Sma Mama Hakkında Merak Edilenler | Hanımların Dünyası

loading...

Sma Mama Hakkında Merak Edilenler

Sma Mama Hakkında Merak Edilenler

Sma Mama Hakkında Merak Edilenler

sma-mama-bilmemiz-gereken

Obezitenin ilk nedeni anne, anne karnındaki beslenme şeklidir. Annenin beyaz un, beyaz şeker, ketçap, mayonez, kola gibi yüksek şeker içeren maddeleri tüketmesi ile anne karnındaki bebeğin tırnak ucu kadar olan pankreasını bozuyor, çocuk insüline karşı duyarsızlaşma sürecine girmektedir. Anne karnındaki bebek dünyaya obez olarak gelmektedir. Türk kadının da anne sütü yetersiz gelmektedir. Çalışma hayatı, hayatın monoton şekli, kötü beslenme, stres ve organik beslenmenin kaybolması sonucundan dolayı anne sütü bitiyor. Türkiye’de 2 yaşına kadar anne sütü emen bebek sayısı oldukça azdır. Çocuklara küçük yaştan beri mama verilmektedir.

sma-mama

Bu mamaların içeriğinde şeker oldukça fazladır. 0-2 yaş aralığı çocuk için oldukça hassas bir dönemdir. Çünkü yağ hücrelerinin oluştuğu bir dönemdir. 2 yaşındaki çocuğun yağ hücreleri artmıyor, sabitlenme sürecine girmektedir. Sma Mama hakkında merak edilenler, dünyanın ilk bebek maması olma özelliğini göstermektedir. İsmini İngilizceden Simulated Milk Adaptation ifadesinin baş harflerinden almaktadır. Sma Mama hakkında merak edilenler, 1915’ten beri anne sütüne en yakın protein içeriğini hedeflemektedir. Proteini en büyük yapıtaşı olarak görmektedir. 1960 yılların başından beri Türkiye’de satılmaktadır.

sma-mama-1

Anne sütünden başka hiçbir şeyde olmayan Alfa- laktalbumin ilk defa mamamın içine eklenerek endüstriyel bir devrime neden olmaktadır. Alfa-laktalbumin bebeğin ruh halini düzenlemeye yardımcı olmaktadır, uyku düzenini olumlu yönde etkileyebilen, bebeğin daha huzurlu ve sakin olmasını sağlayan, zekâ ve beynin gelişimini, sinir sisteminin gelişmesi ve en çokta bebeğin büyümesine önemli derecede etki edebilmektedir. Whey olarak bilenen bu protein en kaliteli, hazmı en kolay bir protein çeşididir. Anne sütünde belirli bir miktarda olan bu proteini bebek üretemiyor. Whey protein Sma Mama da e oranında bulunabilen bir protein çeşididir. Anne sütündeki Alfa- Laktalbumin mucizevi olarak yüksektir.

sma-mama

Yeni doğan bebeğe hemen anne sütü verilerek bu vitaminden alınması sağlanmaktadır. Teknolojik gelişmelerin ışığında bu vitaminin Sma Mama içeriğine yerleştirebilmeyi başarabilmiştir. Diğer mamaların aksine şeker ve tatlandırıcıyı bünyesinde bulundurmamaktadır. Bilinçli olarak prebiyotik ve probiyotikler eklenmemiştir. Nişasta içermemektedir. Karbonhidrat ise 0 laktozdur. Yararı kanıtlanmayan hiçbir maddeyi içeriğine yerleştirmemektedir. Hekimlerden oluşan en üst otorite, bebek mamalarının içeriğini denetlemektedir. Global anlamda onay verebilmektedir. Mamaların üretimine veya piyasadan kalkmasına onay veren ESPGHAN Kurumu Sma Mama hakkında merak edilenler, anne sütüne en yakın vitamini verdiğini teyit etmektedir. Bebekler için en mucizevi beslenme kaynağı anne sütüdür.

sma-mama-bilmemiz-gereken

Anne sütünün içeriğinde protein, karbonhidrat, demir, vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Besin değerlerine ideal şekilde sahip olan besin kaynağı anne sütüdür. Beslenme döneminde anne sütünün eksik kaldığı dönemlerde bebeğin gelişimi sağlayacak, sağlıklı büyümesini sağlayacak besin değerlerini alması şarttır. İçeriğinde nişasta ve şeker olan içerikleri tercih edilmemesi kesinlikle uzmanların tavsiyedir. Anne sütünün belirgin bir tadı bulunmamaktadır. Nişastalı ürünlerin bebekler tarafından tüketilmesi sonucunda bebek anne sütünü almayabilir. Yağ hücrelerinin 2 yaşında oluştuğu bilinen bir gerçektir. 2 yaşına kadar bebeklerin beslenmesine daha çok özen gösterilmeli, oldukça dikkat edilmelidir. Anne sütünün yetersiz geldiği zamanlarda mama seçimin önemi bir kat daha artmaktadır. Sma Mama ürünlerini anne sütüne en yakın besin değerleri taşımaktadır. Hiçbir zararlı değerini içeriğine katmamaktadır.

sma-mama-2

Sma Mama Hakkında Merak Edilenler Resimleri

 

sma-mama-hakkindasma-mama-hakkinda-bilinmeyensma-mama-merek-edilenlersma-mama-hakkindasma-mama-hakkinda-merak-edilenlersma-mama-hakkinda-bilinmeyensma-mama-hakkinda-merak-ettiklerimizsma-mama-hakkinda-merak-edilenlersma-mama-hakkinda-merak-ettiklerimiz

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb