Sivilce İzleri | Hanımların Dünyası

loading...

Sivilce İzleri

Sivilce İzleri

Sivilce İzleri

alinda-sivilce-izleri-nasil-olusurErgen ve yetişkinlerin en çok problem ettikleri konulardan birisi sivilcelerdir. Dış görüntü olarak kirlilik gibi görünen sivilceler aynı zamanda bir hastalık belirtisi de olabilir. Kiminin sadece sivilce olarak adlandırdığı bu kızarıklıkların altında yatan ana nedenleri bilemeyiz. Sivilce çıkan yere hassas davranmasını bilmemiz gerekir. Aksi takdirde bir patlama ve kaşıma sonucu izler kalıcılığını uzun yıllar sürdürebilir. Sivilceleri neden oluşur ve hangi sebepler sivilce oluşumuna zemin hazırlar derseniz başta hormon bozuklukları, daha sonra ergenlik evresi ve yağlı cilde sahip olmak sivilcelerin oluşumu için yeterli sebeplerdir. Sivilceler, en çok yağlı cilt tiplerinde gördüğümüz içi sıvı kızarıklardır. Bu nedenle o sarımsı sıvıyı gördüğümüz zaman hemen kendimizi aynanın karşısında bulur onu sıkarak enfeksiyonu cildimize sıçratırız. Birinden kurtulduk sanırken o enfeksiyonun çıktığı yerlerde yine doğal olarak sivilce oluşacaktır. Sivilce yağın olduğu her yerde vardır. Özellikle beslenmeleriniz de yağlı yiyecekler yiyorsanız bu sivilceler daha fazla yaygınlaşır. Bunun için beslenme kontrollerinizi elinize almalı cildinize neler iyi geldiğini bilmeniz gerekir. Sivilce patlatıldığı andan itibaren iz bırakan bir alerjidir. Bu nedenle bunu bile bile zarar vermemeniz gerekir. Sivilcelerin kuruduktan sonra da iz bırakma olasılığı var bundan tamamen kurtulmak pürüzsüz bir cilde sahip olmayı yeğleriz. Bu özellikle güzel görünmek için çok önemli bir tutumdur. Bunun için cildimize gereken bakımları cildimizin yapısına göre uygulamayı seçmemizde yarar vardır. Sağlıklı cildin başlıca nedenleri sizin ona verdiğiniz sevgidir. Cilt sevgiyi hisseder. Mutlu oldukça güzelleşir. Dertli oldukça çirkinleşir. Bu nedenle, cildin güzel olmasına en etkili sebep sizsiniz. Ona vereceğiniz bakım sayesinde güzelliğinizi bu şekilde taçlandıracaksınız. Sivilcelerin büyük olması iltihabi bir durumun içinde olduğunuzu gösterir. Bu nedenle büyük sivilcelere iyileşene kadar cildiniz ile savaşmaya başlar. Cilt bu esnada yorulur ve istenmeyen lekeleri yüzünüzde bırakır. Sivilce izlerinden kurtulmanın yolları oldukça fazladır. Sizlere evde doğal yöntemler ile uygulayacağınız kürler den bahsedeceğiz.

ergenlik-sivilce-izleri-nasil-gecerBakalım gerçekten sivilce izleri bu kürler ile son buluyor mu hep birlikte öğrenelim. Sivilce izlerinden Kurtulmanın En Etkili Yolları Yüz yıkama alışkanlığı cildin temelinde gereken en önemli bakım kürüdür. Tıkanan yağların geçmesine ve bu tıkanıklar da meydana gelen akne ve sivilcelerin oluşumunu engeller. Yüzünüze uygun bir sabun ile yüzün günlük bakımını masaj yöntemi ile sağlamanız sizin ancak yararınıza olacaktır. Sabun ile yüzünüzü yıkamanın da püf noktaları bulunmaktadır. Örneğin sabunun cilde teması halinde gerçekleşen kızarmalar yoğun ise sabun cildinize kesinlikle uygun değildir. Sabunun cildinize uygun olması için cildinizi önceden tanımanız ve bu ürünü almadan önce bunu danışmanız gerekir. Cildinizin yağ ve nem oranına göre hareket etmediğiniz sürece sivilceler cildinizde dans etmeye devam edecektir. Havlu kullanımı ve doğru havlu seçimi de oldukça önemlidir. Havlunun sert olması cilde hasar verebilir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurutma işleminde, havluyu cildinize kesinlikle bastırmamanız gerekir. Çünkü baskı cildin zarar görmesine etki eder. Sivilce olan bir cildin asla baskı işleri ile işi olmaması gerekir. O an cildinizde sizi yoran sivilceler baskı alırsa istenmeden patlayacak ve enfeksiyonunu havlunuza kadar yayacaktır. Bunun için dikkat etmeniz gerekir. Sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız cildinize fazla sivilce varken krem kullanmayınız. Hatta fondöten sürenlerin sivilce izleri ile karşılaşma olasılıkları haddinden fazladır. Kremi kullanırken bunu sadece sivilce kremi olarak kullanın. Cildinizdeki sivilcelerle baş edemediğinizi düşünüp sıkmaya hatta ellemeye kalkmanız en büyük hatadır. Sivilcenin kuruyacağı varsa bile bunun önüne geçmiş olursunuz. Cildinize uygulayacağınız maskelerin bile sizin cilde ne tepki vereceğinden emin olmalı ve buna göre hareketlerde bulunmanız gerekir.

Sivilcelerin giderilmesi, için doğal yöntemler ekili olabilir. Fakat burada kullanacağınız malzemelerin eksiksiz olması koşulu ile. Sivilceleri kurutmak ve izinden eser bırakmak istemiyorsanız birazdan size vereceğimiz bilgilerden kesintisiz bir şekilde yararlanarak uygulayabilirsiniz. Evde doğal yöntemler ile sivilcelerden nasıl kurtulursunuz şimdi sizlere bu bilgileri aktaracağız. Bakalım sonuç gerçekten etkili olacak mı? Denemeden bilemeyiz. Yumurta Akı Kimsenin aklına gelmez ama yumurtanın akı sivilcelerin ana düşmanıdır. Bunu nasıl anlarsınız? Yumurta akı yapışkan bir sıvıya sahip olduğundan, sivilce üzerinde etkisini çok fazla gösterir. O anda sivilcelerin içinde biriken tüm sıvıyı içine hapseder. Sivilce ilk aşamada yanarak tepkisini verir. İşte o yanma esnasında iyileşme süreci gelişir. Yumurtanın akı ve diğer malzemeleri ele alalım Daha sonra bu maskenin uygulanma yöntemine geçelim ne dersiniz?

sivilce-izleriBaşlıca Malzemeler:

• 1 adet yumurtanın Akı başka bir kaba aktarılacak,

• Bir yemek kaşığı yağsız yoğurt,

• Bir çay kaşığı kadar limon üzerine sıkılacak.

Hazırlanışı ve Kullanılışı:

Yumurtanın akını derin bir kâseye ayırınız. Daha sonra bu kâseye ayırdığınız akın içine bir yemek kaşığı kadar yağsız yoğurdu ekleyiniz. Üzerine bir çay aşığı kadar taze sıkılmış limon suyundan ekleyin ve iyice karıştırınız. Karıştırma süreci kürün kıvama gelene kadar devam edilmelidir. Belli bir kıvama gelen kür, yüzün her yerine sürülmelidir. Gözaltına gelmesinden kesinlikle kaçınılması sizin için önemlidir. Maskeyi sürdükten sonra yüzünüzde ani değişimler göreceksiniz. Yüzünüzün gerildiğini ve sertleştiğini hissedeceksiniz. Çünkü yumurta akı cildi gerer. Bu esnada sivilcelerin kurumasına da yol açar. Genç kalmak isteyenler içinde etkili bir seçimdir. Beklettiğiniz maskenin süresi 15 dakika kadar olmalı daha fazla bu süre geçmemelidir. Aksi takdirde cildin kurumasına yol açar ve ciltte var olan nem oranını da alır. Süre aşımı tamamlandığında artık yüzünüzü ılık bir su yardımı ile yıkayabilirsiniz. Sabun kullanımı bu gibi durumlarda önerilmez. Sonuç, yumuşak bir cilt ve azalan sivilceler. Bu sadece bir kere yapmak ile olmaz bunu haftada en az iki kere yapmalısınız ki siyah noktalardan, sivilcelerden kolaylıkla kurtulabilesiniz. Ballı –Sütlü-Kil Maskesi Kilin cilt üzerimde olumlu etkilerinin olduğunu hepimiz biliriz. Kil yüz için ideal bir temizleyicidir. Özellikle sivilce sorunu yaşayanlar bu sıkıntılardan kurtulabilmek için, kil maskesini denerler. Kilin çeşidi hiç önemli değil. Sivilcede her konuda olumlu izler yaratan bir özelliği taşır. Bu nedenle içine koyacağınız malzeme fark yaratabilir. Kimileri sadece gül suyu ile yaparken kimileri ise sadece süt ve bal karışımı ile esrarengiz bir oluşumu gerçekleştiriyorlar. Peki, bunun olumlu etkileri var mı derseniz tabi ki olumlu etkileri oldukça fazladır. Ballı-sütlü –kil maskesi nasıl yapılır ve cilde tam olarak faydaları nelerdir hep birlikte öğrenelim. Sivilce sorunu yaşayan herkesin kullandığı bir kürdür diyebiliriz. Özellikle geçmeyen bir sivilce izleriniz var ise bu maske size bu kolaylığı sağlayacaktır. Bir tatlı kaşığı kadar kili küçük bir kahve fincanına aktarın. İçine yarım yemek kaşığı kadar süt ekleyin. Bir çay kaşığı kadarda bal. Bu karışımı en iyi kıvama gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra bunu yüzünüze ince tabaka şeklinde sürün. 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık bir su yardımı ile temizlenmesini sağlayın. Yumuşak bir havlu ile yüze fazla baskı uygulamadan kurutun. Kil yüzün nem oranını aldığından cildin nem oranını kaybetmemesi için çok az miktarda nemlendirici krem sürünüz. Daha sonra cildinizde var olan değişime inanamayacaksınız. Kilin cilt üzerinde etkileri her zaman oldukça fazladır. Sizde bu sonuçlarda olumlu cevap almak istiyorsanız size önerdiğimiz bu kürü mutlaka kullanmanız gerekir.

sivilce-izleri-gecermiKilin Sivilce Üzerinde Etkileri

• Gözenekleri açarak cildin daha temiz görünmesine katkıda bulunur.

• Siyah noktaları gidererek cildin daha temiz görünmesine yardımcı olur.

• Sivilceleri kurutmak ile kalmayıp bir de daha eski sivilce izlerini yok eder.

• Cildinizi derinlemesine temizleyerek yağlı ve tıkanmış gözenekleri açarak, daha rahat nefes almasını sağlar. Kısacası ballı-sütlü kilin sivilce ve sivilce izlerinde etkisi oldukça büyüktür. Sivilce İzleri İçin Karbonatlı yoğurt Maskesi Günlük yaşantımızın en kötü etkilerinden birisi olan sivilceler bizim hayat enerjimizi de emmeye yetmektedir. Biz ne kadar potansiyelimiz en yüksek seviyelerde tutmaya çalışsak bile aynanın karşına geçtiğimiz vakit nötr oluruz. Bu olumsuzluklar bizi gerçek anlamda yıpratır. Mutluluk bazen kendimize vermiş olduğumuz değer ile güzelleşir. Bu başta güzel görünmek ve kendimizi pozitif hissetmek ile başlar. Birçok insan çeşitli yollar ile bu izlerden kurtulmak için çaba sarf eder. En etkili yollardan birisi ise evde kendi başımıza uyguladığımız doğal maskelerdir. İlaç bazen yeterli gelmeyebilir. Fakat iltihap büyümüş ise bu evde bizim baş edeceğimiz bir yöntem değildir. Bir doktor kontrolü altında hareket etmek daha sağlıklıdır. Sivilce izleri için karbonatlı yoğurt maskesi cilt üzerinde de olumlu etkiler yaratmaktadır. Yapacağınız bu basit uygulama ile cildinizi hem besleyecek hem de bu sivilce ve benzer izlerden kurtulma şansını elde edeceksiniz. Şimdi sizler için derlediğimiz bu maskenin nasıl kolay bir şekilde uygulandığından bahsedeceğiz.

sivilce-izleri-hep-kalirmiKarbonatlı Yoğurt Maskesinin Hazırlanışı ve Kullanılışı:

• 2 Yemek kaşığı kadar yağsız yoğurt,

• Yarım çay kaşığı kadar karbonat,

• Yarım çay kaşığı kadar limon Yoğurdun üzerine ekleyeceğiniz karbonat ve limonu iyi bir kıvama gelene kadar karıştırınız. Kıvam adeta bir krem şeklini almalıdır. Daha sonra elde ettiğiniz bu kıvamı göz torbacığına gelecek şekilde, yüzünüze ince tabaka şeklinde sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık bir su ile iyice yıkayınız. Dilerseniz sabun kullanımı da yapabilirsiniz. Karbonat biraz cildi yorabilir. Bu yüzden bekleme aşamasını asla geçmemeniz gerekir. Bu uygulamayı haftada en az iki kere yaptığınızda hem sivilcelerden derinlemesine kurtulacak, hem de oluşabilecek izlerin önceden önüne geçmiş olacaksınız. Cilde yapılan doğal maskelerin özellikle sivilceler de etkisinin hızlı bir şekilde gerçekleştiğini sakın unutmayınız. Kahve Telvesi Sivilce İzlerini Yok ediyor! Günlük yaşantımızda içtiğimiz kahvenin telvesi sivilce üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Kan hücrelerini canlandıran ve bakterilerin ölmesini hızlandıran kahve telvesi adeta bir mucize eseri. Üstelik gençlik iksiri olarak bilinen kahvenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Kahve telvesi cildin derinlemesine temizlenmesine, gözenekleri açmaya faydalı bir besindir. İçerken de aynı faydayı alırız. Üstelik kanser hücreleri ile en çok savaşan kahvedir. Bu yüzden sağlık açısından günde bir kere içmeyi huy edinmek gerekir. Kahveyi içtikten sonra dibe çökmüş telveyi ziyan etmeyin cildinize sürün. İnanılmaz güzelleştiriyor. Üstelik sivilce sorunu olanlara en iyi derecede yardımcı oluyor. Kirli dokuları yenileyerek size tertemiz bir cilde kavuşmanıza aracı oluyor. Her gün yapsanız bile zararı olmaz. Ancak faydasını görürsünüz. Siz yine de her gün değil haftada 3 kere yapın. Cildiniz bu arada gençleşecek, var olan sivilce ve izlerini yok edecektir. Araştırmalara göre kahve birçok pahallı kozmetiğin içinde de bulunmaktadır. Sivilce izlerinden kurtulmanız en etkili yolu kahvedir .

Sivilce İzleri Resimleri

sivilce-izleri-nasil-gecersivilce-izleri-neden-olursivilce-izlerine-dogal-kurlersivilce-izlerine-dogal-yontemlersivilce-izlerine-lazer-tedavisisivilce-izlerine-ne-yapilmalisivilce-izleri-ve-aknevucuttaki-sivilce-izleri

??????????????????????

yuzdeki-sivilce-izlerinin-nedenleri

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb