Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Author

Categories

Share

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

sivilce-izleri-nasil-gecer-acaba

Herkesin derdi olan sivilceler ile insanlar pek başa çıkamaz olmuştur. Sivilcelere elle dokunduğunuz zaman ve sivilceleri patlattığınız zaman daha çok çoğalmasına neden olmakta ve bununla birlikte sivilceler iz bırakmaktadır. Kırmızı renkteki sivilcelerin çoğu iz bırakır. Bu yüzden de sivilceler bayanların korkulu rüyası olmuştur. Bu sivilce izleri nasıl geçer, bazı insanlarda ciddi problemler yaratmaktadır. Sivilceler daha çok yağlı olan ciltlerde meydana gelmektedir. Mutlaka kırmızı renkteki sivilceler iz bırakmadan ve enfeksiyon yaratmadan tedavi edilmelidir. İlk olarak cildinizin sağlığı için cildinizde makyaj kalıntıları bırakmayın ve cildinizi her zaman temiz tutunuz. Sivilce izlerinin geçmesi için bir çok yolu vardır.

sivilce-izleri-nasil-gecer

Bir takım kürler ve bir takım maskeler bulunmaktadır. Öncelikle cildinizi tanıyın ve ona göre doğru maske seçiniz. Kısa zaman da sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız elma sirke karışımı olan maske kürünü denemelisiniz. Sivilce izlerini kısa zaman içinde kaybolması için elma sirkesi kullanarak cildinizin canlanmasını sağlayarak ve cildinizin de yenilenmesini sağlayarak sivilce izleri kaybolmaya başlayacaktır. Elma sirkesini gece yatmaya giderken pamuk yardımıyla sivilceli cildinize sürünüz. Her gün bu şekilde uyguladığınız zaman sivilce lekeleriniz kapanmaya başlayacaktır. Hem de cildiniz de bulunan başlıklardan doldurulmuş olacaktır.

sivilce-izleri-nasil-gecer-acaba

Sivilce izlerini kapatmak için bir başka yöntem de toz şekerdir. Toz şeker ile cildinize peeling ya da maske yaparak cildinizde bulunan sivilce izleri kapanabilir. İlk önce cildinizi yıkayın. Çünkü tertemiz bir cilde uygulanması gerekmektedir. Toz şekeri akşam saatlerinde cildinize hafif dokunuşlar ile yediriniz. Sivilce izlerini kapatmanın başka bir yolu baldır. Bal sayesinde ciltler kaybettiği sıvıyı kazanacaktır. Doğal yollar gibi bal da yine akşam saatlerinde cildinize sürüp sonrada on dakika bekleyip cildinizi durulayın. Sivilce işlemi bu şekilde doğal yollar ile her zaman evinde bulunan malzemelerle de sivilce izlerinden kurtulabilmeniz için yardımcı olacaktır.

sivilce-izleri

Ayrıca evinde hindistan cevizi tozu bulunuyorsa süt ile karıştırılıp gece yatmadan önce sürebilirsiniz. Bu yöntemi gece sürüp sabaha kadar cildinizde kuruması gerekir. Sabah uyandığınız zaman kuruya hindistan cevizi ve süt karışımını yıkayabilirsiniz. En az on gün boyunca bu karışımı uygulayın. Etkisini görmeye başlayacaksınız. Sivilce izlerini yok etmek için bilmediğiniz ve hiç kullanmadığınız kimyasal ürünleri asla kullanmayınız. Bu ürünler cildinize uygun olmayabilir ve sonra da cildiniz daha fazla yağlanmasını sağlayıp sivilcelerin atmasına sebep olacaktır.

sivilce-izleri-nasil-gecer

Cildinizi sivilcelerden uzak tutmak için cildinizi her gün günde iki defa soğuk su ile yıkamalısınız. Çünkü sıcak su cildinizin kızarmasını sağlarken aynı zaman da sivilceleri de çoğaltır. Sivilcelerin daha kırmızı olmasını sağlar. Kimyasal terine bitkisel yöntemler uyguladığınız zaman daha faydalı olacaktır. Evinizde bulunan bitkisel yöntemler her zaman sivilce izlerini geçirmede yardımcı olur. Cildinizi çeşme suyu yerine gül suyu ile yıkadığınız zaman da cildiniz sivilce izlerinden arınmış ve cildiniz yenilenmiş bir görünüme sahip olacaktır.

sivilce-izleri-nasil-gecer-acaba-1

Sivilce-İzleri Nasıl Geçer Resimleri

 

sivilce-izleri-nasil-gecer-1sivilce-izlerisivilce-izleri-gecermi-1sivilce-izleri-nasil-gecer-kisivilce-izleri-gecermisivilce-izleri-nasil-gecer-kisivilce-izleri-1sivilce-izleri-nasil-gecer-ki-1

Author

Share