Sert Saç Nasıl Yumuşar?

Author

Categories

Share

Saçlar bazen genetik olarak bazen de dış etkenlerden dolayı sertleşmektedir. Sert bir saça da şekil vermek ve kullanmak oldukça zordur. Bunun içinse sert saç bakımını doğru şekilde yaparak saçınızı yumuşatmanız mümkündür. Bunun için seçenekleriniz elbette bulunmaktadır. Tabi önemli olan ise saçlarınız için doğru yumuşatacak olan formülü bulmaktır.

Sert Saç Nasıl Yumuşar (2)

Sert saçın yumuşaması için doğru şampuan seçmeniz gerekir. Özellikle şampuanınızı alırken sert saçlara uygun, nemlendirici ve yumuşatıcı özelliği olan şampuanlar daha uygun olacaktır. Saçınızı yıkarken de sıcak su ile değil, ılık su ile yıkmanız gerekir. Bunun dışında uzmanlardan sert saça uygun kullanılacak saç maskeleri saçınıza uygulayabilirsiniz. Yalnız bu maskeleri uygularken ölçülerine ve uygulanma şekillerine dikkat ediniz. Saçınıza maske uygularken masaj yaparak saça yedirirseniz saça canlılıkta vermiş olursunuz.

Saçlarınız yıkadıktan sonra saça nemlendiriciler uygulamakta saçın yumuşamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca saçları her gün şampuanlamak da saçların sertleşmesine neden olabilir.

Saç maskesi uygularken de kimyasal ürünler yerine doğal yağlar, doğal ürünler, doğal bitkilerle yapılan maskeleri tercih ediniz.

 

Author

Share