Video Galerisi Bilgi Siyah Nokta

Siyah Nokta

-

- Advertisment -

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Maskeler

yüzde özellikle alın, burun ve burun çevresi ya da çenede görülür. Ciltten gözenekler yardımıyla atılması gereken yağ ve cilt yüzeyindeki makyaj ürünlerinin kalıntıları bu gözenekleri kapar. Siyah noktaların yalnızca cilt yüzeyindeki kısımları siyahtır ancak bunun sebebi sanılanın aksine bu tabakanın üzerini kapatan kir değildir. Gözenekte biriken tabakanın oksijenle temas eden tek kısmı cilt üzerindeki kısımdır ve bu kısımda oksijen sayesinde meydana gelen oksitlenme sonucu bu siyah renk oluşur. Siyah noktalar sıklıkla burun üzerindeki sebumlarla karıştırılır. Sanılanın aksine siyah noktalar burundan çok alında görülmektedir ve genişlemiş bir gözenekten çok bir çıkıntı şeklinde görülürler. Burun üzerinde genişlemiş gözeneklerin üzerinde görülen noktaların çoğu doğal olarak ciltte bulunması gereken sebum denilen yağ keseleridir. Bunların siyah noktalar gibi ciltten çıkarılması cilt için sağlıklı bir durum değildir.

siyah-nokta-temizligi

Ciltte tahriş kuruluk ve gözeneklerin genişlemesine sebep olur. Siyah noktaları azaltmak için evde hazırlanabilecek birçok karışım vardır ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yeterli su içmek ve dengeli beslenmektir. Yeterli su alımı sağlandığında ciltte gözenekler küçülür toksinler vücuttan daha kolay atılır ve vücudumuz temizlenir. Fazla yağlı beslenme iç organlarda ve ciltte yağlanmaya sebep olabilir. Özellikle karaciğerde meydana gelen yağlanma ciltte de yağlanmaya sebep olur. Yağlanmayı azaltmak için aşırı yağlı ve şekerli besinlerden uzak durmak gerekir. Ayrıca alkali yoğunluklu bir beslenme düzeni yalnızca fazla yağların yakılmasına değil ciltte de aydınlanmaya ve cilt sorunlarının azalmasına sebep olur.

İşte evinizde kolayca yapabileceğiniz siyah nokta maskesi ve peelingi tarifleri;

belirgin-siyah-noktalar

Siyah Nokta İçin Yumurta Akı Maskesi Bu maske aslında siyah nokta bantlarının çalışma mekanizması ile aynıdır ancak içeriğinde birçok zararlı kimyasal yerine içerdiği protein ile cilde çok iyi gelen yumurta kullanılıyor.

Malzemeler: Bir yumurta akı Temiz ince bir peçete Uygulanışı Öncelikle yüzü tüm makyaj kalıntılarından ve kirlerden arındırmak için yıkanır. Siyah noktaların görüldüğü bölgelere yumurta akını bir fırça yardımı ile sürülür. Yumurta akının sürüldüğü bölgeye ince, kuru bir peçete yapıştırılır ve kuruması beklenir. Peçete kuruduktan sonra yumurta akı peçetenin üzerine sürülür. Her iki katman da tamamen kuruduktan sonra cilde tamamen yapışan peçete nazikçe ciltten çekilir.

siyah-nokta-maskesi

Siyah Noktalar İçin Yoğurt Maskesi Malzemeler -Bir silme çay kaşığı karbonat -Tepeleme bir tatlı kaşığı yoğurt Uygulanışı: Yoğurt ve karbonatı geniş bir kasede karışıntırın. Karbonat ve yoğurt karıştığında köpürecektir. Eğer çok hassas bir cildiniz yoksa bu maske cilde sürdükten sonra hafif masajla peeling yapıldıktan sonra yarım saat kadar bekletilebilir. Çok hassas ciltler için maske masaj yapmadan uygulanmalı ve ciltte en fazla on dakika bekletilmelidir. Gereken süre dolduktan sonra maske ılık su ile sabun kullanılmadan temizlenir.

Siyah Nokta İçin Yumurta ve Limon Maskesi Malzemeler -Yarım limonun suyu -Bir yumurta akı Uygulanışı Bir yumurta akına limon suyu eklenir ve iyice karıştırılır. Çok kısık ateşte pişene kadar karıştırılmaya devam edilir. Yumurta piştikten sonra karışım ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır. Karışım tamamen soğuduktan sonra siyah noktaların olduğu bölgele uygulanır. Yaklaşık olarak yirmi dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanır

burundaki-siyah-noktalar

Siyah Noktalar İçin Süt ve Bal Maskesi Malzemeler -Yarım tatlı kaşığı süt -Bir tatlı kaşığı bal Uygulanışı Bal ve sütü tamamen homojen bir karışım elde edene kadar bir iki dakika karıştırın. Karışımı en kısık ateşte yavaş yavaş iki dakika kadar karıştırarak ısıtın. Karışımı ocaktan alıp elinizi yakmayacak bir ısıya gelene dek karıştırarak soğutun. Soğuyan karışımı cilde nazik hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Karışımı tüm yüzünüze uyguladıktan sonra yüzünüzde disk pamuklar yerleştirerek yirmi dakika kadar cildinizde bekletin. Yirmi dakikanın sonunda yüzünüzü sabun kullanmadan ılık su ile yıkayın.

Siyah Noktalar için Beyaz Kil ve Sirke Maskesi -İki yemek kaşığı toz beyaz kil (silme) -Üç yemek kaşığı elma sirkesi -Bir yemek kaşığı su Uygulanışı Beyaz kil ile elma sirkesi ve suyunun hafif akışkan, homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Bu karışımı sadece siyah noktaların olduğu bölgelere değil tüm yüzünüze çok hafif bir masaj ile uygulayın. Yaklaşık olarak on beş dakika sonunda kilin kurumasıyla cildinizin gerildiğini fark edeceksiniz. Yüzünüzü sabun kullanmadan ılık su ile durulayın. Siyah Noktalar İçin Diş Macunu Peelingi Kullanmadığınız bir diş fırçasına çok az miktarda diş macunu sürün. Cilde zarar vermeyecek şekilde nazik hareketlerle siyah noktaların görüldüğü bölgeye peeling yapın. Burada kullandığımız diş fırçasının ince kılları gözeneklerin temizlenmesi için ideal yapıdadır.

siyah-noktalar-ve-maske

Siyah Noktalar İçin Türk Kahvesi Peelingi Malzemeler -Bir tatlı kaşığı türk kahvesi -Bir tatlı kaşığı bal -Bir çay kaşığı toz şeker Uygulanışı Türk kahvesi, bal ve şekeri koyu bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu karışımı yıkanmış ve kuru yüze özellikle siyah noktaların olduğu bölgelerde dairesel hareketler yaparak uygulayın. Yüzünüzde beş dakika kadar beklettikten sonra karışımı ılık su yardımı ile durulayabilirsiniz.

Siyah Nokta Resimleri

siyah-noktalardan-kurtuluserkeklerde-belirgin-siyah-noktalarsiyah-noktalardan-kurtulmakerkeklerde-siyah-noktaevde-siyah-nokta-maskesievde-siyah-nokta-bandisiyah-noktalardan-kurtulmasiyah-nokta-kil-maskesisiyah-nokta-bandisiyah-nokta

Önceki İçerikBasen Eritme
Sonraki İçerikSaç Bakımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you