Siyah Noktalara Çözüm

Author

Categories

Share

Siyah Noktalara Çözüm

siyah-noktalara-kalici-cozum

Siyah noktalara çözüm olarak üretilen ve cilt sorunlarını ortadan kaldırıcı özellikte yöntemler olarak yüzünüzdeki ölü noktalardan ve cildinizde kalıcı lekelerden kurtulmak mümkündür. Bu konuda geliştirilen yöntemler olarak tıbbi acıdan lazerli yöntemlerin yanında mikroenjeksiyonlarla deri altına uygulama yapılarak hücreler canlandırılmakta siyah noktayı oluşturan ölü hücreler cilt dışına atılarak cildin normal görünümü kazandırılmaktadır. Bu konuda yapılacak diğer işlemler olarak bitkisel çözümler kesin çözüm olmakla birlikte yan etkileri de alerji testi yaptırarak önceden tedbir alabilirsiniz. Bu uygulanan bitkisel tedaviler olumlu sonuç verebilmesi için öncelikle ciltte bulunan yağ kanallarının temizlenmiş olması gerekmektedir. Bunun yapılma şekli olarak ta evde veya uygulanan bölgede buhar banyosu yaparak cilt gözeneklerinin temizliği sağlanmaktadır.

siyah-nokta-temizlik

Bu şekilde uygulayabileceğiniz basit yöntem kaynayan su buharına eğilerek siyah noktaların bulunduğu bölge 3-5 dakika tutmak yeterli olacaktır. Siyah noktalara çözüm olarak yapılan gözeneklerin açılması ile temin edeceğimiz bir enjektör iğnesi çıkarılarak plastik kısmı ile siyah noktaların üzerine hafif baskılar uygulanır. Yapılan bu işlem sonucunda siyah noktaların enjektör içine boşaldığını görebilirsiniz. Siyah noktalara çözüm olarak bir diğer uygulama şekli ise elma sirkesi karışımı olmaktadır. Uygulama esasları bakımından 3 yemek kaşığı dolusu elma sirkesi alınarak yarım su bardağı su ile karıştırılır. Bu oluşturulan karışım bir cezve yardımı ile kaynatmak için ocağa konulduğunda siyah noktalar olan bölge kaynama esnasında 15 dakika süre ile çıkan buhara tutulur. Bu işlem sonrasında 2-3 damla elma sirkesi damlatılan bir kap su ile siyah noktaların olduğu yer silinir.

siyah-noktalara-dogal-maske

Bu uygulamayı haftada 2 defa olacak şekilde uyguladığınızda cildinizin bakımlı bir hale gelerek parlaklık kazanmasının yanında siyah noktalarında azalmasını sağlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken doktorunuz tarafından cildiniz için herhangi bir ilaç uygulaması önerildiğinde bu uygulamayı kesinlikle yapmamalısınız. Siyah noktalara çözüm olarak yoğurtlu maskede alternatif uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu uygulamanın yapılışı hassas ciltler ve ilaç kullanmakta olanlar için önerilmemekle birlikte bu tür durumlar oluşmadığında siyah noktaların yok edilmesinde etkili bir yöntem olmaktadır. Uygulanışı bakımından bir cam kase içindeki yoğurda bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile karışım yapılır. Yapılan karışım gözlere zarar vermemesi için göz çevresi hariç tüm yüz bölgesine sürülerek maske oluşturulur. Oluşturulan maske 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yavaş bir şekilde temizlenir.

siyah-nokta-temizligi

Oluşturmuş olduğunuz karışımın içinde bulunan yoğurt cildi beslemenin yanında cilt tabakasında bulunan yağ oranını dengeleyerek cildin nem dengesini ayarlamaktadır. Limon ise yüzünüzde bulunan siyah noktaların kurutulmasında etkili olmaktadır. Siyah noktalara çözüm aşamalarında bu tür alternatif yöntemler kullanılırken asıl önemli olan tıbbi yöntemlerle kesin çözümlerin bulunması olmaktadır. Bunların içinde en etkili yöntem prp tedavisi olarak kök hücre yenileme yöntemi etkili bir çözüm olmaktadır. Bu uygulamada esas olan trombositlerin cilt üzerindeki etkisini kullanarak siyah noktaların tamamen yok edilmesi olmaktadır.

siyah-noktalara-cozum

Siyah Noktalara Çözüm Resimleri

siyah-nokta-bakimsiyah-noktalara-maskesiyah-nokta-bantlarisiyah-noktalardan-kurtulmaksiyah-noktalardan-kurtulmasiyah-noktalardan-temizlemesiyah-noktalardan-temizliksiyah-nokta-cozumu-maskesiyah-nokta-dogal-kalici-cozumsiyah-noktalara-bakim

Author

Share