Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Author

Categories

Share

Çevresel faktörler, su ve hava değişimi, kozmetik ürünleri gibi birçok sebep siyah nokta oluşumuna yol açıyor. Cildimizdeki gözeneklerin dolmasıyla oluşan siyah noktaları sıkmadan kurtulmak mümkün. Düzgün ve doğru bir bakım ile ya da birkaç püf nokta ile siyah noktalardan kurtuluyor ve gözeneklerimizin açılmasını sağlayabiliyoruz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak için

Yapılması Gerekenler

Cildini Buhara Tutarak Siyah Noktalardan Kurtul

Makyajını Temizle
Günün makyajını temizlemeden uyumak, siyah nokta oluşumuna yok açan en büyük etkendir. Gün içinde yapılan makyajın gece mutlaka temizlenmesi gerekir. Bu temizlemenin doğru ve güzel yapılması gerekir. Ciltte makyaj kalıntısı kalmadığı sürece gözenekler açık kalacak ve cilt hava alacaktır.

Cildini Nemlendir
Mevsim değişikliğinden, sıcak sudan, rüzgardan vb daha birçok sebepten cilt kurur. Kuru cilt bakımsız ve sağlıksız görünür. Cildin her gün mutlaka nemlendirilmesi gerekir. Böylelikle temiz, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olunur.

Cildini Buhara Tutarak Siyah Noktalardan Kurtul
Buhar, cilde yerleşen yağ ve kiri yok eder. Büyük bir kaseye sıcak su tutarak, yüzünüzü yaklaştırın ve başınızı bir havlu ile örtün. Bu uygulama ile buhar cilde işler ve kirlerden arındırarak gözenekleri açar. Böylelikle siyah noktalar yok olur ve siyah nokta oluşumu engellenir.

Author

Share