SEVGİLİLER GÜNÜ KOMBİNİ VE MAKYAJI

Author

Categories

Share

SEVGİLİLER GÜNÜ KOMBİNİ VE MAKYAJI

Yaklaşmakta olan 14 şubat sevgililer günü için hepimiz türlü, türlü planlar yapıyor, hepimiz içten içe o günü bekliyoruz. Dahası sevgilimize nasıl daha güzel görünmenin yollarını arıyoruz.Her kesin bir tarzı, bir çizgisi vardır elbet ama biz bu yazımızda birazda olsun fikir sahibi olmak isteyenler için bu konuyu yeniden ele almak istedik.Aslında her insan sevgilisine güzel görünür mutlaka. Her şeyden önce o kişinin sizi seviyor olması zaten beğeniyor olması demektir. Ama bizlerde hem onlara verdiğimiz değer ve günün önemi, hem de kendimizi onun karşısında daha iyi hissedebilmek açısından bu hazırlık içine gireriz.Öncelikle o gece kendinizi nasıl hissetmek istediğiniz önemli. Bildiğiniz gibi bu gecenin rengi,  aşkın rengi olan kırmızıdır.

Örneğin, masum bir sevgili olarak erkek arkadaşınızın karşısına çıkmak isterseniz: tül veya dantel kullanılmış dekolteden ve kollardan oluşan kloş dizde biten kırmızı bir elbise giyebilirsiniz.Söz konusu masumiyetse, makyajı abartmadan, fondöten ve beyaz pudra bazından sonra, açık şeftali tonunda bir ruj, şeftali allık, biraz rımel ve taradığımız kaşlarımızın üzerinden hafif bir kaş kalemiyle geçerek bitirebiliriz. Far konusunda ısrarcı olursanız da bronz far hem masum bakışlarınızı bozmayacak, hem de bakışlara derinlik katacaktır. Saçlarınızıysa ortadan ayırarak, çok fazla yukardan olmamak şartıyla, atkuyruğu yapabilirsiniz. Kulaklarınıza konduracağınız minik bir savarowsky küpede son dokunuş olmalı.

Modern zamanın prensesi olmak isterseniz: Bele dapdar oturan kırmızı elbisenizin, kalın omuz askıları ve yok denecek kadar göğüs oyuğu olmalı. Unutmayın bu gece siz bir prensessiniz. Etek boyu dizinizin biraz üzerinde bitmeli ve kloş kesimli olmalı. Porselen beyazı mat baz makyajınızı yaptıktan sonra, pembe bir allık, açık pembe bir parlatıcı, gözlerinizin üst kısmına ince bir eyeliner, taranmış düzgün kaşlar, birazda kıvrılmış ve rımellenmiş kirpiklerle makyajınız hazır.  Saçlarınız yukardan yapılmış küçük ve düzgün bir topuz tarzında olmalı. Küçük bir inci top küpe sizi tam bir zarafet abidesine çevirecek.

Romantik bir peri: Kırmızı elbiseniz yine bele oturan, yaka kısmı omuzları açıkta bırakacak şekilde kayık yaka,  kollar düşük kollu olmalı. Etek kısmı diz uzunluğunda, kabarıkça hatta tüllerle desteklenmiş olmalı, sadece etek ucundan çıkan tüllerde gözü okşayabilir. Makyajınız fondöten,  pudra baz üzerinde, uçuk pembe tonlarında allık, yine uçuk pembe bir far ve vişne tonunda belli belirsiz kızartılmış dudaklar. Kaşlarınızı düzetmeyi ve rımel sürmeyi unutmayın. Saçarınızı dağınık topuz yaparak, birkaç tutamını serbest bırakmalısınız. Bu kombine küçük bir damla inci küpe çok hoş duracaktır.18 yüzyıldan çıkıp gelmiş bir kraliçe: Kraliçe denince akla tabii ki kaliteli kumaşlardan tafta elbiseler gelecektir. Kabarık dizde biten eteğiniz, belde oturan bir kupa sahip olmalı. Ve yine hafif kabarık karpuz kollu olup, dik yaka kısmında danteller olmalı. Saçlarınız, başınızı çevreleyen bir örgü çelenginden oluşabilir. Makyaj beyaz porselen baz, hafifçe kızartılmış dudaklar, uçuk pembe allık, hafif bir kaş kalemi ve rımel. Kulaklarınızdan sarkan bir sıra sutaşı çok yerinde bir küpe olacaktır.

Retro sevgili: Sevgilinize bu gece sizde bir sürpriz yaparak onu geriye götürebilirsiniz. Kırmızı elbiseniz bu kez, bebe yakalı bele kuşakla oturtulmuş, diz hizasında olmalı. Buna fakir kollu, iri düğmeli, mini bir ceket eşlik etmeli. Bu kombini tamamlamak için ayağınıza mutlaka yumurta burunlu, yere yakın kalın topuklu bir pabuç giymelisiniz. Saçlarınız iri maşa çekilmiş ondülalı olabilir. İsterseniz başınıza kırmızı bir bantta takabilirsiniz. Kulağınıza gold halka küpeler takabilirsiniz ama abartmayın.

Marjinal sevgili: Eğer ben marjinal biriyim ve şartlar ne olursa olsun bunu her yerde vurgulamak niyetindeyim diyenlerdenseniz, kabarık, kabarık tüylü yada puantiyeli tülleri olan bir kırmızı etek giymelisiniz. Üzerinize basic bir t-shirt  ve deri mini bir ceketle kombininizi tamamlayabilirsiniz. Tek kulağınızdan sarkan uzun bir sarkıt küpe, yarıya kadar toplanmış, yarısı da kabartılmış saç sizin saçınız. Dudağınıza sürdüğünüz kopkoyu bir ruj son nokta olmalı.

SEVGİLİLER GÜNÜ KOMBİNİ VE MAKYAJI RESİMLERİ

Author

Share