Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Nedir | Hanımların Dünyası

loading...

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Nedir

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Nedir

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Nedir

 

Birçok kişi ergenlik döneminde sivilce problemiyle karşılaşmıştır. Bu sivilceler genellikle zamanla geçse de bazı iltihaplanma durumlarında sivilce izleri kalabilmektedir. Bu izlerden kurtulmak için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmakta ve çoğunlukla başarılı sonuçlar alınmaktadır. Peki, sivilce lekelerine kesin çözüm nedir? Şimdi bu sorunun cevabını detaylı bir şekilde açıklamaya çalışalım. Ancak öncelikle sivilce lekesi nasıl ve neden oluşur, sorusunun cevabını vermekte fayda vardır. Sivilce Lekeleri Nasıl Oluşur? Sivilce, gözeneklerin yağ hücreleriyle tıkanması sonucu oluşmakta ve bakteri hareketlenmelerinden ötürü iltihaplı kızarıklar olarak meydana çıkmaktadır. Bu iltihaplı kızarıklar cilt duvarının yırtılmasına sebep olduğunda eğer alt deride zarara uğrarsa sivilce izleri meydana gelir. Alt derinin zarar görmesi durumunda ise vücut kollejen salgılamaya başlar. Kollejen maddesi lifli bir proteindir ve deri tarafından oluşturulmaktadır. Bu protein cilde güç ve esneklik sağlayarak derinin onarılmasını sağlamaktadır. Fakat onarılan deri eskisi gibi düz ve pürüzsüz haline gelmez ve deride çukur şeklinde izler oluşur.

Sivilce lekelerinin kalmasının en büyük sebeplerinden biri iltihaplanma durumudur. İltihaplanma oranı ne kadar çok olursa deride zorlanma da o derece fazla olur. Bu iltihaplanma durumu derinin alt katmanlarına sirayet ettiğinde iz kalma riski de o derece artmaktadır. İltihaplı olmayan siyah noktalar ve sivilceler genellikle daha çabuk geçer ve iz oluşturmazlar. Sivilce lekelerinin ve izlerinin oluşumu, sivilcenin ciltte kaldığı süre ve cildin kendini yenileme süresiyle yakından alakalıdır. Şimdi gelelim asıl sorumuza, sivilce lekelerine kesin çözüm nedir? Teknoloji ve tıp alanında yaşanan gelişmelere sayesinde sivilce lekelerinin ve çöküntülerin tedavisinde uygulanan birçok yöntem vardır. Sivilce izlerinin çok derin bir halde olması ve uzun bir zamandır ciltte bulunması durumunda tedavi biraz daha uzun bir süreyi almaktadır. Bu tedaviler genellikle profesyoneller tarafından uygulanmakta ve oldukça pahalı cerrahi operasyonlardır. Ayrıca yüzde 100 izlerin geçme garantisi de verilmemektedir. Bu tür bir tedaviye başlamadan önce detaylı araştırmaları yapmalı ve mutlaka bu alanda uzman olan kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Uzman doktorların tavsiye ettiği bazı tedavi yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz:

1-Doku enjeksiyonu veya yağ dolgusu.

2-Dermabrazyon tekniği.

3-Doku taransferi ve cerrahi kesim(eksizyon)

4-Lazerli ışık tedavisi.

5-Kimyasal peeling.

6-Lazer yöntemiyle cilt yenileme işlemleridir.

Bu yöntemler dışında cildinizde yeni oluşmuş sivilce lekeleri veya izleri için bitkisel kürlerden de faydalanabilirsiniz. Şimdi vereceğimiz bitkisel çözüm önerisi denenmiş ve çok iyi sonuçlar alınmıştır. Sivilce lekelerine kesin çözüm nedir derseniz, verdiğimiz bu çözüm önerisini denemenizi tavsiye ederiz. Ancak bu bitkisel tedavi uygulamadan önce alerji testi yaptırmanız daha sonra çıkabilecek sorunları önlemeniz açısından önemlidir. Sadece bir haftada yüzde 100 doğal bir yöntemle sivilce lekelerinden kurtulmak için kullanmanız gereken malzemeler şunlardır: Yüzde 100 olmak şartıyla 1 yemek kaşığı gül suyu, 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 1 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırınız. Hazırladığınız karışımı her gün yüzünüze uygulayın ve yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayınız. Bu uygulamayı bir hafta boyunca uygulamanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gerek tek şey, karışımı yüzünüze sürmeden önce taze taze hazırlamanızdır. Aksi halde karışımın bir etkisi olmayacaktır. Ayrıca bu şifalı karışımı yüzünüze uygulamadan önce cildinizi çok iyi temizlemenizde çok önemlidir. Ancak bu detaylara uygun bir şekilde uygularsanız sivilce ve sivilce lekelerinden kurtulmanız mümkün olur. Çok basit ve evde kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntemle bir hafta gibi kısa bir sürede kurtulmanız mümkün. Üstelik yukarıda verdiğimiz tarif bire bir denenmiş ve güzel sonuçlar alınmış bir tariftir. .

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb