Siyah Noktalara Kesin Çözüm | Hanımların Dünyası

loading...

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

siyah-noktalar-1

Günümüzde genç yaşlı bay bayan herkesin dönem dönem karşı karşıya kalabildiği cilt sorunlarından biri olan siyah noktalara kesin çözüm artık mümkündür. Öncelikle şu bilinmelidir ki ciltte oluşan siyah noktalar genellikle cildin söz konusu bölgesinin iyi temizlenmemesi ya da çok sık kirlenmesi nedeni ile oluşur. Genellikle yüzde oluşan bu noktalarda yüzü sık sık yıkamamak ya da dışarıda geçirdiğimiz saatler sonrasında cildimizi dışarıdan gelen pisliklerden arındırmamak bu noktalara neden olabilmektedir. Cildin düzenli ve etkili şekilde temizlenmesi ile zaman içerisinde geçebilecek olan siyah noktalara kesin çözümü hızlı bir şekilde görmek istiyorsanız bu yazımızı okumalısınız.

tum-siyah-noktalara-kesin-cozum-1

Limon kürü tedavisi Birçok bitkisel ürün uzmanı ve cilt hastalıkları uzmanının önerisi olan limon kürü tedavisi ile siyah noktaların kısa sürede ortadan kaldırılması mümkündür. Bu tedavi oldukça basittir. Limonun ve limon suyunun cilde sayısız faydası bulunduğu herkes tarafından kabul edilmiştir. Bu fayda çerçevesinde limon suyunu yüzümüze bir bez ya da pamuk yardımıyla sürmemiz cildimizin temizlenmesi ve yağ dengesini yeniden sağlaması için önemli bir yardımcıdır. Bu çerçevede cildimizdeki aşırı yağlanmaları engelleyecek limon suyu siyah noktalara kesin çözüm olduğu gibi sivilceler üzerinde de çok büyük ölçüde etkili olacaktır.

siyah-noktalara-cozum

Cilde limon suyunun sürülmesinin ardından 10 ile 15 dakika arasında beklemek yeterlidir. Bekleme süresinin ardından cildin ılık ya da serin bir su ile yıkanması ve bu işlemin her iki günde bir yapılması kısa süre içerisinde cildinizde bulunan siyah noktaların yok olmasını sağlayacaktır. Limon kürü tedavisinin bir diğer yöntemi de yoğurt ile limon suyunun karıştırılmasıdır. Bu işlem de aynı limon suyu işlemi gibi yapılması ve ardından temizlenmelidir. Yoğurt ile karıştırılan limon suyu da siyah noktalardan kurtulmanız için size önemli bir yardımcı olacaktır.

siyah-noktalar

Bitkisel maskeler Siyah nokta tedavisinde etkisi büyük ölçüde kanıtlanmış olan maskelerden ilki Türk kahvesi, toz şeker ve bal karışımıdır. Bu üç maddenin birer çay kaşığı karıştırılmasının ardından yüze sürülmesi gerekmektedir. Oluşan maske 10-15 dakika içerisinde sertleşecek ve cildinizdeki gözeneklerin yeniden açılmasını sağlayacaktır. Siyah noktaların ve sivilcelerin çözümünde kullanılan bu maskeyi 10-15 dakikanın sonunda ılık su ile yıkamak ve 2-3 günde bir tekrarlamak yeterli olacaktır.

tum-siyah-noktalara-kesin-cozum

Siyah noktalara kesin çözüm, tedavisinde kullanılan ikinci maske karışımı ise bal ve toz tarçın karışımıdır. Bir yemek kaşığı bal ile yarım yemek kaşığı toz haline getirilmiş tarçının karıştırıldığı bu tedavi de siyah noktalara çok iyi gelmektedir. Sadece siyah noktaların bulunduğu bölgelere parmak ile sürülecek olan bu karışım 10 dakika beklendikten sonra ılık su ile iyice yıkanmalıdır. 2-3 günde bir tekrarlanabilecek olan bu karışım da yukarıda bahsettiğimiz kürler ve maskeler gibi cildin gözeneklerinin açılması, sivilcelerden kurtulması ve siyah noktaların yok olması için önemli bir yardımcıdır.

siyah-noktalara-cozum

Siyah Noktalara Kesin Çözüm Resimleri

 

siyah-noktalarsiyah-noktalara-kesin-cozum-1siyah-noktalara-cozum-1siyah-nokta-1siyah-noktalara-kesin-cozumsiyah-noktasiyah-noktalara-kesin-cozumsiyah-nokta

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb