Sivilceler Nasıl Geçer | Hanımların Dünyası

loading...

Sivilceler Nasıl Geçer

Sivilceler Nasıl Geçer

Sivilceler Nasıl Geçer

Sivilceler ergenlik döneminde başlayan bir korkulu rüyadır adeta. Gençlik yıllarında herkesin başına gelen sivilceler insanların günlük hayatta da çok etkilemektedir. Sivilceler genellikle on dört yaş ile yirmi bir yaş arasında görülmektedir. Bazı insanlarda sivilceler iltihaplanmaktadır. Ergenlik dönemlerinde hormonlarda bir takım değişiklikler oluşmaktadır. Bu yüzden de ciltler de yağlanma oluşur ve sonra da aknelere sebep olur. Hem de bazı insanlar da sivilceler ilerleyen zamanlar da siyah noktaya da oluşmaktadır. Sivilceler nasıl geçer diye sorarsanız bu sitede bu tür bilgiler bulabilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Sivilceler nasıl geçer diye merak edenler için bu yazıyı yazdık.

Basit uygulamalar ile sivilcelerinizi geçirebilirsiniz. Sivilceler normal bir durumdur. Kesinlikle bunun için endişelenmeyin. Sivilcelerden korkmayın. Çünkü sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bunun için bir çok yöntemleri mevcuttur. Sizlere önlemleri vermeye devam edeceğiz. İlk olarak yüzünüzde çıkan sivilceleri korumak için o bölgeyi temiz tutmalısınız. Cildinizi bitkisel yöntemler ile de sivilceli cildinizi temizleyebilirsiniz. Bunun için kayısı sabunu, kükürt sabunu ve akneli sabun ile cildinizi yıkayabilirsiniz.

Akneli ciltlere limon ve sirke çok iyi geçiren kürlerdir. Başka bir kür ise baldır. Çünkü bal antibakteriyel bir özelliği vardır. Bal cildi çok temizlemektedir. Bal cildi onarmakta ve iltihaplı olan sivilceler için de çok etkili olmaktadır. Bu sorunları yaşayan herkes bal ile akneli sivilceleri iyileştirmiştir. Sivilceler için sizlere limon maskesi tarifi vereceğiz. Bir tatlı kaşığı toz şeker ve yarım limon gerekiyor. Yapılışına da gelecek olursak yarım limonu ilk önce kesin ve suyunu sıkın. Sonra da üstüne toz şekeri dökünüz. Karıştırdıktan sonra cildinize sürün ve on beş dakika boyunca bekletin. Sonra da yüzünüze sürün.

Aspirin tarifi maskesi bir tane limon, beş tane aspirin ve bir tatlı kaşığı da karbonat. İlk önce aspirinlerin hepsini ezin. Toz haline geldikten sonra karbonat ve limonu ekleyin ve karıştırın. Maske haline gelince yüzünüze sürün yine on beş dakika bekletin. Kuru maya maske tarifi de çok iyidir. Yarım çay bardağı kadar su ve bir paket de kuru mayadır. Yapılışı ise mayayı suyun içine koyun ve krem haline gelecektir. Cildinize sürün ve yarım saat boyunca bekletin. Bu karışımı haftada mutlaka bir defa sürün. Bu arada limon kolonyası da sivilceleri çok iyi bir şekilde geçmektedir. Sizlerde sivilceleriniz için limon kolonyasını deneyebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb