Saros Körfezi’nin Temizliği ile Dikkat Çeken Sahil ve Koyları

Author

Categories

Share

Saros Körfezi; temiz ve berrak suyu, sıcak kumsalı, doğal orman ve taşlar ardındaki koyları ile yaz aylarının merak edilen ve bir o kadar da sevilen bir tatil yeridir. Körfez’de birçok koy, sahil ve kamp alanı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir;
İtalyan Koyu - Saros Körfezi - Keşan Mecidiye1-İtalyan Koyu; Kayalıklar arasındaki sıcak kumsalı ve masmavi denizi ile bundan yakın bir zaman önce bilinmeyen, yeni keşfedilmeye başlanan bir doğa harikasıdır. Dalgıçların da en sevdiği merkezlerden biri olan İtalyan koyu derin bir deniz yapısına sahiptir.


Gökçetepe - Saros Körfezi - Keşan2-Gökçetepe Sahili; Orman ve kumsalın birleştiği alanda kurulan tesisleri ile güzel bir ortam yaratan, onlarca kamp çadırının olduğu bir sahildir. Kamp çadırı ve kamp ateşi tutkunu doğa sevelerin vazgeçilmez adreslerinden biridir.


Danişment Orman Kampı - Saros Körfezi - Keşan3-Danişment Kamp Alanı; Ormanın gür ve büyük ağaçlarından sıcacık bir kumsala çıkılan, temiz denizi ile ilgi gören bir kamp alanıdır. Tıpkı Gökçetepe gibi burası da kamp, restoran ve tesisleri ile birçok imkanın olduğu doğal bir sahildir.


Erikli - Saros Körfezi - Keşan4-Erikli; Yazlık evleri, eğlence mekanları, cafeleri ve barları ile büyük ilgi gören yerleşim yeri, bünyesinde otel ve birçok pansiyon bulundurmaktadır. Özellikle İstanbul’dan ziyaretçi alan yer, kalabalık ve renkli bir tatil için idealdir.


Güneyli Sahili - Saros Körfezi - Gelibolu5-Gelibolu Güneyli Sahili; Oldukça kalabalık olan bu yerleşim yeri, yazlık evleri, renkli sokakları, deniz tesisleri ve temiz denizi ile yakın bölgelerden sürekli ziyaretçi alan işlek bir bölgedir.

Author

Share