Sezeryan Doğum Nasıl Olur

Author

Categories

Share

Sezeryan Doğum Nasıl Olur

 

Normal doğuma engel olacak olan bazı etkenler ortaya çıkabiliyor. İşte bu yüzden bazı anne adaylarına sezeryan doğum yapılabilmektedir. Sezeryan Doğum Nasıl Olur? Artık günümüzde anestezi gelmiş ve dikiş teknikleri de gelişmiştir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu teknikleri uzman cerrahiler yapmaktadır. Böylece artık sezeryan doğumu çok kolay olmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Gebeliğin son haftalarında sezeryan doğum olup olmadığı anlaşılmaktadır. Normal doğumda bir takım tıbbi zorunluluklar ortaya çıkar. Sonra da sezeryan acilen yapılmaya karar verilmektedir. Bunu sakın unutmayınız.

Sezeryan doğumun asla bir riski yoktur. Sezeryan hangi durumlarda yapıldığını merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Bebekler doğum kanalına geçmediği zaman, bebekler plasentanın rahimi kapattığı zaman, bebekler iri olduğu zaman, gebelerin çatısı dar olduğu zaman, bebeğin hastalık sorunları olduğu zaman ve gebeler astım hastası olduğu zaman sezeryan doğum yapılmaktadır. Hem de bebekler bir hafta erken doğmaktadır. Sezeryan doğumdan doğan bebekler anne karnından kesik açılır, oradan rarahime ulaşılır ve rahim de kesilerek bebek dışarıya çıkarılır.

Sezeryan doğum en fazla kırk dakika sürmektedir. Sezeryan Doğum Nasıl Olur? Sezeryan doğum yapılmadan önce hemşire anneyi hazırlar. Ameliyat kıyafeti giydirmekte ve ameliyat yapılacak olan yerler traş edilmektedir. Sezeryan doğuma başlarken karın duvarında kesi açılır. Sonrasında karın boşluğuna ulaşılmaktadır. Kesi yapılan yer çatı kemiğinin tam arasındadır. Ama asla kas dokuları kesilmez.

Son olarak rahim duvarı kesilip bebek görülür. Burada kesi yatay ya da dikey olmaktadır. Bunun nasıl olacağını doktorlar karar vermektedir. Daha çok doktorlar yatay kesi yapar. Bu sayede kanama riski azalmaktadır. Aynı zaman da anne adaylarının iyileşmesi de kolaylaşmaktadır. Bu işlemden sonra bebek çıkarılır ve bebeklerin kordonu kesilmektedir. Sonra da plasenta dışarıyı çıkarılmaktadır. Bunlarda bittikten sonra kesilen yerler dikilmektedir. Kesilen her katlara dikiş yapılmaktadır.

Sezeryan Doğum Nasıl Olur? Sezeryan doğum hakkında bilmediğiniz ne varsa bu siteden bilgi alarak öğrenebilirsiniz. Çoğu bayanlar sezeryan doğum hakkında bilgileri merak etmektedir. Bu sayfadan sezeryan doğum ile ilgili ne varsa okuyabilirsiniz. Sezeryan doğum anestezi uygulaması ile yapıldığı için hiç bir şekilde anne adayları doğum yapabileceklerdır. Sezeryan doğum hakkında aklınızda hiç bir soru işareti kalmasın. Bu site sizlere bilgi vererek bu sayede aklınızdaki sorulara da yanıt bulabileceklerdir.

Author

Share