Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir | Hanımların Dünyası

loading...

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir

sivilce-izleri-nasil-yok-edilir-3

Ergenlikten itibaren sivilceler her insanda oluşmaya başlar ve çok da rahatsız edici bir hal almaya başlar. Yüz sorunlarında sivilceler çok problem yaratmaktadır. Sivilcelerin bazıları iltihaplanmalara yol açar. İltihaplanma sonucunda da sivilce izleri meydana gelmektedir. Sivilceler geçtikten sonra da iltihaplanmadan dolayı ciltte lekelenmeler kalıcı olarak ciltte kalmaktadır. Bu yüzden de bu lekelenmelere engel olmanız gerekmektedir. İlk olarak cildinizin temizliği oldukça faydalıdır. Gün içerisinde mutlaka cildinizi temiz tutun. Bakımını yapın ve makyajları da cildinizden gece yatarken silin. Bu konuyu dikkate alarak kozmetik ürünleri alırken de içerisinde çok yağ bırakmayan kozmetik ürün ve makyajları almanızı öneririm. Kozmetik ürünlerin ve makyajların yağlı olması ciltte sivilcelerin çıkmasına neden olmaktadır. Aynı zaman da daha çok tahrişin olmasına yol açmaktadır.

sivilce-izleri-nasil-yok-edilir-2

Cilt fazla yağ üreterek sivilce daha fazla çıkar. Sivilce izlerini yok etmenin bir çok yolu vardır. Sivilce izleri nasıl yok edilir? doğal malzemelerle de maske karışımı hazırlayarak sivilce izlerini yok edebilirsiniz. Sivilce izlerini yok etmenin birinci yöntemi keten tohum maskesidir. Üç adet keten tohumu, bir yemek kaşığı tereyağ ve iki damla da biberiye yağıdır. Bunları karıştırıp maske hazırlayabilirsiniz. Biberiye yağı tüm tüm kozmetik mağazalarda bulabilir ve keten tohumunu da aktarlardan kolayca bulabilirsiniz. Cildinize bu karışımı sürmek için öncelikle yüzünüzün temiz olması gerekir. Bu karışımı cildinize sürüp yarım saat kadar bekletin. Sonra da yüzünüzü bol su ile yıkayınız. Ama bu karışımı çok fazla uygulamayın.

sivilce-izleri-nasil-yok-edilir

On günde bir defa bu karışımı uygulayınız. Sivilce izlerini çok çabuk geçiren bir diğer doğal karışım da limondur. Limon gerçekten de her konuda mucizevi olduğu gibi sivilce izlerini geçirmede de mucizevidir.Pamuk yardımıyla bir küçük kasenin içerisine damlattığınız limona batırıp sivilce izlerine sürünüz. Limon aynı zaman da cildi yenilendiği de söylenmektedir. Limon cildi ve deriyi yeniler. Bu yüzden de sivilce izlerini de yok etmede güçlü olmaktadır. Limon maskesini her gün yapabilirsiniz. Bazı ciltler limona karşı çok hassas oldukları için kurur ve kızarır. Böyle hassas bir cilde sahipseniz o zaman limon yerine limon suyu kullanmanızı tavsiye ederiz. Tüm eczanelerde satılan E vitamini adlı yağı da cildinize sürüp sivilce izleri ve cildinizde bulunan lekeleri kapatabilirsiniz. E vitamini yağı çok bilinmektedir.

sivilce-izleri-nasil-yok-edilir-1

Cilt lekelerine ve sivilce izlerini iyileştirdiği söylenmektedir. Bal, badem ve limon karışımlı maske tarifi de çok hassas ciltleri olan insanlar içindir. Bir küçük kabın içerisine bal, badem ve limon suyunu karıştırıp cildinize sürüp yirmi dakika bekletip yıkayınız. Bu maske karışımını haftada bir defa uygulayın. Yumuşak, pürüzsüz ve sivilcesiz bir cilde sahip olacaksınız. Bu tarifleri verdiğim doğal karışım maskeleri olumlu sonuç vermektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb