Siyah Nokta Hakkında Çok Önemli Detaylar | Hanımların Dünyası

loading...

Siyah Nokta Hakkında Çok Önemli Detaylar

Siyah Nokta Hakkında Çok Önemli Detaylar

Siyah Nokta Hakkında Çok Önemli Detaylar

Siyah noktalardan kurtulmak için emmin olun bir çok yol ve bir çok da ürünler vardır. Siyah noktaların oluşum nedeni ciltte çok yağ bulunmasıdır. Özellikle yağlı olan bölgelerden daha çok bulunmaktadır. Siyah noktalarınızın bulunduğu yer daha çok burun bölgelerinde bulunur. Siyah noktalar bir tane iken zamanla daha fazla çıkma olasılığı vardır. Buna mutlaka vaktinde engel olmalısınız. Çünkü siyah noktalar sivilceler gibi çabuk kaybolmaz. Bunu asla unutmayınız. Siyah noktaların sayısı gittikçe ciltte görünmeye ve kişiyi rahatsız etmeye başlar. Siyah noktalarınızı yok etmek için evinizde de uygulayabileceğiniz yöntemler vardır. Bunlarda siyah noktalar yok eden bakım kürlerinden meydana gelmektedir. Siyah nokta hakkında çok önemli detaylar kaybolması için biraz sabırlı olmalısınız. Çünkü siyah noktalar bir anda ciltte görünmediği gibi hemen de yok olacak diye bir şey yoktur. Siyah noktalardan kurtulmak için cildinizi her zaman temiz tutmalısınız ve cildiniz için gerekli bakımı da yaptırmalısınız. Aynı zaman da cildinizi her zaman kuru tutmanızda da fayda vardır. İlk önce cildinizi tanımalısınız. Cildiniz çok yağlı ya da çok kuruysa o zaman cilt tipinize uygun nemlendiriciler almalısınız. Siyah noktalarının bakımı için bir çok ürünler vardır. Ama sizler cildinize zara verecek kimyasal bakım ürünlerinden kaçınmalısınız.

Siyah noktalar için bakım ürünlerini seçerken çok dikkat etmelisiniz. Siyah noktalar genelde yağlı ciltlerden meydana geldiği için cildi derinlemesine temizleyen, gözenekleri açan ve cildi ferahlatan bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Bu sayede cildiniz her daim daha canlı, daha taze ve cildi tıkanan yağlardan da arındırmaktadır. Vücudunda çok fazla yağ bulunan insanlarda siyah noktalar belirmeye başlamaktadır. Bunun içinde çok yağ tüketen insanlar biraz daha yağ tüketimini azaltmalarında çok faydası olacaktır. Siyah nokta hakkında çok önemli detaylar daha çok ergenlik döneminde olan kız ve erkeklerde çıkmaktadır. Ergenlik döneminde yağ bezesi büyüdüğü için yağ oranı da yükselmektedir. ok fazla büyüyen yağ bezesi çok fazlası ise ciltten atılmaktadır. Ama yağlar ciltten atılmadan önce kanallar tıkanmaktadır. Bu yüzden de sivilceler de oluşmaya başlamaktadır.

siyah-nokta-hakkinda-cok-onemli-detaylar

Unutmayın ki siyah noktalardan sonra sivilceler de oluşmaya başlayacaktır. Yalnız bazı cilt derilerinde kanallar çok fazla tıkanmaz. Bu yüzden de siyah nokta beyaz renkte olmaktadır. Cilt deri altındaki tıkanan kanalların içinde enfeksiyon oluşur. Eğer siyah noktalar kırmızı renge zamanla dönüşürse yüzünüz enfeksiyon kapmış demektir. Bu enfeksiyonlu siyah noktaların iyileşme süresi en az üç yıldır. En fazla ise beş yıla yakındır. Yüzünüz siyah noktalardan dolayı kızarıp enfeksiyon kaptıysa mutlaka cildiye doktorunda muayene olmalısınız. Bazı insanlarda ise siyah noktalardan oluşan enfeksiyon yüzünden kalıcı izler bırakmaktadır. Siyah nokta hakkında çok önemli detaylar, cildinizde kalıcı izler bırakmaması için elinizle siyah noktaları ve sivilceleri oynamayınız. İltihaplı sivilcelerden hemen kurtulmak ve hemen cildinizin arınmasını istiyorsanız ağızdan alınan antibiyotik ya da siyah noktalar için kullanılan tonik ve ya kremlerde kullanabilirsiniz.

Evinizde uygulayacağınız maske kürlerini de deneyebilirsiniz. Bunlardan biri limon ve yoğurt ile karıştırılan kür. Ilık suyun içerisine bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon sıkıp iyice karıştırınız. Sonrada siyah noktalarınızın üzerine bu kürü sürünüz. On dakika kadar cildinizde bekletiniz. Daha sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Evde uygulanan kürde siyah noktaları olan insanların ciltlerini ferahlatır ve cildinizin gözenekleri temizlenmektedir. Burunda oluşan siyah noktalar da çok fazla çirkin bir görüntü oluşturur. Kişiyi de rahatsız etmekle kalmayıp psikolojisini de bozmaktadır. Tıkanmış yağ kanallarından başka makyaj kalıntılarından ve hava kirliliğinden de oluşmaya başlamaktadır. Bu nedenle de tüm kişiler burun kenarlarında birikmektedir. Siyah noktanızın daha çok biriktiği bölge burundur. Öncelikle burun temizliğine de özen göstermelisiniz. Burun kenarlarını pamuk yardımıyla da her sabah ve gece yatmadan önce temizlemelisiniz. Bununla birlikte kalmayıp dışarıdan geldiğiniz zaman da cildinizi ılık su ile yıkayıp temizlemelisiniz. Çünkü dışarıdan binlerce tozlar ve kirler vardır. Bu toz ve kirler hep mikrop yaymaktadır. Kullanacağınız sabunlarda kesinlikle aknelere karşı sabun olmalıdır. Eczane dışında hiç bir yerden sabun almayınız. Cilt yıkama konusunda bilmeniz gereken en önemli bilgilerden biri de cildinizi kesinikle sıcak su ile yıkamayınız. Sıcak su cildi erken yaşlandırır. Ama soğuk su ile cildinizi yıkarsanız cildinizi daha canlı ve daha diri bir görünüm sağlar.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb