Sevgililer Gününde Nereye Gitmeli | Hanımların Dünyası

loading...

Sevgililer Gününde Nereye Gitmeli

Sevgililer Gününde Nereye Gitmeli

Sevgililer Gününde Nereye Gitmeli


Biliyorum sevgiliniz çok özel. Onu bu sevgililer gününde şaşırtmak, önemsediğinizi göstermek, birlikte çok güzel vakit geçirmek istiyorsunuz. Hediyenizi aldınız ve bunu ona verecek güzel bir mekan arıyorsunuz. Seçenek çok olmasına rağmen hala karar veremediniz. Belki de bu yazıyı okumanız gerekti. Kim bilir, belki de rüyalarınızın aşkıyla rüya gibi bir sevgililer günü sizi beklemekte. Sizler için araştırdık ve sevgililer gününüzü anlamlı kılacak beş tatil mekanı seçtik. Haydi birlikte dolaşalım.

Kapadokya
Milyonlarca yıl önce patlayan volkanların lav ve kül kalıntılarının yağmur ve rüzgarın etkisiyle şekillenmiş, medeniyetlere ev sahipliği yapmış Anadolu’nun eşsiz güzellikteki tarihi kenti. Özellikle yer altı şehirleri mutlaka görülmeli. İster günü birlik, ister birkaç gününüzü ayırarak sevgililer gününüzü anlamlı kılabilirsiniz. Nevşehir yöresinin enfes şaraplarını tatmayı unutmayın derim. Gittiğinizde bir günün asla yetmeyeceğini kendiniz göreceksiniz. Kalmak isteyenler için bölgenin dört mevsim turist çekmesi nedeniyle yaz kış oteller dolu genelde, önceden rezervasyon yapılması faydalıdır. Sevgilinizle Balon turunu da kaçırmamanızı öneririm.

Alaçatı
Çeşme yarım adasının incisi. Yazın kalabalıklığının yanında kışın kafa dinlemek ve sevgililer gününde sakin, sessiz, huzurlu bir tatili tercih edenler için ideal. Dar sokaklarında kendine has mimarisiyle, antika pazarı, rüzgar değirmenleri ve egeye münhasır lezzetleriyle kışın en güzel tatili sizi bekliyor. Mevsim itibariyle çat kapı gidebilirsiniz. Küçük bir sürprizden bahsedeyim, Şöminede yanan odunların çıtırtısında ve alevlerin yüze vuran masumluğunda sevgililer günü hadiyesini takdim etmek muhteşem bir fikir olsa gerek.

Bozcaada
Yine yazın çok kalabalık olan, ama kışın gördüğünüzde büyüsüne kapılıp yazın gitmek istemeyeceğiniz cennetten bir köşe. Eşsiz yemek kültürü ve çok eski tarihlere dayanan Şarap üretimiyle damaklarınızda tat, dar sokakları, geleceğe direnen mimarisiyle ve huzur veren doğasıyla ruhunuza dem katacak. Sevgilinize bu hediyeyi verin derim. Çok geç olmadan, insanoğlu paparrazzileriyle damlamadan, şarabınızı yudumlayıp sevgilinize sarılmanın dinginliğini yaşayın.

Bafa Gölü- Kapıkırı
Antik bir kent Heraklia. Satranç tahtasıa benzer bir plan üzerine oturtulmuş. Milattan önce birinci yüzyıl sonlarında Menderes nehrinin getirdiği aluviyonlar sebebiyle denizle bağlantısı kesilmiş. Bu eşsiz göl kıyısında ki şirin pansiyonlarda, Ege’nin lezzetli mezeleriyle ve balıklarıyla mükemmel bir sevgililer günü yaşayabilirsiniz. Tarihi dokuya, surlara, tapınaklara ve gün batımına bayılacaksınız. Küçük kaya tırmanışları yapabileceğiniz enteresan kaya oluşumları mevcut. Denizle bağı kesilmiş dediğime bakmayın siz. Hala yer altından besleniyor Ege’yle. Göl ama suyunu deniz tamamlamakta hala. Balıklar da deniz balığı ve tam bu mevsimde Meke kuşlarını seyredebilirsiniz. Kaçırmayın derim.

Ilgaz Dağı
Çocukluğumuzun şarkısında geçerdi. Yüce dağ Ilgaz tesisleriyle kayak severlerin hizmetinde. Aralık-Nisan arasında hizmet veriliyor. Dev ağaçlarıyla, yaban hayvanlarıyla, akarsularıyla tam bir doğa cenneti. Dört tesisi ve üç pisti var. Müthiş dağ ve orman havasını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Tesisler yerine Dağ evlerini tercih edenler için sürpriz aktiviteler mevcut. Bisiklete binebilir, yürüyüşlere katılabilirsiniz. Ve yanınıza almanız gereken ilk şey fotoğraf makineniz. Bungalow evlerde, şömine eşliğinde hem sevgililer gününü kutlayın hem de bulunmaz bir tatil fırsatını kaçırmayın derim.

Bizden söylemesi, sizden seçip tatilin keyfini çıkartması. Sevgililer gününüz kutlu olsun.

Sevgililer Gününde Nereye Gitmeli Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb