Siyah Noktalar için Maske Tarifi | Hanımların Dünyası

loading...

Siyah Noktalar için Maske Tarifi

Siyah Noktalar için Maske Tarifi

Siyah Noktalar için Maske Tarifi

Ölü hücreler, yağ ve kirler ciltteki gözenekleri tıkar ve sonra da siyah noktalar meydana gelir. Sizlere bu yazımızda siyah noktalar için maske tarifleri yazdık. Siyah noktalı ciltlerin mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Yoksa cilt yapısı çok zarar yaratabilir. Bunu sakın unutmayınız. Cildinize sürekli kozmetik ürünler uygulayınız. Ayrıca güneş ışınlarında da çok fazla kalmayın. Cilt aşırı yağ ürettiği için siyah noktalar oluşur. Kozmetik ürünler kullandığınız zaman mutlaka yağ oranı düşük kozmetik ürünler tercih etmelisiniz. Ergenlik dönemlerinde ve regl dönemlerinde hormonal dengesizlik oluşur. Sonra da vücutta yağ artacak aynı zaman da yağ bezeleri de hızlı bir şekilde büyümeye başlar.

Gözenekler zamanla cildi tıkar. Ardından sivilceler meydana gelir. Düzensiz temizlenen ciltlerde bakteriler oluşur ve bazı ciltlerde de enfeksiyonlara da neden oluşmaktadır. Enfeksiyon kapan sivilceler malesef iz bırakırlar. Cildinizde siyah nokta varsa bilin ki sivilceye dönüşecektir. Bu zaman da hemen cildinize sık, sık temizlemeye başlamalısınız. Siyah Noktalar için Maske Tarifi;Siyah noktalar temizlemek tamamen sizi elindedir. Makyaj kullanıyorsanız gece yatmadan önce cildinizi temizlemelisiniz. Hafta da iki defa da peeling yapmalısınız.

Evinizde kendiniz siyah noktalar için maske tarifi hazırlayabilirsiniz. Böylece maddi yüzden tasarruf etmiş olursunuz. Çünkü bazı kozmetik maske ürünlerinde kimyasal madde içerir ama evinizde kendiniz yaptığınız zaman daha doğal ve sağlıklıdır. Siyah noktalar için maske tarifleri vermeye birer, birer başlayalım. Hassas ve ciltler için yulaf ve yoğurt maskesi tarifini uygulamalıdır. Düzenli bu maske tarifini uygularsanız eğer cildiniz yenilenir ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Siyah Noktalar için Maske Tarifi; Tarif için bir yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi, bir yemek kaşığı limonun suyu, bir yemek kaşığı da zeytinyağı ekleyiniz. Karıştırdıktan sonra bir yemek kaşığı da süzme yoğurt ekleyiniz. İster parmaklarınız ile ya da isterseniz pamuk ile cildinize sürebilirsiniz. Sürdükten sonra da otuz beş dakika bekletiniz. Sonra da soğuk suyla cildinizi yıkayınız. Bir diğeri yeşil çay maskesidir. Yeşil çayın ezilmiş halini yani toz hali olması gerekir. Limon suyu ve biraz da tuz ekleyin. Bu karışım macun kıvamına gelmelidir. Daha sonra cildinize sürün ve yirmi beş dakika bekletin. Sonra da soğuk suyla yıkayın. Diğer bir maske yumurta akı maskesidir. Yumurta akı ciltteki gözenekleri temizlemektedir. Aynı zamanda da gözenekleri sıklaştırmaktadır. Yumurta akını cilde sürün ve yirmi beş dakika bekletin. Soğuk su ile de yıkayarak işlemi bitirin.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb