Seyrek Saç Sorunu Çözümü | Hanımların Dünyası

loading...

Seyrek Saç Sorunu Çözümü

Seyrek Saç Sorunu Çözümü

Seyrek Saç Sorunu Çözümü

 

Saç dökülmesi sonucu ortaya çıkan seyrek saç sorunu kişilerin kendini mutsuz hissetmesine neden olur. Günümüzde her üç kadından biri saçları ile ilgili çeşitli sorunlar yaşamaktadır. Kadınlarda yaşanan bu saç sorunlarının büyük bir bölümü genetik kaynaklıdır. Tıptaki adıyla ‘androgenetik alopesi’ olarak bilinen bu sorun doktor kontrolünde yapılan testler sonucunda ortaya çıkar. Hastanın durumuna lokal tedavi ya da ilaç tedavisi uygulanır. Yine hormon tedavisi yan etkilerine bağlı olarak yaşanan Seyrek Saç Sorunun önemli nedenlerinden biri olan hormonsal sorunlardır. Tüm bu yaşanan hormonsal dengesizlikler sonucu görülen tedavinin yan etkilerine bağlı olarak saçlarda dökülme ya da seyrelme gibi sorunlar ortaya çıkar. Tedavi sonrası dökülen saçlar tekrar çıktığından bu sorunda kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Vitamin eksikliğine bağlı yaşanan saç dökülmesi sonrası saçlarda seyrelmeye neden olabilmektir.

Böyle durumlarda Seyrek Saç Sorunu Çözümü için vitamin takviyesi ile saçlardaki dökülme sonucu oluşan saç seyrelmesine çözüm bulunabilinir. Eğer saç dökülmesi uzun sürerse mezeteropi tedavisi uygulanabilinir. Psikolojik nedenlerden dolayı saçlarını koparan kişilerde görülen seyrek saç sorunu çözümü için bir uzmana görünerek destek alınması tavsiye edilir. Özellikle diyet yapanlarda yeterli protein ve mineral eksikliğinden kaynaklı ortaya çıkan saç dökülmesi uzun süre devam ettiğinde saçlarda seyrelmeye neden olabilmektedir. Böyle durumlarda tek yönlü beslenmeden oluşan diyet yapmak zaman içinde saçlara yansır. Kilo sorunu olan kişilerin mutlaka uzaman bir diyetisyen eşliğinde diyet yapması önerilir. Ayrıca stres, depresyon, ateşli hastalıklar saçları olumsuz yönde etkilemektedir. İnce telli saçlarda görülen seyrelme ve saç uçlarındaki kırılmalar için düzenli olarak saç bakım kremleri kullanılarak bu sorun çözülebilinir.

Seyrek Saç Sorunu Çözümü konusunda pek yok çok yöntem vardır. Doğuştan seyrek saç yapısına sahip olanlar saç köklerini güçlendiren bu yöntemler ile istedikleri sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirler. Saçlarınızda kellik derecesine bağlı seyrek saç sorunu var ise, saç ekimi yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bunun için saç ekimi kon usunda uzman bir doktora tanışarak bilgi alabilirsiniz. Burada önemli olan saç ekiminden beklediğinizdir. Doğal Yöntemler İle Seyrek Saç Sorunu Çözümü Seyrek saça sahip olanlar evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile istediğiniz sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız doğal maskeleri saçınızın seyrek bölgelerine uygulayarak saçlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

Seyrek Saçları Gürleştiren Maskeler Tarçınlı Saç Maskesi

• 1 Çay kaşığı bal

• 1 Çay kaşığı tarçın

• 1 Çay kaşığı bal

Bu üç malzemeyi derin bir kasede homojen bir kıvama gelene kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karşımı 15-20 dakika kadar beklettikten sonra saçınızın diplerinden başlayarak tüm saça iyice yedirin. Yarım saat beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Ekstra saç kremi kullanmanıza gerek yok.

Seyrek Saçlar İçin Yumurta Maskesi

• 1 Adet yumurta

• 1 Yemek kaşığı tepeleme süt tozu

• 2.5 yemek kaşığı süt tozu

• 1 Yemek kaşığı buğday yağı

Bu malzemeler derin bir kâsede karıştırdıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak iyice yedirin. 30 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayın.

Seyrek Saçlar İçin Bademyağı Maskesi Geçmişten günümüze bademin ve türevlerinin saça iyi geldiği biliniyor. Çoğu şampuanın da özünü oluşturan bademin maskesi seyrelmiş saçları gürleştirmenize yardımcı oluyor. Badem yağı, çemen tohumu ve hindistan cevizi yağını hamur kıvamını yakalayana dek güzelce karıştırın ve ardından derinize güzelce yedirin. Derinizde 1 saat bekletmiş olduğunuz bu karışımı daha sonra şampuan ile beraber yıkayıp durulayınız.

Seyrek Saçlar İçin Hint Yağı Maskesi Hint yağı ile her hafta saç düzenli olarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Hint yağı saç derisindeki kan dolaşımını hızlandıracağından saçlarınız daha güçlü bir şekilde uzayacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb