Şık Bayan Giyim Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

Şık Bayan Giyim Modelleri

Şık Bayan Giyim Modelleri

ŞIK BAYAN GİYİM MODELLERİ

 

Giyim konusu insan var oldukça önemli bir yerde olmuştur hep ve her dönem değişiklik göstermiştir. Ancak bulunduğumuz yüzyılda ayrı bir önem kazanmıştır demek yanlış olmaz herhalde . Bunu internete dolayısıyla sosyal medyaya bağlayabiliriz. Çünkü buralardan kilometrelerce uzakta olan insanların dahi giyim kuşamlarına şahit olabiliyor ve yeni fikirler elde edebiliyoruz. Dünyanın öbür ucunu bırakın ülkemizin bile diğer ucunun hakkında bilgi sahibi olmak yeni fikir üretmeye neden olacaktır. Bütün bunların sonucunda da oldukça fazla çeşitte giyim ürünleri ortaya çıkmaktadır. İnsanların hakkında ilk karşılaşmada fikir üretilen bir noktada olan giyim konusu aslında çok ayrıntılı incelenmesi gereken bir konudur . Biz burada sadece bazı konularına değineceğiz.

Giyimin Önemi Günümüzde insanlara karşı bakış açımızı belirleyen önemli bir husustur giyim konusu. Onun için de günümüz insanı giyim konusunda oldukça fazla meraklı ve dikkatlidir haklı olarak. Biraz bu nedenlerden biraz da özenmekten kaynaklı aslında. Çünkü daha iyisini gören insanoğlu doğal olarak özenmektedir. Ve bunun sonucu olarak da kendisini bir başkasının dünyasında bulmaktadır. Bir diğer husus ise zorunluluktur. Bazı ortamlar giyiminize özen vermenizi zorunlu hale getirir. Örneğin iş yerleri veya özel bir davet düğün mezuniyet veyahut önemli bir toplantı sempozyum gibi birçok ortamlar sayabiliriz. Bu gibi ortamlarda özenli giyinmek gerekmektedir.

Kıyafet Seçimi Kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir konu ortamdır. Ortamına göre giyinmeli ve giysilerimizin temiz ve ütülü olmasına özen göstermeliyiz. Bu bizim kendimize ne kadar önem verdiğimizi gösterir. Her gün gidilen iş yerlerin de iş yeri ortamına bağlı olarak değişiklik gösterir elbette ki. Ciddi veya şık bir ortamda çalışıyorsak bayanlar için topuklu ayakkabılar üstüne giyilen kalem etekler benzersiz bir seçim olacaktır. Siyak bir kalem etek içine sıkıştırılan beyaz gömlekler stiletto ayakkabılarla birlikte şık bayan giyim modelleri arasında en benzersiz seçimlerden birisidir. Bu görünümünüzle herkesi kendinize hayran bırakacağınız şüphesizdir. Ve bu seçim plaza çalışanları için özellikle en iyi seçimdir diyebiliriz. Başka bir tercih olarak da etek üstüne ceket modelleri bir diğer bayan şık giyim modelleri arasında yer alır.

Çeşitlilik isteyen veya etekten çok pantolon tercih edenler içinde kumaş pantolonlar tercih edilebilir. Kumaş bir pantolon üstüne kombin yapacağınız şık bir bluz veya gömlek uygun bir seçim olacaktır. Bunun üstüne ceketle kombin yapılırsa daha şık bir tercih olabilir. Rahatlık açısından sorun yaşamak istemeyen bayanlar için ceket çalışırken çıkarılabilir ve sonrasında tekrar giyilebilir. Bu şekilde bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. Ofis tipi giyim tercihlerinden sonra daha rahatlık gerektiren ortamlarda çalışanlar için kıyafet kısıtlaması pek yoktur desek yanlış olmaz herhalde. Çünkü bu gibi ortamlarda rahatlık ön planda olduğu için temiz ve özenli giyinmek yeterli olacaktır. İş yerlerinde tercih edilen şık bayan giyim modellerinin dışında ki konulara değineceğiz biraz da Davetler ve özel günler.

Buralarda giyim konusu daha çok önem kazanıyor diyebiliriz. Zira bu davetler de adeta bir şıklık yarışı olur. Kim ne giymiş yakışmış mı yakışmamış mı diye dedikodular yapılır durur. Şaka bir yana gerçekten de özen gösterilip davetlilere güzel bir intiba bırakmak çok önemlidir. Bu onlara verilen öneminde bir göstergesidir çünkü. Eğer ki bir düğüne gidiliyorsa düğün sahibi iseniz elbette ki bunu belli etmeli ve şık bir tercih yapmalısınız. Bayanlar için çeşitler oldukça fazla olmasına karşın erkekler için takım elbiseler diğer çeşitleri eler. Bayanlar için parıltılı payet kıyafetler göz çarpıtıcıdır. İşlemeli modellerde özellikle şu son dönemlerde oldukça moda olmuştur. Dantelli elbiseler de yine aynı şekilde oldukça fazla çeşitte olup asil bir şıklık yaratır.

Elbiselerde tüy detayı da son zamanların modası olan oldukça güzel bir tercihtir. Eğer ki bir kır düğünü daveti ise uçuş uçuş olan, şifon elbiselerle kendinize hayran bırakabilirsiniz. Altına bir dolgu topuk ayakkabıyla kombinize tamamlayabilirsiniz. Saçınıza takacağınız çiçekli bir taçla kombinize hareketlilik katıp tatlı bir görüntüde yaratabilirsiniz. Kıyafet tarzı olarak da yine kır düğünü ise uçuş uçuş olan elbisenizi kısa veya uzun seçebilirsiniz fakat uzun elbiselerin yaratacağı etkiyi yadsımamak doğru olacaktır. Balık elbise modelleri de oldukça fazla tercih edilen ve hakkını fazlasıyla veren bir modeldir. Fiziğiniz ortaya çıkarmak istiyorsanız şık bayan modelleri arasında bu modeli tercih etmenizi öneririz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb