Saros Körfezi Deniz ve Orman Kampı Gökçetepe

Author

Categories

Share

Dünyada kendi kendini temizleyen tek deniz olma özelliğine sahip Saros, Ege ve Marmara’yı birbirine bağlayan bir körfezdir. Masmavi ve berrak denizi, kumsalı ve orman kampları ile ünlü olan Saros Körfezi yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekmektedir.

İstanbul, Edirne ve Çanakkale gibi yakın şehirlerin tatil için tercih ettiği körfez, Türklerin yanı sıra Yunanistan ve Bulgaristan halkının da ilgisini çeken yerlerden biridir. İstanbul gibi kalabalık ve yaşamın hızla aktığı büyük şehirlerden sıkılan kişiler Saros Körfezinde kamp yapmayı tercih ederler. Özellikle bu kamp alanlarının içinde Danişment, Gökçetepe, İtalyan Koyu, Mecidiye ve daha birçok isim yer almaktadır.
Gökçetepe, Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. Temiz ve durgun denizi, sıcak kumsalı ve kamp ormanı ile bir bütün olan bu yer tatil için hem sakin hem de oldukça güzel bir rotadır. Orman ve kumsal birleşimine kurulmuş olan tesisleri ile yiyecek, içecek ve eğlence teşkil etmektedir. Ayrıca konumu itibariyle Keşan ve Erikli yerleşim yerlerine yakın olması alışveriş, eğlence ve yemek açısında birçok olanak doğurmaktadır. Kamp çadırını kurup, akşamları kamp veya mangal ateşinde pişen lezzetli et ve sucuklarını yemekten, ayrıca huzur dolu bir tatil geçirmekten keyif alan kişiler bu sıcak ve temiz Saros Körfezi kumsalının tadına varabilirler.

Saros Körfezi Deniz ve Orman Kampı Gökçetepe

Author

Share