Sivilce Lekeleri Hakkında Çok Önemli Tavsiyeler | Hanımların Dünyası

loading...

Sivilce Lekeleri Hakkında Çok Önemli Tavsiyeler

Sivilce Lekeleri Hakkında Çok Önemli Tavsiyeler

Sivilce Lekeleri Hakkında Çok Önemli Tavsiyeler

sivilce-lekeleri-hakkinda-cok-onemli-tavsiyeler-1

Sivilcelerin oluşmasının başlıca sebebi ise; cilt gözeneklerinin tıkanması olduğuna göre cildinizi düzenli olarak temizlemek daha az sivilce çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yalnızca yüzünüzü yıkamanızdan bahsetmiyoruz, gözenekleri derinlemesine temizleyen doğal cilt maskelerini ya da cildi temizlemek için özel olarak üretilen kozmetik ürünleri kullanınız. Cildiniz yağlıysa gözenekler çok daha çabuk tıkanmaktadır. Fazla yağı önlemek için cilt tipinize uygun ürünler kullanmalısınız. Gün içerisinde cilt yüzeyinde biriken yağı temizlemek için makyaj temizleme mendili taşınabilir. Ama burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır.

sivilce-lekeleri-hakkinda-cok-onemli-tavsiyeler

Cildinizi temizlerken yağı tamamen temizlerseniz cildiniz kurur ve ilerleyen saatlerde bu kuruluğu telafi etmek için daha fazla yağ üretilmektedir. Bundan kaçınmak için cildinizi aşırı kurutan maskelerden ve ya kozmetik ürünlerden kaçınılmalıdır. Sivilce lekeleri hakkında çok önemli tavsiyeler,İçeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz ürünleri cildinize temas ettirilmemelidir. Bu pudra ve ya fondöten de kullanılmamalıdır. Kozmetik ürünler fazlaca kimyasal madde içermektedir ve hassas bir cildiniz varsa bu kimyasallar sivilce oluşumunu tetiklemesine sebep olur. Mümkün olduğunca organik kozmetikler kullanmaya çalışınız. Tüm önlemlere rağmen sivilce çıktıysa kesinlikle elinizi sürmeyin ve özellikle sıkmaya çalışmayınız.

sivilce-lekeleri-hakkinda-cok-onemli-tavsiyeler

Elinizi ve parmaklarınızı sivilceye değdirmeniz demek bu bölgedeki bakterilerin sayısının artması anlamına gelir. Bakteriler ne kadar fazla çoğalırsa sivilcenin diğer bölgelere yayılma ve iz bırakma oranı o kadar artacaktır. Henüz tam olarak oluşmamış bir sivilceyi sıkmaya çalışmak ise neredeyse iz kalacağının garantisi anlamına gelmektedir. Bu yüzden elinizi yüzünüzden uzak tutunuz ve sivilcelerin bulunduğu bölgenin sürekli temiz kalmasına özen göstermelisiniz. Sivilce lekeleri hakkında çok önemli tavsiyeler ,Sivilce iyileşene kadar bu bölgeyi kaplayan ve hava almasını engelleyen fondöten gibi makyaj malzemelerini kullanmamaya özen gösterin.

sivilce-lekeleri-hakkinda-onemli-tavsiyeler

Sivilce İzlerini Geçiren Diğer Uygulamalar

• Cilt tipiniz her ne olursa olsun mutlaka güneşe çıkmadan önce yüksek koruma faktörlü güneş kremi sürünüz. Güneşin zararlı UVB ışınları cilde çok zararlı ve ya uzun süre bu ışınlara korumasız olarak maruz kalan ciltlerde kırışıklıklar ya da lekeler çok daha fazla görülebilir. Uzun süre güneşte kalmak cilt kanseri gibi çok daha ciddi problemlerin görülme riskini de artmasına sebep oluyor.

• Cildinizi temiz tutmalısınız. Gün içinde pek fark etmiyoruz ama cildimiz çok fazla kirlenmektedir. Tabi ki bunu abartmamak gerekiyor. Kısacası her saat başı yüzünüzü temizleme kremi ya da jeliyle yıkayın demiyoruz ancak en azında sabah kalktığınız zaman ve akşam yatarken cilt temizliğinize özen göstermelisiniz.

sivilce-lekeleri-hakkinda-tavsiyeler

• Makyajınızı temizlemeden kesinlikle yatağa girmemelisiniz. Buradaki dengeyi kurmak oldukça önemli çünkü yeterince temizlemezseniz gözenekler tıkanır ve daha sonra sivilceler oluşuyor, sivilce izleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız da aşırı temizlerseniz de cildiniz kuruluğu önlemek için daha fazla yağ üretmeye başlar ve cildiniz normalden daha kısa sürede kırışabilmektedir. Sivilce oluşumuna olanak vermemeniz için sıklıkla cilt temizliği yapmanız gerekmektedir.

sivilce-lekeleri-hakkinda-tavsiyeler

Sivilce Lekeleri Hakkında Çok Önemli Tavsiyeler Resimleri

 

sivilce-lekeleri-hakkinda-tavsiyeler-1sivilce-lekeleri-hakkinda-1sivilce-lekeleri-hakkindasivilce-lekelerisivilce-lekeleri-hakkinda-onemli-tavsiyeler-1sivilce-lekeleri-hakkindasivilce-lekelerisivilce-lekeleri-1

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb