Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları

Author

Categories

Share

Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları

 

İnsanlar yüzündeki siyah noktalar ile başı derttedir. Siyah noktalardan kurtulmak için bir çok doğal yollar vardır. Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız doğal yollara başvurmalısınız. Bunu sakın unutmayınız. Siyah noktalar sadece ergenlikte değil her yaşta insanlarda yüzünde çıkar. Siyah noktalardan kurtulma yolları sizlere yazacağız. İlk olarak cildinizi temizlemek ile başlamalısınız. Cilt derinden temizlenmesi lazımdır. İyice kirlenmeden arınmalıdır.

Siyah noktalardan kurtulma yolları için bazı doğal maskeleri sizlere yazmak isterim. Yumurtanın akı çok mucievi bir besindir. Bir küçük kalıbınızın içerisine iyice çırpın. Sonrada bir makyaj fırçası ile yüzünüze sürmeye başlayın. Sürme işlemi bittikten sonra evinizde bulunan tuvalet kağıdı ile cildinizi kapatınız. Yine tuvalet kağıdının üzerinde yumurta akını sürdüğünüz zaman kağıt yüzünüze yapışması gerekiyor. Sonra da on beş dakika boyunca bu şekilde bekletiniz. Yani yüzünüzde kurumalıdır. On beş dakika beklettikten sonra tuvalet kağıdını yüzünüzden kaldırmaya başlayın. Kağıdı kaldırdığınız zaman siyah noktalarında gittiğini göreceksiniz.

Siyah noktalardan kurtulma yolları olarak bu maske tarifi çok etkili olacaktır. Arkasından da nemlendirici kreminiz varsa cildinize sürünüz. Siyah noktalar daha çok alın, çene ve burun bölgesinde yer almaktadır. Siyah noktalar cilde maske yapmadan geçmesi mümkün değildir. Siyah noktalar ciltten derinden olarak temizlenmelidir. Siyah noktalar ülkemizde büyük bir sorun haline geldiği için ve ne yapacaklarını bilmeyen insanlar için bu yazıyı yazmak istedim. Siyah noktalar ölü hücrelerden meydana gelmektedir. Cilt tıkanır ve yağlar gün geçtikten sonra ciltte siyah noktalar olarak görünür. Yani cilt hava alamadığı için bu hale gelir. Siyah noktalardan arınmak için pahalı ilaçlara asla gerek yoktur. Sadece doğal yollar ile cildinizdeki siyah noktalardan arınmalısınız.

Sizlere doğal maskeleri öneriyorum. Doğal formüller ile siyah noktaların geçmesi elbette mümkündür. Bal cildi yeniler ve cildi temizleyen doğal bir formüldür. Bal ile ananası karıştırıp maske yapabilirsiniz. Bal ile bir dilim ananası blender da karıştırmanız yeterli olacaktır. Yapılışından sonra cildinize sürün ve yirmi beş dakika bekletin. Ardından da cildinizi bol su ile yıkayınız. Haftada iki defa tekrarlamanız yeterlidir. Bu doğal maske karışımı kesinlikle ilginizi çekecektir. Jelatin ile süt maskesini hiç duydunuz mu. O halde hemen anlatmaya başlayalım. Cildinizi jelatin ile sarın. Jelatinin üzerine de süt ile ıslatınız. On beş dakika bekletin.

Yalnız sütün sıcak olması gerekiyor. Hafta da üç defa uygulayın ve gerçekten de siyah noktaların gittiğini fark etmeye başlayacaksınız. Tarçınıın da cilde faydası çok fazladır. Tarçın ve bal ile karıştırdığınız zaman cilt pürüzsüz olur. Siyah noktalı ciltlere tarçın ve bal maskesi uygulaması uygun görülmektedir. Yalnız bu maskenin düzenli uygulanmasına özen gösterin. Bir tatlı kaşığı tarçın ile bir tatlı kaşığı da balı karıştırın. Bu maske tarifini gece sürmenizi öneririm. Cildinizi kusurlardan korumalısınız ve maske yapacaksanız doğal olmasından yana olmalısınız.

Author

Share