletilerek kirlerin ve çamaşır dokularının yumuşaması sağlandığı takdirde temizleme olayı daha detaylı ve verimli olmaktadır. Burada yanlış anlaşılmaması gereken konu her çamaşır için bu kural geçerli olmamaktadır. Sanayi ortamında çalışan veya imalathanelerde beyaz önlüklü çalışan kesimler için geçerli olmaktadır. Bu alanlarda kirlenmenin ve yağlı yüzeylere temasın daha fazla olacağından kirlerin çabuk sökülmesi açısından çn hazırlık aşamasını oluşturmaktadır. Sodamatik kullanımının en verimli olduğu alanlardan biriside bebek çamaşırları olmaktadır. Özellikle bebeklerin narin ciltlerine temas eden çamaşırların kimyasal kullanılmadan yıkanması çok büyük önem arz ettiğinden sodamatik bu işlem için yüksek performans sağlayan işlemlerden olmaktadır. Doğal bileşenleri ile bebek çamaşırlarını temizlerken hijyenik bir temizlik sağlayarak zararlı etkilerden de koruma sağlamaktadır. Bebeklerin çamaşırlarında oluşan kirlerin yok edilmesi ile kalmayarak ayrıca dezenfektasyon etkisi yaratarak ikinci bir fayda sağlamaktadır.

Sodamatik Resimleri

sodamatik-nedirsodamatik-nerelerde-kullanilirsodamatik-ne-zaman-kullanilirsodamatik-nicin-kullanilirsodamatigi-nasil-kullanmaliyimsodamatiksodamatik-nicin-kullanmaliyimsodamatik-iyimidirsodamatik-hangi-marka-iyisodamatik-faydasi-varmi

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb