Saten Elbise Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

Saten Elbise Modelleri

Saten Elbise Modelleri

Saten Elbise Modelleri

saten-elbise-modelleri
Düğün, nikah, kına, balo gibi organizasyonların vazgeçilmezlerinden olan saten elbise modelleri oldukça fazla çeşiti ile karşımıza bu sezonda da çıkıyor. Saten elbise denildiği zaman renkleri, kesimleri ve boyları ile dikkatleri çeken elbise modelleri gelmektedir. Saten elbiseleri alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizlere fikir vermek için bu yazımızı hazırladık. Sonuna kadar okuduktan sonra saten elbiselere dair tüm püf noktalara sahip olabilirsiniz.

ASİMETRİK SATEN ELBİSE MODELLERİ

Elbise modasında göz dolduran desenlerin bulunduğu bir akım ise asimetrik kesimlerdir. Asimetrik kesimlere sahip elbise modelleri eteklerindeki farklı boyutlar nedeniyle tercih edilmelidir. Ön ve yan detaylarından gittikçe uzayan veya kısalan asimetrik yapıda olan saten elbise modelleri bayanları şık gösteren önemli detaylardandır. Bu tür saten elbiseler üzerine şık bir ceket veya yine asimetrik kesimlere sahip uzun ceketler ile kombin haline getirilebilir.

KREP BEDEN SATEN ELBİSE MODELLERİ

Saten elbise modelleri arasında dikkat çeken bir diğer detay ise bedenlerindeki farklılıklardır. En çok tercih edilen saten modelleri arasında krem beden saten elbiseler ilgi görmektedir. Bu modellerin bedenleri tam olarak sarması yönünden sağladığı rahatlıktan vazgeçemeyen bayanlar krem beden saten elbiseler ile esnek hareket etmektedir.

SATEN ELBİSE MODELLERİ KUMAŞLARIN ÖNEMİ

Saten elbise modelleri alınırken kumaşlarının kaliteli olmasına ekstra özen göstermelidir. Ucuz saten kumaşların neden olacağı parlamaların önüne geçebilmek için oldukça kaliteli saten elbise modelleri ve kumaşları seçilmelidir. Karışım olmadan seçilecek saten kumaşlar ve kaliteli dikişler sayesinde saten elbise modelleri için büzüşme ve daralma olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kumaşlar aynı zamanda kilolu bayanların da imdadına koşmaktadır. Çünkü saten elbise modellerindeki kaliteli kumaşların bir çoğu beden yönünden genişliğe sahip bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

UZUN ve KISA SATEN ELBİSELER

Uzun ve kısa etekli saten elbiseler, davetlerde ve eğlenceli organizasyonlarda ilk olarak akla gelen modellerdendir. Kısa etekli saten elbiseler günlük yaşam içerisinde de kullanılsa da, uzun etekli saten elbiseler ise balo ve eğlenceli davetlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Üzerine şık klasik bir ceket ile de saten elbiseleri kullanabilirsiniz. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan uzun ve kısa saten elbiseler ile her ortamda ve eğlence organizasyonlarında şık olmak için bütçenize uygun tercihler yapabilirsiniz.

SATEN ELBİSE MODELLERİ KOMBİNİ

Saten elbiseleri kombin yaparken kemerlerinin olmasına dikkat edebilirsiniz. Farklı renklerdeki saten elbiseler için uyumlu kemerler tercih edebilirsiniz. Ayrıca saten elbise modelleri ile kombin yapacağınızda ayakkabıları unutmamanız gerekir. Ayakkabı seçimlerinde parlak modelleri elemelisiniz. Parlak veya rugan ayakkabı modelleri yerine saten elbiseler ile en uyumlu kombinleri oluşturacak ayakkabı modelleri deri ya da şerit görünümlü ayakkabılardan olmalıdır. Son olarak saten elbise modelleri ile yapacağınız kombinlerde kullanılacak diğer parçalara göz atalım. Takılar, küpeler, taçlar, bileklikler gibi klasik giyime yönelik dokunuşların bulunduğu aksesuarları saten elbise modelleri ile hoş bir kombin haline getirebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb