Selülit Giderici Tavsiyeleri | Hanımların Dünyası

loading...

Selülit Giderici Tavsiyeleri

Selülit Giderici Tavsiyeleri

Selülit Giderici Tavsiyeleri

Selülit giderici tavsiyeler için bu site sizlere yardımcı olacaktır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Sağlıklı beslenmeniz ve gün içinde düzensiz beslenen bayanlar selülit ile karşılaşmaktadır. Bunlar, kızartmalar, tatlılar ve yağlı olan yiyeceklerdir. Bu yiyecekleri çok fazla tüketirseniz o zaman selülit ile karşılaşırsınız. Bu yüzden de sağlıklı olan yiyecekleri sebze ve meyveleri bolca tüketmelisiniz. Bunu sakın unutmayınız. Selüliti atan yiyeceklerden sizlere bahsetmek istiyorum. Bu yiyecekler sayesinde selülitlerinizi yakabilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Selülit giderici tavsiyeleri sıralayalım. İlk olarak bol, bol su içmektir. Su içerek metabolizma hızlanacak ve hazımı kolaylaştırmada da etkilidir. Aynı zamanda da bol, bol su içmek selüliti azaltmaktadır. İkinci olarak da fırçalamaktır.

Bacaklarda selülit problemi olan yerleri kese ile fırçalayın. Bunun nedeni kan akışını hızlandırmaktır. Ayrıca da kese ile fırçaladığınız selülitli bölgeler düzelecektir. Banyodan sonra da hindistan ceviz yağı kullanın. Bu da bacaklardaki selüliti azaltacaktır. Selülitleri yerinden eden başka bir tavsiyemizde egzersizdir. Selülit hareketsizlikten ortaya çıkarmaktır. Ama siz her gün egzersiz yaparsanız selülitler azalmaya başlayacaktır. Her gün evinizde egzersiz ya da yürüyüş yapmalısınız. Bütün bunları yaptığınız zaman kan akışı hızlanır ve selülitlerin azalmasını kolaylaştıracaktır. Selülitin nasıl gidereceğini bilmiyorsanız sayfamıza girip yazıları ve resimleri ile birlikte selülitin nasıl giderileceğini öğrenebileceksiniz. Selülit egzersiz ile çok kolay bir şekilde eriyecektir. Sadece sabır etmeniz ve inanmanız gerekmektedir. Egzersiz yapacak pek vaktiniz yoksa işleriniz eğer yoğunsa o zaman kaliteli selülit kremleri de bulunmaktadır. Yapmanız gereken selülitli kremleri her gün selülit olan bölgenize sürmektir. Düzenli olarak her gün selülit kremini kullanmalısınız. Harika kalçalara ve muhteşem bacaklara sizlerde sahip olabilirsiniz. Selülit kremlerin sayesinde bacaklardaki görünümü düzeltecek ve gerçekleştireceksiniz.

Aynı zaman da Selülit giderici tavsiyeleri olarak sizlere selülit giderici çay tarifi de verelim. Selülit çay tarifi kesinlikle doğaldır. Malzemeler limon, nane ve greyfurttur. Tüm bu malzemelerde taze olması gerekir. Bununla birlikte bu çay bayanları zayıflatacaktır. Bu saydığımız malzemeleri suyun içerisinde on dakika boyunca kaynatın. Daha sonra gün içerisinde üç kez tok karna içmeniz yeterlidir. Eğer diyabet hastası bayanlar varsa o zaman bu tavsiye ettiğimiz selülit çayına asla bal eklemesin. Ot nane yoksa çayın içerisine kuru nane de ekleyebilirsiniz. Emziren anneler de bu selülit çayını uygulayabilirler. Asla bir sakıncası yoktur. Bayanların çok merak ettiği konuya da gelelim ve kahvenin selülit yapıp yapmadığını da sizlere söyleyelim. Kahve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Aynı zaman da vücudu rahatsızlıklardan da korumaktadır. Uzmanlarda kahveyi gün içerisin de çok tüketilmemesi gerektiğini söylemektedir. Kahve düzenli tüketildiği takdirde insana enerji ve mutluluk vermektedir. Kahve tüketimi selülit yaratmaktadır.

Selülit çoğu kadında görülen bir rahatsızlıktır. Bunun nedeni de vücuttaki yağlar düzensizliktir. Sadece kilolu bayanlar değil zayıf vücutlu olan bayanlarda selülit sorunu yaşayabilir. Yaşama stili ve insanların ne kadar süreyle hareket ettiği de çok önemlidir. Elma sirkesi selülitlere karşı oldukça iyidir. Vücuttaki yağları kolay yakan ve elma sirkesi sayesinde selülitler giderilecektir. Selülit yapan sorunlu hormonları düzeltilmektedir. Elma sirkesi kötü görüntü yapan selülitlerden kurtulacaksınız. Tonlarca para harcamanıza gerek yoktur. Elma sirkesiyle selülit tedavisi yapabilirsiniz. Sadece malzemesi iki yaprak kaşığı elma sirkesi ile sadece bir bardak su ile karıştırmanız yeterli olacaktır. Eğer biraz karışımı tatlandırmak isteyen bayanlar içerlerse bir kaşık bal da ekleyebilirler. Selülit kremlerinden başka selülit kürleri de bulunur. Selülit giderici kürlerin de çok faydası vardır. Bunlardan bir tanesi kahve kürüdür. Bir yemek kaşığı kahve, bir yemek kaşığı defne yağı, bir yemek kaşığı limon yağı ve yarım çay bardağı kadar kadar da elma sirkesidir. Karıştırıp selülit yerlerinize de sürebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb